Vrnjačke Terme Spa 4*- Врњачка Бања, Србија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Во срцето на Врњачка Бања, во близина на добро познатата јапонска градина, се наоѓа комплексот на водното кралство Врњачка Терме.
СПА центар:
Има 8 базени и 4 тобогани во целиот комплекс.
Има 5 затворени базени, 3 надворешни
Базените се со термално-минерална вода со температура од 32℃ до 36℃.
Термичка вода во комплексот Врњачка Терме извира од лековити термални извори.
Сауна
Солена соба
Парна бања
Тепидариум
Простории за масажа

Хотелски содржини:
Лоби бар
Ресторан
Конгресна сала
Занимална за деца
Фитнес сала

Цени за соба на ден – ноќевање со појадок

сместување 18.02 – 29.04.2024 29.04-07.05.2024 07.05 – 31.08.2024
недела-четврток петок и сабота иста цена недела-четврток петок и сабота
Superior soba 1/1 78 82 87 82 87
De Lux Apartman 1/1 95 100 104 100 104
Superior soba 1/2 95 113 122 104 122
De Lux Apartman 1/2 130 148 156 140 156
Дополнително легло 30 40 40 30 40

Цената е во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Деца до 3 години не плаќаат за нивниот престој.
Деца од 3 до 10 години добиваат 50% попуст.

Во цената е вклучено
Ноќевање со појадок
Валнес и СПА центaр:
Затворени базени,
Сауна,
Солена соба,
Парна бања,
Тепидариум
Безжичен интернет
Клима уред
Греење
Фитнес
Паркинг на отворено (во гаража се плаќа)

Во цената не е вклучено
Превоз
Патничко осигурување
Туристичката такса се плаќа на рецепција
Возрасен 160,00 динари, деца 3-10 г.  80,00 динари

Осигурување (30 динари по лице/ден)

Услови за индивидуални туристи кои патуваат со сопствен превоз:
Прием на собата првиот ден по 14:00 часот.
Последниот ден, напуштање на собата најдоцна до 10:00 часот.

Политика за откажување:
Согласно деловната политика на хотелот, поради откажување на резервацијата, не е можно да се вратат уплатените средства (аванс). Наведената резервација и авансно плаќање може да се искористи до крајот на тековната година.

*Скратувањето на престојот ќе се третира како ненавремено откажување на резервацијата и во тој случај хотелот го задржува правото да ја наплати целата сума на резервацијата.

*Резервациите направени за државни празници мора да се гарантираат најмалку 30 дена пред очекуваниот датум на пристигнување.

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019