fbpx

Ксамил е скриен скапоцен камен, кој се наоѓа на албанската ривиера и сигурно е дека е една од најдобрите приморски дестинации за летен одмор во Европа. Помина доста време откако Европа доби нова туристичка дестинација. Повеќето се класици на кои сме патувале со години, но Ксамил само што почна да добива повеќе посетители во последните години.

Во Ксамил, можете да уживате во рајските плажи кои нудат бел песок и кристално чиста вода со медитеранска клима во текот на целата година.

Ксамил е мало село во јужна Албанија. Ксамил е првенствено познат по своите убави песочни плажи и кристално чисти води. Особено на четирите острови лоцирани недалеку од крајбрежјето. Овие четири острови се ненаселени и до нив доаѓате со брод. Во селото живеат околу 4000-5000 луѓе и туризмот се зголемува со секоја измината година. Сепак, остануваат уште многу изолирани места ако барате мир и тишина при вашиот одмор. Селото, исто така, го има задржано шармот до одреден степен и има многу пријатни мали ресторани со домашна кујна. Хотелите, исто така, не се големи ресорти односно, во најголем дел се семејни хотели.

Вила Бушати

Вилата Бушати е реновирана пред три години. Има трокреветни соби, трокреветни со помошен лежај(фотелја на отворање), и студиа со 4 кревети, дуплекс кој се наоѓа надвор од вилата во друг објект. Од плажа е оддалечена 50 метри. Студијата се опремени со кујна, клима, фрижидер, СМАРТ ТВ (можат да се поврзат со wi-fi од вилата). Во дворот на вилата има и скара, која можат клиентите да ја користат за своите потреби. Во вилата има паркинг кој […]

King Hotel 4* – Ксамил, Албанија

King Hotel 4* – Ксамил, Албанија Кинг Хотел Ксамил се наоѓа на сама плажа, која е приватна за гостите на хотелот. Има ресторан на плажа , lounge бар, лежалки и чадор и крпи се бесплатни.Хотелот има приватен паркинг кој исто така е бесплатен.Хотелските соби имаат клима, Тв со сателитски канали, мини фрижидер, чајна кујна, Wi-fi. Појадокот е или со порачување или на шведска маса. Пријавувањето во хотелот почнува од 12 ч , додека напуштање е до […]

Ilio Hotel 3* – Ксамил, Албанија

Локација: Хотелот се наоѓа на 1 km од плажата Puerto Rico Beach, 2.8 km од Butrint National Park. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, Wi-Fi, бар, бесплатен паркинг, градина, BBQ, собна услуга, детско игралиште, бесплатен трансфер од/до аеродром. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, кујна,  купатило со када, фен,  тераса. ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62,00 […]

Hotel Murati 4* – Ксамил, Албанија

Hotel Murati 4* – Ксамил, Албанија Хотел Мурати се наоѓа во Ксамил, на 1,1км од плажата Пуерто Рико, хотелот располага со паркинг, ресторан, тераса и бар. Собите се модерно опремени и содржат тоалет со туш или када, мини фрижидер, бокал за топла вода, тв, сателитски програми. ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД MURATI HOTEL 4 * KSAMIL […]

Heksamil Hotel 4* – Ксамил, Албанија

Хотелот е на 650м од центарот и 300м од плажа. Располага со бесплатен Wi-Fi низ целиот објект и бесплатен паркинг. Во собите има тераса со поглед на море, изолација, ТВ, кујна опремена со фрижидер и рингли, приватен тоалет. Најблискиот ресторан е на 120м одалеченост. ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62,00 МКД HEKSAMIL HOTEL / 4 STAR […]

Delight Hotel 4* – Ксамил, Албанија

Хотелот е лоциран на 500м од плажа и располага со ресторан, бесплатен и приватен паркинг, бар, собна услуга и приватна плажа. Рецепцијата е достапна 24 часа за гостите на хотелот. Собите се опремени со сателитски ТВ, сопствен тоалет, тераси со поглед на море, фрижидер. ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62,00 МКД DELIGHT HOTEL 4* KSAMIL НОЌЕВАЊЕ СО […]

De Luna Hotel – Ксамил, Албанија

De Luna Hotel – Ксамил, Албанија   Хотелот располага со приватен и бесплатен паркинг, ресторан, бар и тераса, рецепција која што е достапна 24 часа за гостите на хотелот, собна услуга и бесплатен Wi-Fi. Сите соби се опремени со кабловска ТВ, сопствен тоалет со фен и туш-кабина, биро и клима уред.   ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62,00 […]

Hotel Citrus 4* – Ксамил, Албанија

Hotel Citrus 4* – Ксамил, Албанија   Хотелот се наоѓа на 1,5км од плажата Пуерто Рико,  располага со бар, бесплатен и приватен паркинг, градина и тераса. Собите имаат клима уред, гардеробер, сателитски ТВ, фрижидер, сопствен тоалет опремен со фен и туш-кабина.   ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62,00 МКД CITRUS HOTEL 4* KSAMIL НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.05.2021 31.05.2021 […]

Blue Water Hotel 4* – Ксамил, Албанија

Blue Water Hotel 4* – Ксамил, Албанија Хотелот е на 1.1км од  Puerto Rico плажата, располага со бар, градина. Рецепцијата е достапна 24 часа за сите гости на хотелот, бесплатен Wi-Fi, приватен и бесплатен паркинг. Собите располагаат со тераса, клума уред, ТВ и сопствен тоалет со туш-кабина и фен.   ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62,00 МКД   […]