Hotel Aqua Premier 5* – Врдник

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Врдник-Hotel Aqua Premier 5*

Бања Врдник се наоѓа на идеална локација од 240 метри надморска височина со умерно континентална клима и 2200 сончеви часови годишно. Чистиот воздух ова подрачје содржи висока концентрација на озон ,без никакво загадување што го прави ова место и воздушна бања.

Хотел Aqua Premier е сместен помеѓу Белград и Нови Сад, во изворот кај термалните води во бања Врдник , со модерен спа центар кој содржи внатрешен и надворешен базен. Во склоп на хотелот има и конгресна сала и ресторан. Благотворните дејствија на термалните води во бања Врдник , имаат големо влијание на коскозглобниот систем, реума, разни кожни болести како и има влијание во зараснување на рани.Благотворното дејство на термалните води кои се наоѓаат во базените на хотелот Premier Aqua познато е уште во 3ти век кога Врник било рударско место, кога и тие води всушност биле откриени од страна на рудари кои при ископување постојано наоѓале напукотини со вода, која ја користеле за побрзо заздравување на рани и болки во зглобовите. Години по тоа биле направени медицински анализи , со што биле утврдени благодетите на водата.

Термалната вода од истиот тој извор се наоѓа во Premier Aqua хотелот и има медицинска примена во ординацијата за физикална медиција и рехабилитација Аква Медика, која се наоѓа во склоп на хотелот.

ЦЕНИ ВАЛИДНИ ДО 27.12.2021 (Хотел само за возрасни лица) 

ПАКЕТ БАЊСКИ ДЕН

Пакет Бањски ден со 4 ноќевања
Еднокреветна 4 ноќевања 119еур по лице на ден
Двокреветна 4 ноќевања 75еур по лице на ден
Пакет Бањски ден со 7 ноќевања
Еднокреветна 7 ноќевања 103еур по лице на ден
Двокреветна 7 ноќевања 62еур по лице на ден

*Цените се изразени по лице на ден

* Полупансион во лукс соба

* Користење на рекреативни капацитети на хотелот: катарси: солена соба, финска, био- и инфрацрвена сауна, парна бања, весели тушеви, зона за одмор, базени со термална вода

* Користење на велнес и спа центар на хотелот Fruške Terme (Воден свет + Сауна Светот)

* Медицинско фитнес студио и тренинг за напојување

* Испитување и консултации со нашиот лекар, специјалист по физикална медицина, д -р Хади Мансури

* Физикална терапија препорачана од лекар (термотерапија, електротерапија, магнет, ласер, хидротерапија, кинезитерапија)

* Преглед на лекар на денот на поаѓање

* Вклучена употреба на спортски игралишта (две тениски игралишта, кошаркарски и одбојкарски игралишта)

 

ПАКЕТ ФРУШКА ГОРА СПА ОСВЕЖУВАЊЕ

Еднокреветна соба – 120еур по лице на ден

Двокреветна соба – 86еур по лице на ден

* Сместување на база полупансион во лукс соба, минимум престој од 2 ноќевања

* Премиерна ракија и слатко изненадување за добредојде

* Користење на велнес и спа центар кој вклучува: два базени со термална вода, солена соба, финска, инфрацрвена сауна, руски бањи, парна бања, весели тушеви, зона за одмор.

* Користење на велнес и спа центар на хотелот Fruške Terme (Воден свет + Сауна Светот)

* Консултации на лекар во Аква Медика Центар

* Спа ритуали во парна бања

* Топла када

* 15% попуст за секоја дополнителна ноќ

* Вклучена употреба на спортски игралишта (две тениски игралишта, кошаркарски и одбојкарски игралишта)

Hotel Facilities

Air Conditioning
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Spa & Sauna
Spa & welness hoteli
Washer & Dryer
Yard
Show All

Hotel Theme

Spa i wellnes hoteli
Србија
Србија бањи

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019