fbpx
from €52,00
Check Availability

Zara Hotel & Spa 4*, Банско, Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотел Зара & Спа е изграден 2014 год, лоциран на само 600 метри од гондолата и 500 метри од центарот на Банско. Хотелот нуди бесплатен Wi fi, секоја соба има сопствен балкон, LCD- телевизор, кабелска телевизија, фрижидер, сеф, тоалет, телефон. Некои од собите имаат и поглед на планината. Гостите можат да се релаксираат во ресторанот или во лоби барот. Во непосредна близина на хотелот се наога и маркет Керфур и Трговски центар.
Хотелот исто така нуди и фризерски салон, соба за видео игри, како и можност за изнајмување ски опрема.

Опис на собите на хотелот: два одделни или еден брачен кревет, централно греење, телевизор, телефон, електричен бокал, сеф (со доплата) интернет, тоалет, фен за коса, балкон.

Опис на Апартманите на хотелот: дневна соба со кревет-софа и една спaлна, купатило со када, телефон, електричен бокал, телевизор, балкон, фен.

GPS кординати: Longitude 41.835645°; Latitude 23.476871°

 

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 31.10.2020, СО 50% УПЛАТА ДО 10.11.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 31.11.2020, СО 50% УПЛАТА ДО 10.12.2020

ПРОМОЦИИ:

ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2020, СО ПРЕСТОЈ ОД 01.12-27.12.2020, И 03.01-10.04.2021 (7=6, 10=9, 14=12)

 

Ценовник објавен на 03.09.2020

ZARA HOTEL & SPA 4* BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2020
21.12.2020
B
22.12.2020
27.12.2020
C
28.12.2020
02.01.2021
D
03.01.2021
10.01.2021
E
11.01.2021
21.01.2021
D
22.01.2021
20.02.2021
E
21.02.2021
07.03.2021
A
08.03.2021
10.04.2021
STANDARD
2 Возрасни лица 66 77 132 83.6 74.8 83.6 74.8 66
1 Возрасно лице 52.8 61.6 105.6 66.8 59.8 66.8 59.8 52.8
1 Возр +1 Дете (0-5,99) 52.8 61.6 105.6 66.8 59.8 66.8 59.8 52.8
1 Возр +1 Дете (6-11,99) 56.1 65.45 132 71 63.5 71 63.5 56.1
DELUXE
2 Возрасни лица 74.8 88 143 94.6 85.8 94.6 85.8 74.8
3 Возрасни лица 101 118.8 193 127.7 115.8 127.7 115.8 101
1 Возрасно лице 59.8 70.4 114.4 75.6 68.6 75.68 68.6 59.8
1 Возр +1 Дете (0-5,99) 59.8 70.4 114.4 75.6 68.6 75.68 68.6 59.8
1 Возр +1 Дете (6-11,99) 63.5 74.8 143 80.4 72.9 80.41 72.9 63.5
1 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 63.5 74.8 143 80.4 72.9 80.41 72.9 63.5
1 Возр +2 Деца( 6-11,99) (6-11,99) 82.2 96.8 178.7 104 94.3 104 94.3 82.2
2 Возр +1 Дете (0-5,99) 74.8 88 143 94.6 85.8 94.6 85.8 74.8
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 93.5 110 178.7 118.2 107.2 118.2 107.2 93.5
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 74.8 88 143 94.6 85.8 94.6 85.8 74.8
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 93.5 110 178.7 118.25 107.25 118.25 107.25 93.5
2 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 112.2 132 214.5 141.9 128.7 141.9 128.7 112.2
3 Возр +1 Дете (0-5,99) 101 118.8 193 127.7 115.8 127.7 115.8 101
1-BED ROOM APARTAMENT
2 Возрасни лица 96.8 110 165 116.6 107.8 116.6 107.8 96.8
3 Возрасни лица 130.6 148.5 222.7 157.4 145.5 157.4 145.5 130.6
4 Возрасни лица 164.5 187 280.5 198.2 183.2 198.2 183.2 164.5
2 Возр +1 Дете (0-5,99) 96.8 110 165 116.6 107.8 116.6 107.8 96.8
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 121 137.5 206.25 145.75 134.75 145.75 134.75 121
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 96.8 110 165 116.6 107.8 116.6 107.8 96.8
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 121 137.5 206.2 145.7 134.7 145.7 134.75 121
2 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 145.2 165 247.5 174.9 161.7 174.9 161.7 145.2
3 Возр +1 Дете (0-5,99) 130.6 148.5 222.7 157.41 145.53 157.41 145.5 130.6
3 Возр +1 дете (6-11,99) 154.88 176 264 186.56 172.48 186.56 172.4 154.8
RELEASE DAYS 7//7 21//21 32//30 21//21 21//21 21//21 21//21 7//7

 

Генерални услови:

Во цената е вклучено:

  • Внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, џакузи, релакс зона, детска соба
  • Ски гардероба за опрема
  • Трансфер до гондолата со определена саaтница
  • Wi-Fi низ целиот хотел.

Во цената не е вклучено:

  • влечки за Спа – 1,5 еур по пар
  • сеф-2еур на ден

Паркинг бесплатен (ограничени места) и паркинг со наплата од – 10 lv. – на лице место

Early Booking и промоциите не можат да се комбинираат

Новогодишната вечера задолжителна 65еур возрасен и 32еур дете од 4-11,99год, и Божиќната вечера задолжителна 20еур возрасен и 10еур дете од 4-11,99год

Во DBL STANDARD соба – максимум сместување е 2 возрасни лица, и сите вакви соби се со заедничка тераса со друга соба.

Сместувањето 1+1 = се наплаќа како двокреветна за период од 28.12. до 03.01.!

За гостите кои престојуваат за новогодишниот период, регуларната вечера нема да биде послужена, ќе бидат послужени со ручек на 01.01.2020
Бебешко креветче- со доплата 2,5еур на ден.

Доплата за поглед према планина за супериор соба или апартман – 6еур по ноќ.

 

За новогодишниот период од 28,12-02,01.2021, минимум престој до 5 ноќевања, и од 22.12-27.12.2020 – 3 ноќевања минимум престој.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 3 ноќевања па нагоре

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

Политика на отказ на резервација:

Во период од 01.12-22.12.2020 и 08.03-10.04.2021  до 7 дена пред пристигање без пенали -потоа 50%

Останатиот период до 21 ден пред пристигање без пенали – потоа 100% пенали

Новогодишниот период до 30 дена пред пристигање без пенали, потоа 100% пенали

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

LOYALTY CARD попуст 4 % (од 5 ноќевања нагоре)
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “АРИЕС“.

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Банско

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

avg €52,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019