fbpx

Островот е место каде секој ќе го најде тоа што сака – од песочни до карпести и од урбани до диви плажи, Тасос е место каде секој ќе може да ужива во природната убавина и тиркизната вода.Островот Тасос има околу 18 туристички населби и околу 100.000 жители. Овие места ги вклучуваат Калираки, Лименарија, Мариес, Панагија, Потамија, Потос, Принос, Тасос, Теолог, Коинура, Ормос Прину, Скала Сотирос, Скала Калирачис.Економијата на Тасос ја гради туризмот. Островот, исто така, се занимава со продажба на некои земјоделски производи како бадеми, мед, маслинки, ореви, маслиново масло.
Најпопуларните маслинки на островот Тасос се маслинките на Труба.

LAST MINUTE CORNER

Објавено: LAST MINUTE CORNER Секој ден НОВИ понуди на ПОПУСТ!!! 30.06.2022 Термин Ноќи Објект Локација Тип Цена Линк до понудата 01 – 08 Јули 7 Вила Рошела Саранда 1/4 апп 269 Еур https://aries.mk/st_hotel/vila-roshela-saranda/ 01 – 08 Јули 7 Вила Рошела Саранда 1/4 студио 255 Еур https://aries.mk/st_hotel/vila-roshela-saranda/ 02-09 Јули 7 Вила Васислис Неи Пори 1/3 студио 248 Еур https://aries.mk/st_hotel/vila-vasilis-nei-pori-olimpiska-riviera/ 02-09 Јули 7 Вила Катерина Лептокарија 1/5 апп 339 Еур https://aries.mk/st_hotel/vila-katerina-leptokaria/ До 06 Јули на ден Хотел […]

МАРТИ Ресорт – Скала Сотира

Марти Ресорт е лоциран во Скала Сотира на самата плажа . Вилата располага со 1/2, 1/2+1 студија (два класични кревети и софа) и 1/3+1 апартман , опремени со нов модерен мебел, мини фрижидер, ТВ, фен, клима (со доплата),Wi – Fi и сопствена тераса. Вилата има сопствен убаво уреден двор со ресторан и базен со лежалки детско катче. Вилата има сопствен паркинг.   Room Type / BB 20.04.22-31.05.22 09.09.22-08.10.22 01.06.22-24.06.22 26.08.22-07.09.22 25.06.22-20.07.22 21.07.22-25.08.22 1/2 DBL поглед […]

Вила Пенелопе – Скала Потамиа

Скала Потамиа е древно рибарско село, кое се наоѓа на јужниот дел на заливот и преубавата плажа Голден бич. Вилата Пенелопе се наоѓа во летувалиштето Скала Потамиа во близина на песочната плажа. Скала Потамиа е оддалечена околу 15 км. од градот Лименас. Во непосредна близина се наоѓаат продавници, таверни, ресторани и барови.Вилата нема базен . Вилата поседува двоикреветни студија со купатило со туш, фрижидер, комплетно опремена кујна, ТВ, интернет и клима ( со доплата). Villa […]

Атина Студиос – Голден бич, остров Тасос

Вила Атина Студиос е лоцирана во Скала Потамија на 70 м. од самата плажа Голден бич. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студија (француски лежај и класичен лежај или софа), , опремени со кујна, ТВ, клима (со доплата),Wi – Fi и сопствена тераса. Координати 40º 43′ 53.16″ N 24º 45′ 33.11″ E   Vila ATHINA – Golden Beach термин Број на ноќи 1/2  студио – стандардна соба 1/3 студио – стандарна соба мин. 2 лица […]

Вила Елени – Потос , остров Тасос

Вила Елени Потос се наоѓа во непосредна близина на центарот на Потос, на 200 м од плажата. Во својата понуда има двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија и трокреветен и четворокреветен апартман со една спална и софа во кујната. Собите се на приземје и на втор спрат. Опремени се со чајна кујна, фрижидер, мини електричен шпорет и кујнски садови без тавчиња, наменета за спремање на лесни оброци, ТВ, Ви Фи ( не гарантираме добар проток), балкон […]

Вила Ел Греко – Потос, остров Тасос

Vila El Greco се наоѓа во срцето на Потос, на неколку минути пешачење од главната улица и на 70 метри од плажата. Вилата е изградена во 2014 година и има десет двокреветни, трокреветни и четирикреветни студија сместени во приземје, на првиот и вториот спрат. Сите студија имаат комплетно опремена кујна (мини електричен шпорет без рерна, фрижидер, прибор), Wi-Fi ( со слаб сигнал) и клима вклучена во цената. Вилата има среден двор со игралиште за децата и […]

Вила Тоула – Лименарија, остров Тасос

 -15% попуст за целосна уплата до 31. јануари 2022 Цените се изразени во евра за престој од 11 дена / 10 ноќевања Уплата се врши задолжително во денари по курс 1 евро = 62 денари Задолжителна доплата од 0,5 евра по ден (5 евра за цел престој) на лице место во вилите   Легенда: 1/2 Стд – двокреветно студио; 1/2+К Стд – двокреветно студио со лежај на развлекување; 1/2 Мез – двокреветен мезонет 1/3 Стд […]