Словенија wellness & spa –  се едни од најстарите спа центри во овој дел од Европа. Словенија е позната по бројни извори на термална вода, кои во случајот со Терми Лашко, Олимија, Чатеж и римските термални бањи се значително искористени. Терме Словенија Лашко / Чатеж / Олимија / Порторож хотели, велнес и спа центри – Република Словенија е субалпска и крајбрежна земја на југот на Централна Европа. Се наоѓа во Централна Европа, а главен град е Љубљана. Климата е мешавина од алпска, континентална и медитеранска клима. Во северозападниот дел на земјата доминираат Алпите, а највисокиот врв е Триглав (2864 m). Неговиот подземен свет крие прекрасни подземни галерии во Европа, имено пештерата Постојна и пештерите Шкочјан, кои биле издлабени од подземните води. Словенија е членка на Европската унија и Обединетите нации. Она по што Словенија е позната се термалните извори со температура на водата која се движи од 32C до 73C. „Со природата до здравје“ е слоганот што поврзува 15 словенечки бањи. Велнес и спа центри Терме Словенија – За оние кои ја посетуваат за прв пат, Словенија се чини дека има повеќе заедничко со соседните земји Австрија и Италија отколку со поранешните југословенски републики. Пошумените планини наизменично се менуваат со ледените езера, додека планинските колиби нудат поглед на плодните обработливи полиња. Пределот на Словенија е чист, природен и еколошки зачуван. Главен град е Љубљана, универзитетски и економски центар на земјата. Бреговите на реката Љубљана, која тече низ градот, се украсени со шеталишта, кафулиња и мали продавници. Посетете ги спа центрите на Словенија. Терме Словенија нуди извонредна можност за одмор за луѓе од сите возрасти, нудејќи голем избор на природни пејсажи, знаменитости и активности на својата релативно мала територија. Поради бројните атрактивни можности за одмор, Словенија стана сè попопуларна велнес и спа дестинација во последниве години. Идејата туризмот да се фокусира на бањи вроди со плод, па во оваа земја можете да најдете огромен број понуди за бањи, бањи и велнес центри.
Спас Словенија – Развојот и афирмацијата на бањите во Словенија го овозможи богатството на недопрената природна убавина. Во словенечките бањи развиена е најсовремена понуда од областа на велнесот, како и нови програми за зачувување на здравјето и превенција од болести. Бањите во Словенија на своите посетители им нудат толку многу содржини што едноставно е незамисливо дека некој може да биде досаден во нив.
Во словенечките бањи можете да поминете пријатен семеен одмор, да направите нешто за себе, за вашето тело и душа, за да ја подобрите вашата физичка и психичка состојба.

Вила Евангелија – Сарти

Вила Евангелија се наоѓа во мирниот дел на Сарти, на околу 50м од плажа. Вилата располага со трокреветни студија, од кои три со страничен поглед на море и едно студио со поглед кон улицата. Сите студија се трокреветни со еден брачен кревет и еден единечен. Студијата се наоѓаат на втор кат и секое студио е […]

Вила Флегос – Фурка, Халкидики

Апартманскиот комплекс „Флегос“ иако се наоѓа во центарот на Фурка на 150 метри од плажа, изолиран е во апсолутен мир и тишина. Околу објектот има слободни места за паркинг. Располагаме со неколку апартмани кои се реновирани 2020 година, сите се квалитетно уредени, со комплетно опремена кујна, ЛЦД ТВ, сопствен тоалет и големи тераси. Има прекрасен […]

Вила Палаис – Фурка, Халакидики

Куќа „Палаис де Фурка“е лоцирана на 50 метри од прекрасната песочна плажа  во мирниот дел на Фурка, или 5 минути од центарот. Има убаво уреден голем двор со многу зеленило и содржини за деца, сопствен приватен паркинг. Располага со четирикреветни апартмани на приземје, сите опремени со ТВ, клима (вклучена в оцената), тоалет,комплетно опремена кујна и […]

Студио Лиолиос Скала Потамиа, Тасос

Студиото Лиолиос е сместен во Скала Потамија, на 200 метри од Голден Бич, 12 км од пристаништето Тасос и 2,5 км од музејот Полигноту Ваги, има сместување со балкон и бесплатна WiFi. Има поглед на градина и е на 4,8 км од традиционалната населба Панагија и 11 км од црквата Агиос Јоанис. Овој климатизиран апартман […]

Vila Penelope Skala Potamia, Tasos

Скала Потамиа е древно рибарско село, кое се наоѓа на јужниот дел на заливот и преубавата плажа Голден бич. Вилата Пенелопе се наоѓа во летувалиштето Скала Потамиа во близина на песочната плажа. Скала Потамиа е оддалечена околу 15 км. од градот Лименас. Во непосредна близина се наоѓаат продавници, таверни, ресторани и барови.Вилата нема базен . […]

Vila Athina Golden Beach, Tasos

Вила Атина Студиос е лоцирана во Скала Потамија на 70 м. од самата плажа Голден бич. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студија (француски лежај и класичен лежај или софа), , опремени со кујна, ТВ, клима (со доплата),Wi – Fi и сопствена тераса. Собите се наоѓаат на прв и втор кат и сите се со […]

Vila Eleni Potos, Tasos

Вила Елени – Потос Вила Елени Потос се наоѓа во непосредна близина на центарот на Потос, на 250 м од плажата. Во својата понуда има двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија и трокреветни апартмани. Опремени се со чајна кујна, фрижидер, мини електричен шпорет и кујнски садови без тавчиња, наменета за спремање на лесни оброци, ТВ, туш, […]

Вила Спиридула- Скијатос

На само 400км оддалеченост по копнен пат и 3 часа со траект се стигнува до прекрасниот остров – Скијатос. Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите  Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – […]

Вила Ангела Зои- Скијатос

На само 400км оддалеченост по копнен пат и 3 часа со траект се стигнува до прекрасниот остров – Скијатос. Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите  Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – […]

Вила Александра Калитеа

Вила Алексндра Калитеа – Б категорија се наоѓа во централниот дел на Калитеа, во мирна област со многу зеленило во самиот центар на местото. Одалечена од плажа 250м, располага со  трокреветни студија  сите со поглед на двор и плоштад. Сите студиjа располагаат со еден дупли и еден единечен кревет, сопствен тоалет со туш, сопствена тераса, […]