Вила Јалос – Лептокарија

Emmanouil Antoniadi, Leptokarya 600 63, Greece View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Студиа YALOS се лоцирани на прва линија покрај плажа, истите се наоѓаат на прв спрат, две од нив со поглед на море, и две со поглед на Олимп и градина.

Сите студиа се трокреветни со едно дупло легло и едно еднинечно легло, опремени со мини кујна со прибор за готвење и јадење, ТВ, Клима (со доплата 7еур на ден) интренет, балкон со гарнитура за седење, балконите на двете студиа кој се ориентирани према море се поголеми во квадратура. (во собите не се вклучени пешкири)

Адреса Emmanouil Antoniadi, Leptokarya 600 63, Greece

  • -Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.
  • -Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
  • -Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

( последните два термина се промо цена и не подложат на попуст)

 

-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2023, СО 100% УПЛАТА ДО 10.01.2024

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.02.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.03.2024

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.05.2024

 

 

Цена за НАЕМ на студио/апартман за 8 дена 7 ноќевања

Термини Ноќи 1/3 GV 1/3 SV
01.06 7 239 249
08.06 7 279 309
15.06 7 339 369
22.06 7 399 419
29.06 7 429 459
06.07 7 449 479
13.07 7 489 519
20.07 7 489 519
27.07 7 519 549
03.08 7 519 549
10.08 7 519 549
17.08 7 399 419
24.08 7 359 379
31.08 7 309 329
07.09 7 289 309
14.09 7 229 249
21.09 7 199 209

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Едно дете до 6 години може да користи заеднички кревет, (плаќа само за превоз)
Еднокреветна соба: Кога едно лице користи двокреветно студио, има попуст од 20%.

Во ценате Е вклучено:
7 ноќевања во студио
Безжичен интернет

Во ценате НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување ( задолжително е да се има )
Доплата за клима уред 6 € на ден ( се плаќа во вилата )
Туристичка такса 0,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)

Димензиите на креветите во апартмани и студија во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
Грчкиот стандард за нормален кревет е 75-80 см x 185-190 см, брачен кревет (француски)  145-155 см со 180-190 см.

( последните два термина се промо цена и не подложат на попуст)

 

Превоз

Автобуски превоз 40 Еур возрасни Битола , Прилеп. 45 Eur Скопје, Велес, Штип, Кавадарци .
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 10 Евра од редовната цена. Туристичка такса 0,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)
Деца до 2 години бесплатно ( не користи седиште )
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe.

Hotel Theme

Грција
Лептокарија
Лето 2023
Олимписка Ревиера

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019