VILLA CAVO D’ORO – Пефки, Евиа

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

VILLA CAVO D’ORO – Пефки, Евиа

Villa Cavo D’Oro се наоѓа на првата линија од објекти изградени покрај главната улицата која се протега покрај плажата и морето на Пефки. Студијата за сместување изградени над истоимената пицерија, имаат капацитет за престој на две или три лица. Секоја од единиците располага со комлетно опремена кујна, тоалет, балкон, како и ТВ и клима уред. Ресторанот-пицерија кој е дел од оваа вила, на блиската плажа располага и со свои лежалки и чадори, кои со нарачан пијалок или кафе е можно да се користат во текот на денот.
* Објектот е “pet friendly” и прима мали миленичиња, со претходна најава и одобрување од сопственикот на објектот.

– 15% ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА !!!
Евија | Лето 2024 – Ценовник со автобуски превоз  

ЦЕНОВНИК ПО ЛИЦЕ – 7 НОЌЕВАЊА СО ПРЕВОЗ

*Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.

  • Цените се дадени по лице за наем на студио за 7 ноќевања со вклучен превозза минимум 2 лица во студио/апартман.
  • За 3, 4 и 5 лице во студио/апартман се доплатува само превоз (за возрасен или дете).
  • Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

– 15% ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА !!!
Евија | Лето 2024 – Ценовник со сопствен превоз  

ЦЕНОВНИК ПО СОБА – НАЕМ ЗА 7 НОЌЕВАЊА СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

*Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.
  • Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
  • Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

Опис на сместувачки капацитети

Прв кат:  
– Студио бр.20 тип 1/2+ 1 SV (еден брачен кревет со ширина 140 cm и еден единечен со ширина 90 cm)
– Студио бр.21 тип 1/2  (два единечни кревети со ширина 90 cm)
– Студио бр.24 тип 1/2+1  (еден брачен кревет со ширина 140 cm и  еден единечен со ширина  90 cm)
– Апартман бр.26 тип 1/2+1 (еден брачен кревет со ширина 140 cm и  еден единечен со ширина 90 cm)
Сите студија се опремени  со кујна (стд бр. 24 одвоена од собата), кујната е опремена со мини фрижидер сo комора, решо со две рингли, висечки елемент над кујна и под кујна и се опремени со LCD TV, клима и маса и столчиња, (соодветен број на кревети). Прозорите имаат шибер ролетна, но немаат комарник. Тоалетот е со туш директно на плочки.
Околина: Во самата вилата се наоѓаат мини пицерија, на прва линија од плажа, место за паркирање на автомобили,во должина на шеталиштето има повеќе таверни и ресторани, фурна, мини маркет.
Чистење: студијата се чистат еднаш за време на престој, промена на постелина еднаш за време на престој.
Забелешка: Има Wi Fi Internet.

Hotel Theme

Early Booking 2024

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019