Замислете си секој ден првото утринско кафе да го пиете со погледот на различен град или плажа. Крстарењето ви овозможува за само неколку дена да разгледате повеќе градови, за кои ќе ви требаат многу средства и време доколку сакате поединечно да ги посетите.Луксузот и комфорот се насекаде на бродот. Замислете за само неколку денови да ги посетите најубавите Француски, Италијански, Шпански градови или да ги посетите најубавите и најпознати Грчки острови без напорно патување. Крстарењата се достапни за сите и дефинитивно најдобриот избор за патување. Крстарењето ви овозможува да имате услуга како во луксузен хотел. Бродовите за крстарење се градови кои што пловат и ви ги нудат сите содржини за релаксација и уживање. Од врвни интернационални ресторани, базени, wellness и spa центри, спортски терени, аниматори за деца, ноќни клубови до кино сали и многу други содржини за незаборавно патување.

Св. Кирил и Методиј на Евиа Бања Едипсос-Скијатос-Св.Давид (24-27 Мај’24)

Св. Кирил и Методиј на Евиа-Скијатос-Св.Давид (24-27 Мај’24) Eвиа, второт по големина остров во Грција или трет на источниот Медитеран, се наоѓа на одалеченост од околу 400 км од Битола. Богатата флора и фауна, поволните климатски услови, долгата сезона, мноштвото убави плажи и термални извори, ја чинат Евиа една од најпопуларните дестинации помеѓу домашното население. […]

Кирил и Методиј во Измир-Ефес-Троја-Чанакале (23-27 Мај’24)

Св.Кирил и Методиј во Измир, Ефес, Троја  и куќата на Богородица Бус/Teрмин: (23.05.2024– 27.05.2024) Во западниот дел на Турција, прекрасниот  град Измир е трет по големина град во Турција по Истанбул и Анкара. Историски познат како Смирна, тоа е едно од најголемите пристаништа и најстарите населби во Средоземно Море регион кој се чини дека е […]

Велигден на Јонско море (03-06 мај’24) Парга-Крф-Лефкада

Велигден на Јонско море Парга-Лефкада-Крф-Мецово 3 ноќи/ 4  Дена автобус Јонско море и неговата прочуена убавина ќе ја видите во една програма од 4 дена. А никаде во Грција не се слави Велигден како традиционално на Јонските острови, а посебно на островот Крф. Парга пак е град чии корени се протегаат до античкиот период, но […]

24 Мај во ПАРИЗ – авионски аранжман – (23-28 Мај’ 24)

Париз – “градот на светлината” со право го носи овој епитет. Со својата единствена архитектура, големите плоштади и старите знаменитости претставува еден од најкомплетните градови на cветот. Градот на модата, француските револуции, богат со историја и култура. На секое споменување на неговото име, никој не останува рамнодушен… ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО: 6 дена / 5 ноќевања […]

24.Мај во РИМ – авионски аранжман(22-26 Мај’24)

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО: 5 дена / 4 ноќевања    22.Мај (Среда) СКОПЈЕ – РИМ (Панорамски разглед) Состанок на групата на скопскиот аеродром во 08:40 часот. Лет за Рим W6 4757 во 10:40ч. Пристигнување во Рим во 12:25 часот. Трансфер до хотелот со попатен панорамски разглед: Виа Венето, паркот Вила Боргезе, Олтарот на мирот, плоштадот Венеција, […]

Велигден Будва- Острог- Дубровник (03-06 мај’24)

03.05.2024  – Планирано поаѓање од Битола во 23 часот. Ноќно и денско патување со паузи и царински формалности. (Организиран превоз од повеќе градови). Информација околу сатниците два дена пред поаѓањето. 04.05.2024 –  Пристигнување во Црна Гора во раните утрински часови. Прво застануваме во градот Бар, она што ќе го посетиме е храмот посветен на Јован Владимир кој […]

Св. Кирил и Методиј – Рафтинг на Тара (23-26 Maj’24)

Рафтинг на Тара На само 300 метри од главниот пат Подгорица-Сараево, се наоѓа оваа туристичка оаза која претставува вистински скапоцен камен на црногорската дива убавина. Рафтингот на реката Тара со кањонирање на реката Пива се невероватно доживување. Kуќичките и бунгалови се изградени од целосно природни материјали, главно дрво, и ви овозможуваат целосно да и се […]

Велигден Прага-Карлови Вари (30 Април-04 Мај”24)

30.aприл (вторник)       СКОПЈЕ – ПРАГА  Состанок на групата на аеродромот во 02:25 часот рано наутро. Полетување за Прага во 04:25 ч. Пристигнување во 10:35 часот. Сместување во хотел и одмор. Попладневен пешачки панорамски пешачки разглед на градот со локален водич: Старо место: Карловиот мост, плоштадот на Малтешките витези, споменикот на Карло четврти, Кралскиот пат, Еврејскиот кварт, […]

Велигден Рим (01-05 Maj24)

01.мај (среда) СКОПЈЕ – РИМ (Панорамски разглед) Состанок на групата на скопскиот аеродром во 08:40 часот. Лет за Рим W6 4757 во 10:40ч. Пристигнување во Рим во 12:25 часот. Трансфер до хотелот со попатен панорамски разглед: Виа Венето, паркот Вила Боргезе, Олтарот на мирот, плоштадот Венеција, Римскиот форум,минус  Виа Дел Корсо, Колосеумот, мостовите на Тибар, црквата […]

Балтичка Тура 03-10.05.2024

Цена на аранжманот по лице 990 ЕУР ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 29.02.2024 890 ЕУР *Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД Естонија, Латвија, Литванија   Како поинаку да се нарече ова патување, освен незаборавно. Навистина e така. Толку малку знаеме за малите балтички држави кои беа дел од СССР, а денес се држави […]