Грција изобилува со природни убавини, а покрај добро познатите плажи, фасцинира и со многуте термални извори, кои денес се монденски направени бањи. Бањите привлекуваат милиони туристи секоја година, кои се во потрага по совршен одмор за релаксација или одмор кој ќе го подобри здравјето од секој аспект.

Во прилог на страната направивме селекција со најдобри хотели само за вас.

Miraggio Thermal Spa Resort- Палиури, Халкидики

Miraggio Thermal Spa Resort се наоѓа на Халкидики, Грција; 110 км од аеродромот SKG Солун. Miraggio Thermal Spa Resort ја комбинира примамливата природна убавина на Халкидики со сјајот на иновативната модерна архитектура, создавајќи дестинација од светска класа направена за љубителите на фитнес и благосостојба. Локацијата и дизајнот на одморалиштето нудат исклучителна гледна точка од каде […]

Xenios Anastasia Resort & SPA 5*

Xenios Anastasia Resort & SPA нуди сместување и услуги за гости со висок стандард за семеен одмор, одмор и СПА. Xenios Anastasia Resort & SPA се наоѓа на прекрасна плажа во близина на Неа Скиони, Касандра, полуостровот со неспоредлива убавина и историска вредност долгогодишен од антиката. Xenios Anastasia Resort & SPA нуди удобно сместување, дневна […]