fbpx
from €0,00
Check Availability

Вила Елена – Полихроно, Касандра, Халкидики

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила Елена – Полихроно, Касандра, Халкидики

Вила Елена се наоѓа на 20м од плажа, во строгиот центар веднаш на десната страна на споменикот на Полихроно. Вилата располага со две двокреветни соби, една трокреветна и една четворокреветна соба.

Сите соби имаат кујна со прибор за готвење и јадење, клима, тв, сопствен тоалет, wi-fi, собите се со помала квадратура, и сите имаат балкони. Три од нив се наоѓаат на приземје и една двокреветна соба е на прв спрат.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за рана разервација: Потребно е 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2022

Објавено: 28.01.2022

ВИЛА ЕЛЕНА – ПОЛИХРОНО
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќ. 1/2 студио 1/2+1 студио 1/3 студио 1/4 студио Коментар
22.05-29.05.2022  7   89  89 99 119 Промо цени
29.05-05.06.2022  7   109  109 129 139 Промо цени
05.06-12.06.2022  7   149  149 164 175
12.06-19.06.2022  7   241  241 263 274
19.06-26.06.2022  7   296  296 318 351
26.06-03.07.2022  7   318  318 351 384
03.07-10.07.2022  7   340  340 384 415
10.07-17.07.2022  7   384  384 395 430
17.07-24.07.2022  7   406  406 420 450
24.07-31.07.2022  7   406  406 420 450
31.07-07.08.2022  7   406  406 420 450
07.08-14.08.2022  7   406  406 420 450
14.08-21.08.2022  7   389  389 400 430
21.08-28.08.2022  7   329  329 362 384
28.08-04.09.2022  7   252  252 285 318
04.09-11.09.2022  7   197  197 219 252
11.09-18.09.2022  7   155  155 179 199 Промо цени
18.09-25.09.2022  7   109  109 129 139 Промо цени

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=62,00 мкд

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице

Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 50еур по лице

Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице

Удово (бензинска пумпа Удово) – 40еур по лице

Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола – ( Автобуска Станица Транскоп на перон)-40еур по лице

Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 40еур по лице

Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 45еур по лице

Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур

Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице

Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45 еур по лице

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје и 10еур од Битола и Прилеп

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст(овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на СКТМ

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

-3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес

-5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово

-4:00 Скопје (Дрводекор)

-4:30 Велес (БП мотел Македонија)

-5:00 Неготино (БП Неготино)

-5:40 Удово (БП Удово)

-6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

-4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)

-3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола

-2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

-2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола

-2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола

-3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Yard

Hotel Theme

Грција
Касандра - Халкидики
Лето 2022

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019