Вила Танасис – Сарти, Ситонија, Халкидики

Вила Танасис се наоѓа во Сарти, на 150м од плажа, на 350м од центарот на Сарти, во близина на големиот паркинг на Сарти. Паркинг сопствен нема, но  може да се паркира пред вилата. Вилата располага со апарман за 4 лица, се наоѓа на прв спрат, се состои од една спална соба со спален кревет и тв, во кујната две легла нормална големина, и за возрасен и за деца, тв исто и во кујната, нов тоалет, […]

Вила ЈК Никити Клуб – Никити, Ситонија, Халкидики

ВИЛА ЈК НИКИТИ КЛУБ   Вила ЈК Никити Клуб, е бивши хотел Торонеос, кој е реновиран и пренаменет во апартманско сместување. Истиот се наоѓа на 150м од плажа, на почетокот на Никити, веднаш на влез во самото летно одмаралиште. Вилата се состои од 2 згради, со едно студио на високо приземје, на први и втори спрат. Собите се опремени со чајна кујна со основен прибор за готвење и јадење, клима вклучена во цената, Студио 2+1 […]

Никити Беј – Никити, Ситонија, Касандра

Никити Беј – Никити, Ситонија, Касандра Никити Беј Апартмани се нов објект дел од понудата Грција лето 2020. Оваа релативно нова градба, изградена е 2014год. a сите соби се реновирани 2018/2019год. Вилата е лоцирана во живописното приморско гратче Никити, бисерот на Ситонија, на 150м од плажа, во мирниот дел на градот. Од центарот е оддалечена 500м каде секој ќе најде бројни содржини за сечиј вкус продавнички, таверни и кафулиња. Објектот располага со 18 сместувачки единици […]

Вила Врахос – Каламици, Ситонија, Халкидики

Вила Врахос – Каламици, Ситонија, Халкидики Доколку ова лето барате волшебно место за вистински да се одморите, тогаш заминете во Каламитси, скриеното богатство на југоисточниот брег на полуостровот Ситонија. Тоа е најмалото место со најраскошната плажа…место за осамени, романтичари, уморни, заљубени…Има неколку улици, два супермаркети, неколку таверни…нема пошта, нема банка, но има душа и парче убавина подарено од Бога! Ех, Каламитси…Тука животот е безгрижен…тука со денови можете да уживате убаво стокмени во удобните лежалки без да  […]

Вила Iorana – Сарти, Ситонија, Халкидики

Вила Iorana – Сарти, Ситонија, Халкидики Vila Iorana се наоѓа во новиот дел на Сарти, на 40 метри од плажата. Вилата е изградена во 2017 година. Конфорни, луксузни и убаво опремени студија и апартмани се наоѓаат во спуштено приземје (сутерен), на прв и на втор спрат во вилата. Во понудата има двокреветни студија, двокреветни студија со помошен кревет и двокреветни апартмани со кауч на развлекување. Апартманите имаат две простории-спална соба со француски кревет и кујнски дел […]

Вила Алкано – Неос Мармарас, Ситонија

Вила Алкано – Неос Мармарас Вилата „Alcano“ која се наоѓа во центарот на Неос Мармарас, најпопуларното туристичко место на Ситонија. Лоцирана е на главната пешачка зона во првата линија вили, на само дваесетина метри оддалеченост од вилата „Sole A Mare“. Со задоволство можеме да потврдиме дека за сезоната Лето 2020 ја имаме најдобрата понуда во Неос Мармарас која се однесува на изборот на вилите кои се издвојуваат со извонредната локација и со нивниот квалитет. Од градската […]

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox