fbpx

Сместена на самиот југ на Албанија, Саранда е мал град со повеќе од 300 сончеви денови во годината. Привлекува се’ повеќе гости со својот шарм, а неодамна стана хит дестинација за туристите и од Македонија.
Саранда е украсена со волшебни плажи со бел песок, бројни маслинови градини, сите на јонското крајбрежје, спроти познатиот грчки остров Крф. Неодамна беше рангирана меѓу атрактивните дестинации, Саранда нуди толку многу. Центарот на градот е во залив украсен со пријатно шеталиште, опкружен со палми, а наоколу има продавници и ресторани.
Веднаш штом ќе зачекорите малку јужно од Саранда, на патот кон селото Ксамил, ќе наидете на плажа позната како Огледало. Туристите рекле дека е најубава на целото албанско крајбрежје. Таму ќе најдете мир ако едвај чекате да се оддалечите од гужвата, бидејќи е прилично тивко, без многу кафулиња и други сервисни објекти. Сместени меѓу карпите, веднаш до морето со божествена тиркизна боја, ќе ги регенерирате и душата и телото.

Вила Рошела – Саранда, Албанија

Вила Рошела Саранда А кат – (10 м од море) е сместена во најатрактивниот дел од Саранда, во непосредна близина на плажата Деми. Вилата Рошела нуди сместување  во 1/2 и 1/3 соби од А категорија, како и пространи апартмани (Б категорија) опремени со кујна, фрижидер, бесплатен WiFi, скара, градина и бесплатен сопствен паркинг. Секоја единица е опремена со големи тераси со поглед на море, сателитска ТВ со рамен екран,  приватна бања со када или туш, […]

LAST MINUTE CORNER

      Објавено LAST MINUTE CORNER ПРЕГЛЕД НА СЛОБОДНИ КАПАЦИТЕТИ 05.06.2023 Термин Ноќи Објект Локација Тип Цена Линк до понудата 07-14 Јуни 7 Порто Фино Никиана, Лефкада 1/3 студио 169 Еур https://aries.mk/st_hotel/vila-porto-fino-nikiana-lefkada/ 07-14 Јуни 7 Порто Фино Никиана, Лефкада 1/2 студио 169 Еур https://aries.mk/st_hotel/vila-porto-fino-nikiana-lefkada/ 07-14 Јуни 7 Афродити Нидри, Лефкада 1/2 студио 139 Еур https://aries.mk/st_hotel/vila-afriditi-nidri/ 07-14 Јуни 7 Армониа Катизма, Лефкада 1/2 студио 139 Еур https://aries.mk/st_hotel/vila-armonia-katizma/ 07-14 Јуни 7 Армониа Катизма, Лефкада 1/3 студио […]