Хотел Климетица 3* – Охрид

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

ХОТЕЛ КЛИМЕТИЦА 3* – ОХРИД

 

Хотел Климетица Ви нуди незаборавни мигови поминати во природен амбиент. Сместен во густа борова шума, во непосредна близина на Охридското Езеро, на само 4км. оддалеченост од градот Охрид во туристичката населба Св. Стефан, Климетица е идеално место за одмор и релаксација. Во непосредна близина на хотелот се наоѓа и пештерската црква Св. Стефан која е раритетен споменик на културата. Атмосферата која ќе ја затекнете, надвор од градската бучава, микс на чист планински воздух и езерска убавина ќе направи да се почувствувате свежи и исполнети со енергија. Внимателно избраните детали и боја на ентериерот на хотелот, даваат впечаток на префинетост. Овде љубезниот персонал ви го нуди вистинското чувство на добредојде.

Хотелот располага со 41 луксузно опремени соби (двокреветни и трокреветни) и 4 апатрмани. Секоја соба е опремена со: кабелска ТВ, мини бар, директна телефонска линија, 24 часа бесплатна интернет конекција (wireless покриеност), клима уред. Располагаме со пространо лоби опремено со бар, телевизија, и WIFI конекција. Лобито Ви овозможува уживање во прекрасен поглед кон Охридското Езеро. Фонтана градина која ќе го привлече Вашето внимание да го испиете Вашето утринско кафе.

За време на вашиот престој уживајте во вкусот и разновидноста на националната, интернационалната и вегетеријанската храна која се послужува во ресторанот. Ресторанот е со капацитет од 300 седишта и летна тераса од 100 седишта. Нашиот ресторан е достaпен и за организирани настани и прослави како што се коктели, прослави, свадби и останати семејни и бизнис свечености.

Хотелот располага со две семинарски сали со капацитет од 70 и 30 седишта, опремени со: ЛЦД проектор, лаптоп, интернет, флипчарт табла, платно за проекција, паноа, ТВ, ДВД, фотокопир, факс, скенер.

 

Ценовник  Лето 2020 Хотел Климетица 3*

BB = 19 евра ( 1180 денари)

HB = 22 евра( 1360 денари)

 

* Цената е по лице на ден во двокреветна соба

*за сместување во еднокреветна + 30%доплата

* деца до 5 години гратис

* деца од 6-12 плаќаат 50% од цената

 

Политика на отказ:

– 7 дена пред користење на услугата ( без надоместок );

– за отказ на резервација помалку од 7 дена – 50% пенали

– за отказ помалку од 2 дена – 100%

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Flat Tv
Internet – Wifi
Parking
Restaurant

Hotel Theme

Македонија
Охрид

Rules

Check In 12:00
Check Out 12:00

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019