Историјата никаде  не е повозбудлива отколку во Египет. Како една од најголемите светски лулки на цивилизацијата и земја на фараоните, Египет е апсолутно преполн со древни чуда што ќе ве натераат да ја чешите главата кон генијот на старите Египќани. Од древните пирамиди до големите храмови на Луксор и Асуан и средновековните богатства на Александрија, откривањето на историјата на Египет сигурно ќе биде едно од најдобрите патувања во вашиот живот.

Хургада – Промотивни пакети

Хургада – Лето 2024 ПРОМОТИВНИ ПАКЕТ ЦЕНИ Авиобилет + аеродромски такси + 6 ноќи / 7 дена + трансфери Препорачани хотели Mina Mark 4* King Tut 4* Grand Seas Resort Hostmark 4* Harmony Makadi Bay 4* Sphinx Resort And Aqua Park 4* Coral Beach Resort 4* Regina Swiss INN Resort 4 * Royal Star Beach […]

Шарм ел Шеик

Шарм ел Шеик На туристите ширум целиот свет синоним за Египет не им се само пирамидите и бројните културно-историски споменици, туку и прекрасното Црвено Море кое со својата топлина , боја и кристално бистра, чиста вода, волшебниот подводен свет кој е многу интересен за љубителите на нуркање, неверојатните плажи, луксузните хотели и ресторани на неговиот [...]