fbpx

Зимата во Бугарија е насочена кон скијачките центри Банско и Боровец, кои се и двата најпознати и најголеми скијачки центри во Бугарија. Нудиме и скијачки центар Пампорово.

Покрај овие три, во Бугарија има околу 12 ски центри кои секоја година привлекуваат се поголем број странски туристи за релативно евтин зимски одмор.

Комбинацијата на природна убавина и разновидност на живописни пејсажи со луксузни, нови хотели и модерен систем на патеки и ски-лифтови, ја рангираат Бугарија меѓу најдобрите ски центри во Источна Европа.
Зимoвање и скијање во Бугарија

Поради иглолисните шуми, воздухот е чист и богат со кислород. Уникатната планинска клима, со многу сонце во текот на денот, студени ноќи и чист воздух, придонесува скијачките центри да станат идеално место за одмор и спорт. Бугарија има сè што е потребно за скијање: многу долги, различни патеки, шкафчиња за скијање опремени со модерна опрема, училишта за скијање и градинки.

Веруваме дека меѓу нашата богата зимска понуда ќе најдете аранжмани и скијачки пакети кои ќе ве интересираат, дека ќе ги искористите придобивките од удобно сместување и дека ќе патувате со нас во еден од скијачките центри во Бугарија оваа зима и враќање полни со убави впечатоци и спомени.
Сместување во Банско, Боровец и Пампорово

Нудиме многу поволно и квалитетно хотелско и апартманско сместување за презимување во ски центрите на Бугарија!

Банско Зима

Хотел Пирин Голф & Spa 5* – Разлог4.5/5 rating (2 votes) Локација: Хотелот “Пирин Голф и Спа” е најновиот хотел со 5***** во Банско, кој се наоѓа на 15 км одалеченост од ски лифтот и 13 км од центарот на Банско. Капацитет : Во склоп на ресотрот има голем број модерно уредни соби, студиа и апартмани од различна категорија. Услуги : Спа центар,термална зона, внатрешен и надворешен базен, планинска сауна, инфрацрвена сауна, хидротерапевтна Kneipp лежалка, [...]

Боровец

Hotel Yanakiev 4* – Боровец, БугаријаХотелот излага веднаш на една ски стаза, до ски лифтот е одалечен на само 50м, и на 200м од центарот на Боровец. Хотелот располага со: конференциска сала, бизнис центар, затворен базен, ноќен клуб, лоби бар, ресторан, фитнес сала, сауна, масажа, ски гардероба, сеф. Собите се опремени со: мини бар, балкон, телефон, САТ ТВ   ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН. ЦЕНИТЕ СЕ [...]

Пампорово

Hotel Merryan 3*, Пампорово, БугаријаMerryan 3* Хотел се наоѓа во Пампорово на 700м од стазата Студенец 1, хотелот располага со ресторан, лоби, сауна, парна бања и џакузи. Стазите Студенец 2 и Студенец 3 се на 1,6 и 1,7м одалеченост од хотелот. Сите соби располагаат со сопствен тоалет со туш или када, фен, тв.   ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД [...]