Скај Корнер 4* – Охрид

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

СКАЈ КОРНЕР 4* – ОХРИД

„Sky Corner“ го носи светскиот тренд на т.н. „руф топ“ угостителски објекти и е на врвот од истоимениот хотел кој се наоѓа на кружниот дек кај „Охридска Банка“.

Од терасата, но и од сите останати делови на двата ката каде е сместен барот и ресторанот се пружа неповторлив поглед на урбаната зона и стариот дел на Охрид со езерото. Погледот на градот посетителите го имаат скор од секој ден на „Sky Corner“ бидејќи двата ката на угостителскиот објект се затворени исклучиво во стакло, а ентериерот е дизајниран од врвни архитекти. Посебно е посветено внимание на осветлувањето кое исто така ќе е нешто ново во Охрид.

„Sky Corner“  нуди квалитетна храна подготвена од врвни готвачи кои се обучени од врвни мајстори готвењето храна со „Мишелин ѕвезди“ кои претходно работеле и учеле во Скопје и Париз.

Хотелот „Sky Corner“ има 17 соби кои се опремени по концептот „ small luxury hotels “ и се вистинска новина во понудата на Охрид, како заради атрактивната локација така и заради услугата и квалитетот кој ќе се нуди.

На приземјето на објектот има и слаткара која има уникатни продукти, тобако дел и понуда на врвни флаширани вина.

„Sky Corner“ е инвестиција на реномираната охридска компанија ИНФО БИРО која успешно работи во полето на информатиката повеќе од 20 години, а последните неколку години реализира серија инвестиции во Охрид, почнувајќи од најголемиот приватен спортски центар во градот ИБ ФИТНЕС, потоа угостителскиот објект „Корнер“ кој стана свратилиште за граѓаните на Охрид .

15.06.2020 – 15.07.2020

Double room with the view 3.385 мкд / 55
Large double room 3.570 мкд / 58
Deluxe double room

3.875 мкд / 63

Double room

3.075 мкд / 50

 

 15.07.2020 – 28.07.2020

Double room with the view

3.690 мкд / 60

Large double room

3.875 мкд / 63

Deluxe double room

4.490 мкд / 73

Double room

3.385 мкд / 55

29.07.2020 – 05.08.2020

Double room with the view

4.000 мкд / 65

Large double room

4.305 мкд / 70

Deluxe double room

4.920 мкд / 80

Double room

3.690 мкд / 60

 

06.08.2020 – 24.08.2020

Double room with the view

3.690 мкд / 60

Large double room

3.875 мкд / 63

Deluxe double room

4.490 мкд / 73

Double room

3.385 мкд / 55

 

25.08.2020 – 30.09.2020

Double room with the view 3.385 мкд / 55
Large double room 3.570 мкд / 58
Deluxe double room

3.875 мкд / 63

Double room

3.075 мкд / 50

 

01.10.2020 – 24.12.2020

Double room with the view

2.890 мкд / 47

Large double room

3.200 мкд / 52

Deluxe double room

3.815мкд / 62

Double room

2.590мкд / 42

 

  • Хотелот работи на принцип BB (ноќевање со појадок).
  • Континенталниот појадок е вклучен во цената.Се служи од 08:00 – 10:00 часот.
  • Доплата за трето лице од 300 мкд.  за деца помали од 13 години и 600 мкд за деца постари од 13 години и возрасни.
  • Цените се за соба,по ден со вклучена туристичка такса и ДДВ.

Hotel Facilities

Air Conditioning
Airport Transport
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Internet – Wifi
Parking
Restaurant
Smoking Room
Show All

Hotel Theme

Best value
Македонија
Охрид

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019