Хотел Бистра и Хотел Спорт – Маврово

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотелот Бистра е сместен во подножјето на планината Бистра, близу до Мавровското езеро и три жичари, кои водат до прекрасните скијачки терени. Опкружен со природна убавина, хотелот нуди пријатен престој, одмор, забава и рекреација преку целата година.

Хотелот поседува 118 кревети во удобно уредени соби со џакузи кади и тушеви, телефон и ТВ.

Нашиот ресторан нуди богат избор на исклучителни специјалитети од морска храна и традиционални јадења.

Придружете ни се во нашиот бар, во моментите на релаксација. Ќе имате можност да сретнете нови луѓе и да поминете квалитетно време со вашите пријатели.

Уште едно одлично место. За сите кои сакаат да се освежат имаме одличен базен.
Тој е идеален за подобрување на вашата кондиција, за забава или само за освежување на крајот од денот. Уште една можност за релаксација нуди и нашето џакузи.

За сите вас кои сакате спортски активности, ние имаме целосно опремен фитнес клуб за рекреација.

Во хотел Бистра можете максимално да се релаксирате со нашата сауна. Пространата сауна ви е на располагање за одмор, релаксација и разговор, Хотел Бистра располага и со игротека за најмладите гости.

 

ХОТЕЛ БИСТРА 

За Хотел Бистра цените се следни и валидни до 14.12.2020

Еднокреветна од Недела до Четрврток на база BB

Стандард соба – 29 EUR

Delux Room with Jacuzzi – 39 Eur

Двокреветна соба од Недела до Четврток на база BB

Стандард соба – 50 EUR

Делукс соба со џакузи  – 70 EUR

Еднокреветна соба Сабота и Недела на база BB

Стандард соба – 35 EUR

Делукс соба со Јакузи – 45 EUR

Двокреветна за Петок и Сабота на база BB

Стандард соба – 60 EUR

Делукс – 80 EUR

 

ЦЕНИ ЗА ЗИМСКА СЕЗОНА 2020/2021 ВАЛИДНИ ОД 15.12.2020

ХОТЕЛ СПОРТ

Хотелот Спорт се состои од две згради со 28 Делукс гостински соби, 4 апартмани, ресторан и бар. Сите соби се опремени со приватна бања, сателитски ТВ приемник и директна телефонска линија. Хотелот Спорт обезбедува најповолно сместување во ски центарот Маврово, преку целата година. Во пријатниот ресторан, ви нудиме голем избор од исклучителни морски специјалитети, голем избор од интернационални специјалитети и традиционални македонски јадења. Ако не сте риболовец, но сепак уживате во се што доаѓа од морето, повелете. Широк избор на јадења од земјата, подготвени за вас. Добра храна и вино за уживање во секое годишно време…

Придружете ни се во нашиот бар, во моментите на релаксација. Ќе имате можност да сретнете нови луѓе и да поминете квалитетно време со вашите пријатели.

Цени валидни до 14.12.2020

За Хотел Спорт цените се

Недела до Четврток на база  BB

Еднокреветна  – 24 EUR

Двокреветна –  40 EUR

Викенд – Петок и Сабота на база BB

Еднокреветна 30 EUR

Двокреветна 50 EUR

ЦЕНИ ЗА ХОТЕЛ СПОРТ ЗА ЗИМСКА СЕЗОНА 2020/2021 ВАЛИДНИ ОД 15.12.2020

Општи услови за Хотел Бистра и Хотел Спорт за Ценовникот Зима 2020/2021: 

Во цените е вклучено: 

 • појадок , бесплатен интернер, бесплатен паркинг, туристичка такса, 20% попуст на дневната ски карта
 • употреба на спа (внатрешен базен, турска бања и џакузи во Хотел Бистра)
 • Употреба на спа (внатрешен базен и сауна во Хотел Спорт)
 • Туристичка такса и осигурување

 

Услови за деца: Дете до 6,99год – бесплатно, Дете од 7-11,99год – 50% попуст од цената на возрасен, дете од 12год и нагоре, се пресметува како возрасен.

 

 • За резервација е потребно 30% уплата аконтација, остатокот накасно до 15 дена пред пристигање.
 • За  промена на резервација најкасно до 3дена пред пристигање, после овој период 100% пенали.
 • Отказ на резервација: до 8 дена пред пристигање – бесплатно, по овој период 100% пенали.

 

Доплати и услови на сместување: 

 • Доплата за дополнителен оброк (ручек) 7еур по лице на ден
 • Доплата за 3то возрасно лице – 40% попуст нацената на возрасен
 • Check in: 14:00h, Check out 10:00h.
 • Касно одјавување од хотел до 18часот – 40% од регуларната цена по ноќ

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Smoking Room
Spa & Sauna
Yard
Show All

Hotel Theme

Маврово - зима 2020
Македонија - зима

Rules

Check In 12:00
Check Out 12:00

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019