fbpx

Островот е место каде секој ќе го најде тоа што сака – од песочни до карпести и од урбани до диви плажи, Тасос е место каде секој ќе може да ужива во природната убавина и тиркизната вода.Островот Тасос има околу 18 туристички населби и околу 100.000 жители. Овие места ги вклучуваат Калираки, Лименарија, Мариес, Панагија, Потамија, Потос, Принос, Тасос, Теолог, Коинура, Ормос Прину, Скала Сотирос, Скала Калирачис.Економијата на Тасос ја гради туризмот. Островот, исто така, се занимава со продажба на некои земјоделски производи како бадеми, мед, маслинки, ореви, маслиново масло.
Најпопуларните маслинки на островот Тасос се маслинките на Труба.

Вила Ел Греко – Потос, остров Тасос

Vila El Greco се наоѓа во срцето на Потос, на неколку минути пешачење од главната улица и на 70 метри од плажата. Вилата е изградена во 2014 година и има десет двокреветни, трокреветни и четирикреветни студија сместени во приземје, на првиот и вториот спрат. Сите студија имаат комплетно опремена кујна (мини електричен шпорет без рерна, фрижидер, прибор), Wi-Fi ( со слаб сигнал) и клима вклучена во цената. Вилата има среден двор со игралиште за децата и […]

Вила Тоула – Лименарија, остров Тасос

 -15% попуст за целосна уплата до 31. јануари 2022 Цените се изразени во евра за престој од 11 дена / 10 ноќевања Уплата се врши задолжително во денари по курс 1 евро = 62 денари Задолжителна доплата од 0,5 евра по ден (5 евра за цел престој) на лице место во вилите   Легенда: 1/2 Стд – двокреветно студио; 1/2+К Стд – двокреветно студио со лежај на развлекување; 1/2 Мез – двокреветен мезонет 1/3 Стд […]