fbpx
from 0 €
Check Availability

Хотел Вила Атриум – Лептокарија, Олимписка Ривиера

Themidos, Leptokarya 600 63, Greece View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.12.2022

– 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2023 

– 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2023 

Градот сместен во прегратките на планината ОЛИМП, кој сеуште го навраќа сеќавањето на убавите времиња, поминати покрај нејзините плажи. Лептокарија денес е прекрасен град кој изобилува со убави објекти за сместување, изградени според високите стандарди на туризмот. Видно изменетата инфраструктура само го надополнува севкупниот впечаток на нејзината туристичка понуда. Освен со убавата плажа, овој град плени и со големата пешачка зона, големото шеталиште, убавиот парк со прекрасно зеленило…Иако првенствено важи за место за мирен фамилијарен одмор, големиот избор на таверни, кафе-барови, продавници, дискотеки и останати содржини, ќе го направат Лептокарија примамливо место и за оние кои очекуваат нешто подинамичен летен одмор.

Вила ATRIUM „А“ категорија – се наоѓа на десната страна од местото, на само 200 м. од главната улица, и 100 м. од прекрасната песочна плажа. Секоја соба е опремена со модерно опремена кујна, ТВЦ, ТВ и КЛИМА (вклучена во цената). Во склопот на вилата има и БАЗЕН, кој е на Ваше располагање…
GPS : N 400 03’23.2344″; E 22O 34’03.3708″
Вила ATRIUM – 100 м. од плажа

ПРОМО
–          Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра, плаќањето е во денарска противвредност (1 € = 62.00 МКД). На промо цените не следува попуст.

Вила ATRIUM – 100 м. од плажа
ТЕРМИН

НОЌИ

1/2 СТУДИО

1/3 СТУДИО

1/4 СТУДИО

Коментар

27.05.-03.06.

7

89 €

99 €

109 €

ПРОМО

03.06.-10.06.

7

129 €

149 €

169 €

ПРОМО

10.06.-17.06.

7

169 €

189 €

209 €

ПРОМО

17.06.-24.06.

7

199 €

219 €

239 €

 

24.06.-01.07.

7

239 €

259 €

279 €

 

01.07.-08.07.

7

279 €

299 €

319 €

 

08.07.-15.07.

7

299 €

319 €

339 €

 

15.07.-22.07.

7

309 €

329 €

349 €

 

22.07.-29.07.

7

339 €

359 €

379 €

 

29.07.-05.08.

7

339 €

359 €

379 €

 

05.08.-12.08.

7

339 €

359 €

379 €

 

12.08.-19.08.

7

339 €

359 €

379 €

 

19.08.-26.08.

7

309 €

329 €

349 €

 

26.08.-02.09.

7

299 €

319 €

339 €

 

02.09.-09.09.

7

249 €

269 €

289 €

 

09.09.-16.09.

7

209 €

229 €

249 €

 

16.09.-23.09.

7

169 €

189 €

209 €

ПРОМО

23.09.-30.09.

7

119 €

129 €

149 €

ПРОМО

 

СПЕЦИФИКАЦИЈА НА СОБИТЕ (студиата) :

–          ДВОКРЕВЕТНО (1/2) СТУДИО : 2 единечни кревети, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (исток или запад) и клима.

–          ТРИКРЕВЕТНО (1/3) СТУДИО : 3 единечни кревети, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (исток или запад) и клима.

–          ЧЕТИРИКРЕВЕТНО (1/4) СТУДИО : 4 единечни кревети, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (исток или запад) и клима.

НАПОМЕНА:

– Клима уредот Е ВКЛУЧЕН во цената.

– Туристичката такса од 0,5 € на ден – по соба се плаќа на лице место

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • -Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
 • -Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице
 • -Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

 • -Битола -спортска сала– 40€ по лице
 • -Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 40€
 • -Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • -Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 50€ по лице
 • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице

 

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа :

–          03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес

–          04:00 h Скопје (Дрводекор)

–          04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

–          05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

–          06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа :

–       04:00 h Битола (автобуска станица Транскоп на перон )

–       03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола

–       02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

–       02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола

–       02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

–       03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :– За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст. Попустот важи само на редовни цени.- попустите не може да се комбинираат,
– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител- Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
– Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
– Важат Општите услови на СКТМ и ТА “Ариес“.

Прочитај Повеќе

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Yard

Hotel Theme

Best value
Early Booking 2023
Лептокарија
Лето 2023
Олимписка Ревиера

Rules

Check In 13:00 pm
Check Out 09:00 аm

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Нема оценки
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

avg 0 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Information Contact

Website

https://www.hotel-atrium.gr/