fbpx

Хотел Пирин Голф & Spa 5* – Разлог

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend
Print Friendly, PDF & Email
4.5/5 rating (2 votes)

Локација: Хотелот “Пирин Голф и Спа” е најновиот хотел со 5***** во Банско, кој се наоѓа на 15 км одалеченост од ски лифтот и 13 км од центарот на Банско.
Капацитет : Во склоп на ресотрот има голем број модерно уредни соби, студиа и апартмани од различна категорија.
Услуги : Спа центар,термална зона, внатрешен и надворешен базен, планинска сауна, инфрацрвена сауна, хидротерапевтна Kneipp лежалка, жежок камен, ледена фонтана, топли лежалки, лакониум, ароматична парна бања, чудни тушеви, паркинг Голф клуб, јавање коњи, тенис и многу повеќе.
Во собите има Сателитска ТВ, директен Телефон, мини бар.

Сместување

Макс. број на гости

01.12.2022 – 23.12.2022

01.03.2023 – 31.03.2023

03.01.2023 – 28.02.2023

Петок-Сабота

Недела-Четврток

Мин. 3 ноќи

Петок-Сабота

Недела-Четврток

Мин. 3 ноќи

BB

HB

BB

HB

BB

HB

BB

HB

BB

HB

BB

HB

Двокреветна стандардна соба

2+1

145

171

130

155

122

146

137

157

123

143

116

135

1+2

105

124

94

113

89

106

99

115

90

103

84

98

Двокреветна супериор соба

2+1

170

192

153

173

145

163

161

183

145

164

137

155

1+2

123

139

112

125

105

118

117

132

106

118

100

113

Фамилијарна соба

2+3

255

289

230

260

217

245

243

274

218

246

206

232

Јуниор Апартман

2+1

196

217

176

196

167

185

186

207

168

186

158

176

Супериор Апартман

2+1

202

224

182

201

171

191

192

213

172

192

163

180

Делукс Апартман

4+1

378

423

340

381

322

359

360

401

324

362

306

341

Посочените цени се изразени во евра ПО СОБА /Апп. на ден и вклучуваат:

Ноќевање на база ноќевање со појадок /BB/ или ноќевање, појадок и вечера /HB/. Појадокот се сервира во период од 07:30ч. до 10:00ч. Вечерата се сервира од 18:30ч. до 21:00ч.
Бесплатен интернет и сателитска телевизија во собите/апп
СПА центар: 1 внатрешен и 3 надворешни базени, Термална зона /планинска сауна, инфрацрвена сауна, хидротерапевтска Kneipp клупа, жежок камен, ледена фонтана, топла клупа, лакониум, арома парна бања, чудни тушови и др.
Цените не вклучуваат ТУРИСТИЧКА ТАКСА по 1 евро по лице на ден

Детска политика:

Деца до 6.99 години бесплатно во собата на родителите.
Бебешко креветче – бесплатно
Еден возрасен и едно дете до 6,99 години како еднокреветна
Деца од 7 до 13,99 години на редовно легло , плаќаат 50% од цената на редовно легло во избраниот вид на сместување и исхрана
Деца од 7 -13,99 години сместени на дополнително легло плаќаат 35 % од цената на легло на избраниот вид на сместување
Возрасни и деца над 14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 70 % од цената на легло за избрниот вид на сместување.

Така посочените цени не се валидни за време на национални, регионални и др. Празници

Aпартмански комплекс Пирин Голф 4*

3.5/5 rating (2 votes)

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ:

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТЕНИ 100 % ДО 30/11

Сместување

Макс. број на гости

01.12.2022 – 23.12.2022

01.03.2023 – 31.03.2023

03.01.2023 – 28.02.2023

Петок-Сабота

Недела-Четврток

Мин. 3 ноќи

ПетокСабота

Недела-Четврток

Мин. 3 ноќи

BB

HB

BB

HB

BB

HB

BB

HB

BB

HB

BB

HB

Студио

2+1

82 €

101 €

74 €

91 €

69 €

86 €

85 €

103 €

76 €

93 €

71 €

88 €

1+2

59 €

74 €

53 €

66 €

51 €

62 €

61 €

76 €

55 €

68 €

52 €

64 €

СПА Студио

2+1

101 €

121 €

91 €

109 €

86 €

104 €

103 €

125 €

93 €

113 €

88 €

107 €

1+2

74 €

87 €

66 €

79 €

62 €

75 €

76 €

91 €

68 €

82 €

64 €

77 €

Едноспален апартман

2+2

98 €

118 €

89 €

106 €

83 €

100 €

102 €

125 €

93 €

110 €

87 €

103 €

Двоспален апартман

4+2

136 €

176 €

122 €

159 €

115 €

150 €

132 €

170 €

118 €

154 €

113 €

145 €

Троспален апартман

6+2

196 €

256 €

176 €

230 €

167 €

217 €

192 €

250 €

174 €

224 €

163 €

212 €

Посочените цени се изразени во евра ПО СОБА /Апп. на ден и вклучуваат:
• Ноќевање на база ноќевање со појадок /BB/ или ноќевање, појадок и вечера /HB/, со цена во зависиност од бројот на резервираните денови. Појадокот се сервира во период од 07:30ч. до 10:00ч. Вечерата се сервира од 18:30ч. до 21:00ч.
• Бесплатен трансфер до и од главната станица на кабинковиот лифт во Банско
• Бесплатен интернет и сателитска телевизија во собите/апп
• СПА центар: 1 внатрешен и 3 надворешни базени, Термална зона /планинска сауна, инфрацрвена сауна, .хидротерапевтска Kneipp клупа, жежок камен, ледена фонтана, топла клупа, лакониум, арома парна бања, чудни тушови  и др.
• Цените не вклучуваат ТУРИСТИЧКА ТАКСА по 1 евро по лице на ден
Детска политика:
• Деца до 7 год. бесплатно во собата на родителите.
• Бебешко креветче – бесплатно
• Еден возрасен и едно дете до 7г. /неполни/ како еднокреветна
• Деца од 7 до 14 год./неполни/ на редовно легло , плаќаат 50% од цената на редовно легло во избраниот вид на сместување и исхрана
• деца од 7 -14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 35 % од цената на легло на избраниот вид на смесување, второ дете 7 до 14 год сместено на дополнително легло е беспалтно
• возрасни и деца над 14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 70 % од цената на легло за избрниот вид на сместување.
• Така посочените цени не се валидни за време на национални, регионални и др. Празници

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ:
• 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 30/11

Прочитај Повеќе

Hotel Theme

Банско
Бугарија зима 2022/23
Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Owner

Aries Travel

Member Since 2019