Вила Зепос – Неос Мармарас

View on map
Нема оценка од 0 оценка
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотел-апартман Zeppos се наоѓа во Неос Мармарас на 200 метри од градската плажа.

Неос Мармарас е едно од најпознатите туристички места на Халкидики. Остатоците од византискиот период значително се забележуваат во Мармарас што дава денешен белег на популарна туристичка дестинација. Во текот на шеесетите години на минатиот век изграден во непосредна близина на Неас Мармарис е хотелот Порто Карас во кој одржуваат многу познати свечености и е посетуван од многу туристи од цел свет.

 

Цените се за наем на апартман за 7 ноќевања

период студио 1/2+1 студио 1/3+1 апартман 1/2+1/2
11.06 – 18.06 259 279 309
18.06 – 25.06 299 309 329
25.06 – 02.07 339 349 369
02.07 – 09.07 379 399 419
09.07 – 16.07 399 409 439
16.07 – 23.07 399 409 439
23.07 – 30.07 399 409 439
30.07 – 06.08 399 409 439
06.08 – 13.08 399 409 439
13.08 – 20.08 389 399 429
20.08 – 27.08 329 349 369
27.08 – 03.09 309 339 359

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Сместување:
Студио 1/2+1                бр.соби / 102.201.202,203,204/ максимум 2+1 лица
Студио 1/3+1                бр.соби / 101 / максимум 3 лица
Апартман 1/2-+1/2    бр.соби / 301,302 /максимум 4 лица

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз (доплата за организиран превоз)
Патничко осигурување
Клима уред 5€ на ден
Задолжителна туристичка такса 0,50 € по соба на ден (се плаќа во агенција)

Превоз

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

45 € за возрасни – повратна карта
35 € за возрасни или деца – карта во еден правец
35 € за деца до 12 години – повратна карта;
Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Hotel Theme

Грција
Лето 2023
Ситонија - Халкидики

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019