Club A 3* Kopaonik

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Klub A 3* – Kopaonik Лоциран во центарот на скијачкиот центар Копаоник, Хотел Клуб А нуди внатрешен базен, топла када и разни третмани за масажа. Објектите за рекреација вклучуваат мал спортски терен и изнајмување ски.

Сите соби имаат модерен мебел и дрвени подови. Опремата на собите вклучува сателитска ТВ, работна маса, како и бесплатен Wi-Fi пристап.

Ресторанот на хотелот Клуб А служи локална и интернационална кујна во шведска маса за појадок и како à la carte мени. Гостите можат да уживаат во кафе и разни жестоки пијалаци и вина во двата барови.

Хотел Клуб А Копаоник е оддалечен 100 m од ски-лифтот. Автобуската станица е на помалку од 5 минути пешачење

Регуларна понуда од Club A 3*

Hotel Club A 3* – Kopaonik
https://www.cluba.rs/sr/pocetna/

Цените се дадени по лице на ден на база Појадок и Вечера

Период

Смена

Мин.ноќи

Двокреветна Соба

Трокреветна Соба

Еднокреветна соба

07.12-10.12

Чет/Нед

3

72

101

10.12-12.12

Нед/Пон

2

60

84

12.12-17.12

Вто/Нед

5

90

126

17.12-21.12

Нед/Чет

3

60

73

21.12-24.12

Чет/Нед

3

72

101

24.12-31.12

Нед/Нед

3/4/5

85

119

28.12-02.01

Чет/Вто

5

105

147

30.12-02.01

Саб/Вто

3

120

168

31.12-02.01

Нед/Вто

2

135

189

31.12-21.01

Нед/Нед

7

90

126

21.01-11.02

Нед/Нед

7

80

112

11.02-18.02

Нед/Нед

7

90

126

18.02-03.03

Нед/Нед

7

80

112

03.03-10.03

Нед/Нед

7

90

126

10.03-31.03

Нед/Нед

3

60

84

Ценовник за Краток Престој
Резервација на барање – исклучиво на 7 дена пред термин.

Период

Двокреветна Соба

Трокреветна Соба

Еднокреветна Соба

04.01-07.01

112

157

11.01-14.01

112

157

18.01-21.01

112

157

25.01-28.01

100

140

01.02-04.02

100

140

08.02-11.02

100

140

15.02-18.02

112

157

22.02-25.02

100

140

29.02-03.03

100

140

07.03-10.03

112

157

Цените се дадени по лице на ден на база Појадок и Вечера

Во цената е вклучено:
– Појадок и вечера ( шведска маса)
– Wi-Fi низ цел хотел
– Користење на Спа Центар (внатрешен базен, сауна, џакузи)

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС ( се наплаќа во агенција)
– Надворешен паркинг 6€ по кола на ден (се наплаќа на лице место – резервација не е дозволена)

Услови за деца:
– Деца до 3,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица;
– Деца 4-7 години доколку користи заедничко легло со родители 50% попуст;
– Деца 4-11,99 години доколку користат сопствено легло 30% попуст;

Политика за откажување:
– Отказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма;
-15% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата 30 дена пред почетокот на аранжманот;
-30% од вкупната вредност на резервација ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата до 14 дена пред почетокот на аранжманот;
-100% од вкушната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата во перод 14-0 дена пред почетокот на аранжманот;
– Во случај гостинот да си замине порано од предвиден термин или не пристигне во хотелот на резервиран термин ке бидат наплатен целиот износ;

Ковид политика:

Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

-Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

-Затварање на граници

Hotel Theme

Spa i wellnes hoteli
ЗИМА 2021/22
Копаоник
Србија

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019