from €0,00
Check Availability

Hotel Kraljevi Cardaci 4* – Копаоник

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Hotel Kraljevi Cardaci 4* – Копаоник

Комплексот Кралеви Чардаци се наоѓа во националниот парк Копаоник, на 1450м надморска височина, првите стази се на 2,5км од неговата локација. Хотелот располага со модерен Спа центар со базен, сауна,  парна бања, Тепидариум, Солена соба, био сауна и масажи со доплата. Хотелот има модерни и комфорни соби кои располагаат со тв, тоалет со бањарки, пешкири и влечки, исто можност за кафе и чај во соба, интернет.

Регуларна понуда од Kraljevi Cardaci Spa 4*

Hotel Kraljevi Cardaci Spa 4*

Цена по лице на ден на база Појадок и Вечера

Период

Смена

Соба

1/2; 1/2+1

Соба

1/1

Апартмани 1/2+2;1/2+3;1/2+4

28.11-12.12.2021

Нед/Нед

46€

60€

56€

12.12-26.12.2021

Нед/Нед

52€

67€

61€

26.12-02.01.2022

Нед/Нед

71€

101€

85€

26.12-02.01.2022

Помалку од 7 ноќи

87€

113€

101€

02.01-16.01.2022

Aкција 6+1

Нед/Нед

65€

84€

77€

16.01-23.01.2022

Акција 5+2

Нед/Нед

65€

84€

77€

23.01-06.02.2022

Free Ski Pass

Нед/Нед

65€

84€

73€

06.02-13.02.2022

Детска Недела

Нед/Нед

56€

73€

73€

13.02-20.02.2022

Aкција 6+1

Нед/Нед

65€

84€

77€

20.02-06.03.2022

Нед/Нед

52€

67€

77€

06.03-03.04.2022

Нед/Нед

46€

60€

56€

 

Акција
6+1 – За престој од 6 ноќи , ГРАТИС 1 ноќевање
5+2 – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања

Недела на ГРАТИС СКИ КАРТА

-ГРАТИС шестдневен SKI PASS ЗА ВОЗРАСНИ (акцијата се однесува исклучиво на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

-30% попуст за НАЕМ на ски опрема за возрасни (акцијата се однесува исклучиво за наем на комплет опрема на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

Детска Недела:

-ГРАТИС престој за 2 деца во присуство на две полноплатежни лица

-30% попуст за наем на ски опрема (акцијата се однесува исклучиво за наедм на комплет опрема на седумденвни аранжмани од Нед/Нед)

-30% попуст за Ски Школа за деца (акцијата се однесува за групни часови)

Напомена:

Акците се валидни за термини означени во табелата!

Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62 Денари

Во цената е вклучено:

-Појадок и Вечера на база шведска маса (Оброците се служат на база шведска маса, доколку во хотелот престојуваат помалку од 30 лица оброците се организират на по сет-мени)

-Неограничено користење на Spa&Wellness центар кој се простира на 1.500m²:
– Затворен базен со димензии 14x6m со џакузи

-Финска Сауна
-Био Сауна (руска бања)
-Арома Бања (турска бања)
-Хамам

-Солено-ледена соба
-Kneipp базен
-Тапидариум

-Неогреаничено користење на Фитнес Центар
– Неограничено користење на сали за Пинг-Понг

-Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)

-Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m)

-Baby Cot

-Детско катче во присуство на родител
-Wi-Fi низ цел хотел

-Надворешен паркинг (лимитиран капацитет-резервација не е дозволена)

Напомена:
Престој во Спа центар за возрасни не е дозволен за деца под 12 години.

Детски SPA CENTAR:
-МИНИ АКВА ПАРК
-Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)
-Детски Базен со димензии 13x11m (длабочина 1m)

 

Хотел Kraljevi Čardaci е носител на Велнес награда како еден од најдобрите Спа хотели во Р.Србија.

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):

-Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС

-Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

Напомена:

-Новогодишна вечера не е задолжителна

-Понуда за новагодина ке биде дополнително објавена

Услови:
-Краток престој од наведените смени само на барање и доплата од 20% на цените

-Дете 0-7 години во присуство на две полноплатежни лица на заедничко легло ГРАТИС

-Дете 0-14,99 години во присуство на едно полноплатежно лице во соба 1/2 има 50% попуст

-Дете 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопствено легло во 1/2+1 соба има 50% попуст, а дете 0-6,99 години на заедничко легло ГРАТИС

– Деца 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопство легло во апартман имат 50% попуст

– Трето возрасно лице на дополнително легло во 1/2+1 има 30% попуст

-Четврто возрасно лице во апартман 1/2+2 има 70% попуст

-Четврто и петто возрасно лице во апартман 1/2+3 имаат по 50% попуст

-Петто и шесто возрасно лице во апартман 1/2+4 имаат по 50% попуст

Услови за откажување и промена на термин:
– Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали

-Рокови за откажување на резервација:

– До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ

– 29-15 дена пред почеток на аранжман 20% од вкупната сума на аранжманот

-14-8 дена пред почеток на аранжман 40% од вкупната сума на аранжманот

-7-3 ден пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжамот

-3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

*Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.

*Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

Ковид политика:

Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

-Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

-Затварање на граници

Напомена:

– Цените наведени во ценовник изразени во евра,по лице од ноќевање

Детска Недела:

-ГРАТИС престој за две деца во пристуство на две полноплатежни суми, на посебно легло:

– Дете 0-14,99 години во соба 1/2+1 (цена за возрасни лица – по табела)

– Деца 0-14,99 години во свит  (цена за возрасни – по табела)

-Попуст за наем на скијачка опрема за деца во износ од -30%

-Попуст за часови за скијање за деца во изност од -30% (акцијата се однесува исклучиво за групни часови)

 

Недела со СКИ ПАС:

-ГРАТИС – шестдневен СКИ Пас за возрасни (акцијата се однесува на седумдневен аранжман)

-Попуст на изнајмување на ски- опрема за возрасни -30% за комплет (акцијата се однесува исклучиво за наем на комплет опрема)

 

Во цената е вклучено:

-Полупансион (Појадок и Вечера) на база шведска маса

(Доколку во хотелот престојуват помалку од 30 гости,оброците се служат на база сет-мени)

•     Неограничено користење на SPA&WELLNESS центар кој се простира на површина од 1500m²

–     затворен базен со димензии 14x6m со jacuzzi(длабочина 1,7m)

–     отворен базен со димензии 10x5m (длабочина 1,5m) и 15x7m (длабочина 1,2m)

–     jacuzzi на отворено, Финска Сауна, Био Сауна (Руска Бања), Арома-Парна Бања, Хамам, Солена Соба, kneipp базен, Тапидариум клупи

*Дозволен престој за деца НАД 12 години.

-Неограничено користење на Фитнес Центар

-Неограничено користење на Пинг-Понг

-Трансфер до Ски-Стаза 5 пати дневно во текот на работно време на Ски-Центар

-Користење на Ски-Гардеробер одалечен на 30m од ски-стаза „Мало Езеро” (покрај Ски-Гардеробер се наоѓа голем паркинг кој се дополнително наплаќа)

-Baby Cot – Гратис (со претходна резервација)

-Забава за деца:

–    Дружење со Дедо Мраз за време на Новогодишњи Празници

–    Користење на Детско Катче во присуство на родители

–    Wi-Fi низ хотелски комплекс

–    Отворен паркинг пред хотелот (ограничен капацитет)

–    Light late check out – Одјава до 11h со можност користење простории за пресоблекување и туширање после скијање.

 

Детски  SPA&WELLNESS центар:

•     Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)

•     Детски базен со димензии 13x11m (длабочина 1m) со детски атракции

•     Мини-Аква Парк со Тобогани

 

Хотел Краљеви Чардаци е награден со Wellness награда за најдобар Wellness хотел во Р.Србија.

Цената не вклучува (задолжително плаќање на рецепција):

-Туристичка Такса 1 Еур / по лице на ден за возрасни

-Деца од 6,99 до 15 години плаќат 0,50 Еур/ по лице на ден

-Деца од 0 до 6,99 години ГРАТИС

– Хотелско Осигурување 0,20 по лице на ден

Доплата за новогодишна вечера (не е задолжителна)

Цените за свечена новогодишна вечера ке биде дополнително објавено.

 

Услови:

-Краток престој од наведените по смени исклучиво на барање и со доплата од 20% од наведената цена во табелата.

-Дете 0-6.99 години во присуство на две возрасни лица на заедничко легло во 1/2 Соба – ГРАТИС

-Дете 0-14,99 години во присуство на едно платежно лице во 1/2 соба 50% попуст

-Дете 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопствено легло во 1/2+1 соба попуст50%, а второ дете 0-7 години на заедничко легло ГРАТИС

-Деца 0-15 години ви пристуво на две полноплатежни лица на сопствено легло во апартман попуст 50%

-Трето возрасно лица во соба 1/2+1 попуст 30%

-Четврто возрасно лице во апартман 1/2+2 попуст 70%

-Четврто и петто возрасно лица во апартман 1/2+3 попуст 50%

-Петто и Шесто возрсно лице во апартман 1/2+4 попуст 50%

 

Опис на сместувачки капацитети:

 

-Двокреветна соба 1/2

Купатило (туш,фен,бањарка)француски лежај,сателитска телевизија и LCD ТВ, телефон,мини-бар,кетал за вода,сеф,WI-Fi.

 

-Трокреветна Супериор Соба 1/2+1

Купатило (туш,фен,бањарка)француски лежај,гарнитура на развлекување,сателитска телевизија и LCD ТВ,телефон,мини-бар,електричен бокал,сеф,WI-Fi.

 

-Апартман за 4 лица или 1/2+2

Купатило (туш,фен,бањарка),дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лежај,ателитска телевизија и 2 LCD ТВ,телефон,сеф,мини-бар,електричен бокал за вода или мини-кујна,WI-FI.

 

-Апартман за пет лица или 1/2+3

Купатило (туш,фен,бањарка),дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лезаж и одвоен лежај,сателитска телевизија и 2 LCD ТВ,телефон,сеф,мини-бар со електричен бокал за вода,Wi-FI.

 

-Aпартман со камин за шест лица 1/2+4

Купатило (туш,фен,бањарка),дневна соба со камин и гарнирута на развлекување,мини кујна со трпезариска маса,две спални соби-една со француски лежај а друга со 2 одвоени легла,кабловка телевизија со LCD ТВ,телефон,сеф,WI-FI.

Политика на отказ на резервација:

До 30 дена пред пристигање – без пенали

Од 29 до 15 дена пред пристигање – 20% пенали

Од 14 до 8 дена пред пристигање – 40% пенали

Од 7 до 1 ден пред пристугање – 60% пенали

Не појавување во хотел – 80% пенали

Во случај на заболување од ковид 19 на патник или член од потесното семејство и лицата се во самоизолација – рефундација на средства во целост, доколку приложи доказ, за позитивен тест.

Во случај на затварање на градовите и хотелот, исто се рефундира уплатената сума во целост.

Опис на сместувачки капацитети:

Двокреветна 1/2 соба:

Купатило(туш,фен,бањарки)француски лежај,кабловска телевизија и LCD телевизор,телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.

Трокреветна Супериор Соба 1/2+1:

Купатило (туш,фен,бањарки)француски лежај,дополнително легло на развлекување,кавловска телевизија и LCD TV, телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.

Aпартман за 4 лица 1/2+2:

Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лежај,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода WI-FI.

Aпартман за 5 лица 1/2+3:

Купатило (туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување, спална соба со фрнацуски лежај + одвоено легло,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода,WI-FI.

Апартман со камин за 6 лица 1/2+4:

Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со камин и гарнитура на развлекување, мини кујна, 2 спални соби – една со француски лежај, втора спална 2 легла,кабловска телевизија со LCD TV,телефон,сеф и WI-FI.

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Spa & welness hoteli
Yard
Show All

Hotel Theme

ЗИМА 2021/22
Копаоник

Rules

Check In 12:00
Check Out 12:00

Rooms

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby