from 0 €
Check Availability

Hotel Lucky 5*, Банско, Бугарија

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотелот се наоѓа на 450 m од центарот на Банско, и 1.5 km од гондолата. Нуди бесплатен превоз до гондолата.

Опис на соби:

Хотелот има 127 соби: Studio Luxury (25 – 30 m2), Apartman Luxury (~ 35 – 40 m2), Apartman Deluxe (50 – 55 m2), Apartman Executive (60 – 65 m2), Apartmani со 2 соби (82 – 85 m2).

Studio Lux: Една соба со француски лежај или два одвоени кревети, софа на пуштање, кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, фен за коса;
Apartman Lux: Спална соба, дневна соба со кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Apartman Deluxe: Голем апартман со спална соба со француски лежај, дневна соба со кујна со камин (само во некој апартмани), трпезарија, TV, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Apartman Executive: Спална соба со брачен кревет, дневна соба со кујна, камин, телевизор, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен. Во овој тип на сместување хотелот нуди појадок во соба – бесплатно;
Apartman (2 спални): Има две спални и дневна соба со кревет на пуштање, TV, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Услуга:

Хотелот има и спа центар и нуди бесплатно користење на: Фитнес сала; Базен со хидромасажери; Сауна, џакузи.

 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВНИ ДО 15.10.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.10.2020 (за период на престој од 01.12-26.12.2020 и 03.01-06.04.2021)

ПРОМОЦИИ:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12, ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 16.01.2020, ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ДО 03.01-16.01.2021

 

LUCKY BANSKO / 5* / BANSKO
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.12.2020
19.12.2020
20.12.2020
26.12.2020
27.12.2020
02.01.2021
03.01.2021
10.01.2021
11.01.2021
20.01.2021
21.01.2021
23.02.2021
24.02.2021
03.03.2021
04.03.2021
06.04.2021
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STUDIO LUX
1 возрасно лице 67.1 93.5 180.4 93.5 78.1 93.5 78.1 67.1
2 Возрасни лица 72.6 103.4 180.4 103.4 88 103.4 88 72.6
1Возр+1Дете (0-11,99) 72.6 103.4 180.4 103.4 88 103.4 88 72.6
1Возр+2Деца (0-11,99) (0-11,99) 72.6 103.4 180.4 103.4 88 103.4 88 72.6
2Возр+1Дете (0-3,99) 72.6 103.4 180.4 103.4 88 103.4 88 72.6
2Возр+1Дете (4-11,99) 72.6 103.4 180.4 103.4 88 103.4 88 72.6
1 BEDROOM APARTMENT LUX
2 Возрасни лица 96.8 121 204.6 121 107.8 121 107.8 96.8
1Возр+1 Дете (4-11,99) 96.8 121 204.6 121 107.8 121 107.8 96.8
1Возр+2Деца (0-3,99) (4-11,99) 96.8 121 204.6 121 107.8 121 107.8 96.8
1Возр+2Деца (4-11,99) (4-11,99) 96.8 121 204.6 121 107.8 121 107.8 96.8
2Возр+1Дете (0-3,99) 96.8 121 204.6 121 107.8 121 107.8 96.8
2Возр+1Дете (4-11,99) 96.8 121 204.6 121 107.8 121 107.8 96.8
1 BEDROOM APARTMENT DELUX
2 Возрасни лица 114.4 145.2 226.6 145.2 132 145.2 132 114.4
3 Возрасни лица 148.7 188.7 294.5 188.7 171.6 188.7 171.6 148.7
1Возр+1 Дете (4-11,99) 114.4 145.2 226.6 145.2 132 145.2 132 114.4
1Возр+2Деца (0-3,99) (4-11,99) 114.4 145.2 226.6 145.2 132 145.2 132 114.4
1Возр+2Деца (4-11,99) (4-11,99) 114.4 145.2 226.6 145.2 132 145.2 132 114.4
2Возр+1Дете (0-3,99) 114.4 145.2 226.6 145.2 132 145.2 132 114.4
2Возр+1Дете (4-11,99) 114.4 145.2 226.6 145.2 132 145.2 132 114.4
2Возр+2Деца (0-3,99) (4-11,99) 114.4 145.2 226.6 145.2 132 145.2 132 114.4
2Возр+2Деца (4-11,99) (4-11,99) 114.4 145.2 226.6 145.2 132 145.2 132 114.4
3Возр+1Дете (0-3,99) 148.72 188.76 294.58 188.76 171.6 188.76 171.6 148.72
3Возр+1Дете (4-11,99) 148.72 188.76 294.58 188.76 171.6 188.76 171.6 148.72
1 BEDROOM APARTMENT EXECUTIVE
2 Возрасни лица 147.4 176 239.8 176 160.6 176 160.6 147.4
3 Возрасни лица 191.62 228.8 311.74 228.8 208.78 228.8 208.78 191.62
1Возр+1 Дете (4-11,99) 147.4 176 239.8 176 160.6 176 160.6 147.4
1Возр+2Деца (0-3,99) (4-11,99) 147.4 176 239.8 176 160.6 176 160.6 147.4
1Возр+2Деца (4-11,99) (4-11,99) 147.4 176 239.8 176 160.6 176 160.6 147.4
2Возр+1Дете (0-3,99) 147.4 176 239.8 176 160.6 176 160.6 147.4
2Возр+1Дете (4-11,99) 147.4 176 239.8 176 160.6 176 160.6 147.4
2Возр+2Деца (0-3,99) (4-11,99) 147.4 176 239.8 176 160.6 176 160.6 147.4
2Возр+2Деца (4-11,99) (4-11,99) 147.4 176 239.8 176 160.6 176 160.6 147.4
3Возр+1Дете (0-3,99) 191.62 228.8 311.74 228.8 208.78 228.8 208.78 191.62
3Возр+1Дете (4-11,99) 191.62 228.8 311.74 228.8 208.78 228.8 208.78 191.62
2 BEDROOM APARTMENT LUX
2 Возрасни лица 211.2 228.8 440 228.8 224.4 228.8 224.4 211.2
3 Возрасни лица 242.88 263.12 506 263.12 258.06 263.12 258.06 242.88
2Возр+2Деца (4-11,99) (4-11,99) 211.2 228.8 440 228.8 224.4 228.8 224.4 211.2
2Возр+3 Деца(0-3,99) (4-11,99) (4-11,99) 211.2 228.8 440 228.8 224.4 228.8 224.4 211.2
3Возр+1Дете (4-11,99) 211.2 228.8 440 228.8 224.4 228.8 224.4 211.2
3Возр+2Деца (0-3,99) (4-11,99) 211.2 228.8 440 228.8 224.4 228.8 224.4 211.2
3Возр+2Деца (4-11,99) (4-11,99) 211.2 228.8 440 228.8 224.4 228.8 224.4 211.2
4Возр+1Дете (0-3,99) 211.2 228.8 440 228.8 224.4 228.8 224.4 211.2
4Возр+1Дете (4-11,99) 211.2 228.8 440 228.8 224.4 228.8 224.4 211.2
RELEASE DAYS 7 14 21 14 7 14 7 7

Во цената е вклучено: појадок, употреба на внатрешен био базен, солена соба, солен базен, ледена соба, сауна , парна бања, џакузи, фитнес, интернет низ целиот хотел, чување деца од 3-6год од 9 наутро до 21 часот навечер.

-Доплата за Полупансион – 17еур возрасно лице, 10еур дете од 4-11,99год.

-Доплата за затворен паркинг – 10еур на ден

-Новогодишната (122еур возрасен и 65еур дете од 4-11,99год ) и Божиќната (45еур возрасен и 27еур дете од 4-11,99год) вечера се задолжителни.

-Бебешко креветче – бесплатно

 

Мимиумум престој: 

Од 20.12-26.12.2020 – 3 ноќевања, од 27.12-03.01.2020 – 4 ноќевања.

Политика на отказ:

Во период од 27.12-03.01.2021 – до 21ден пред пристигање – без пенали, после овој период 100% пенали.

Во период од 20.12-26.12.2020 и 03.01-10.01.2021-до 14 дена пред пристигање – без пенали, по овој период 1 ноќевање пенали

Сите останати периоди – до 7 дена пред пристигање – без пенали, по овој период 1 ноќевање пенали

Не појавување во хотел – 100% пенали.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур 

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “АРИЕС“.

Прочитај Повеќе

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Банско

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Нема оценки
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

avg 0 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019