fbpx
from 0 €
Check Availability

MPM Hotel Sport 4*, Банско, Бугарија

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотелот се наоѓа веднаш до Ски теренот во Банско, неговата позиција е погодна за влез и излез на скии.

На располагање на гостите е главниот ресторан, лоби бар, уникатниот спорт ресторан, релакс зона со финска сауна, римска бања, сауна, џакузи и базен со детска секција.
Исто така хотелот располага со внатрешен паркинг од 50 места, кој се плаќа по 8еур на ден на лице место, доколку има слободни места.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.10.2020

ПРОМОЦИИ:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 (ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 01.12-23.12.2020 И 13.03-11.04.2021)

Ценовник објавен на 05.09.2020

SPORT HOTEL MPM / 4* / BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2020
18.12.2020
B
19.12.2020
25.12.2020
C
26.12.2020
03.01.2021
D
04.01.2021
09.01.2021
B
10.01.2021
05.03.2021
A
06.03.2021
11.04.2021
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
EXECUTIVE
2 Возрасни лица 92.4 114.4 171.6 143 114.4 92.4
3 Возрасни лица 129.3 160.1 240.2 200.2 160.1 129.3
1 Возрасно лице 84.7 95.7 171.6 143 95.7 84.7
1 Возр +1 дете (0-1,99) 84.7 95.7 171.6 143 95.7 84.7
1 Возр 1 дете (2-12,99) 83.1 103 154.4 128.7 103 83.1
1 Возр +2 дете (0-1,99) (2-12,99) 83.1 103 154.4 128.7 103 83.1
1 Возр +2 Деца (2-12,99) (2-12,99) 101.8 121.6 173.1 147.4 121.6 101.8
2 Возр +1 Дете (0-1,99) 92.4 114.4 171.6 143 114.4 92.4
2 Возр +1 Дете (2-12,99) 111.1 133.1 190.3 161.7 133.1 111.1
DELUXE
2 Возрасни лица 101.2 125.4 200.2 167.2 125.4 101.2
3 Возрасни лица 141.6 175.5 280.2 234 175.5 141.6
1 Возрасно лице 89.1 101.2 200.2 167.2 101.2 89.1
1 Возр +1 дете (0-1,99) 89.1 101.2 200.2 167.2 101.2 89.1
1 Возр 1 дете (2-12,99) 91 112.8 180.1 150.4 112.8 91
1 Возр +2 дете (0-1,99) (2-12,99) 91 112.8 180.1 150.4 112.8 91
1 Возр +2 Деца (2-12,99) (2-12,99) 109.7 131.5 198.8 169.1 131.5 109.7
2 Возр +1 Дете (0-1,99) 101.2 125.4 200.2 167.2 125.4 101.2
2 Возр +1 Дете (2-12,99) 119.9 144.1 218.9 185.9 144.1 119.9
APARTMENT
2 Возрасни лица 148.5 176 264 225.5 176 148.5
3 Возрасни лица 148.5 176 264 225.5 176 148.5
4 Возрасни лица 148.5 176 264 225.5 176 148.5
2 Возр +1 Дете (0-12,99) 148.5 176 264 225.5 176 148.5
2 Возр +2 Деца (0-12,99) (0-12,99) 148.5 176 264 225.5 176 148.5
3 Возр +1 Дете (0-12,99) 148.5 176 264 225.5 176 148.5
APARTMENT VIP
2 Возрасни лица 220 247.5 335.5 297 247.5 220
3 Возрасни лица 220 247.5 335.5 297 247.5 220
4 Возрасни лица 220 247.5 335.5 297 247.5 220
2 Возр +1 Дете (0-12,99) 220 247.5 335.5 297 247.5 220
2 Возр +2 Деца (0-12,99) (0-12,99) 220 247.5 335.5 297 247.5 220
3 Возр +1 Дете (0-12,99) 220 247.5 335.5 297 247.5 220
RELEASE DAYS 3//3 7//7 21//21 14//14 7//7 3//3

Генерални податоци:

-Во цените е вклучено: базен, сауна, парна бања, џакузи, арома сауна, Wi-fi само во лоби, детски клуб.

-Новогодишна вечера – Задолжителна – 80еур возрасен, 40еур дете од 2-11,99год

-Промоциите и попустот можат да се комбинираат.

-Внатрешен паркинг – 8еур на ден.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 3 ноќевања па нагоре

-Дете од 0-1,99год не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

LOYALTY CARD попуст 4 % (од 5 ноќевања нагоре)
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “АРИЕС“.

Прочитај Повеќе

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Банско

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Нема оценки
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

avg 0 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019