Вила Димитра – Калитеа

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Опис

На околу 500 метри од прекрасната широка и песочна плажа.
Вила Димитра се наоѓа веднаш до училиштето на 2-3мин пешачење до центарот.
Можност за паркирање има на улица како и на 40м одалеченост од вилата каде има бесплатен паркинг.

Трикреветните студија, располагаат со три редовни легла, мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет и балкон, телевизор, клима со доплата од 5 еур и безжичен интернет (wi-fi), истите се наоѓаат на приземје и едно студио на втор кат.
Четворокреветните студија располагаат со четири редовни легла, мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен толатет и балкон или тераса, тв, клима со доплата од 5 еури безжичен интернет (wi-fi).
Петтокреветното студио располага со едноспален кревет за две лица и три единечни легла, се наоѓа на прв кат и гледа кон улица, има кујна на страна од собата со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон, клима со доплата од 5 еур на ден и безжичен интернет.

Димензиите на креветите во апартманите и студијата во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
Грчкиот стандард за нормален кревет е 75-80 см x 185-190 см, брачен кревет (француски)  145-155 см со 180-190 см

(напомена: првите три и последните три термина се промо цени и не подложат на попуст) 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2023, СО 100% УПЛАТА ДО 10.01.2024

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.02.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.03.2024

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.05.2024

GPS: 40.075556, 23.444722

Цени по СОБА за НАЕМ за 8 дена / 7 ноќевања

периоди Сутерен
студио за 3 лица
студио
за 3 лица
студио
за 4 лица
студио
за 5 лица
19.05 89 99 109 139
26.05 119 129 139 169
02.06 169 189 199 229
09.06 239 259 289 319
16.06 279 299 309 339
23.06 329 349 369 409
30.06 399 409 439 469
07.07 409 419 479 499
14.07 429 439 489 509
21.07 479 489 529 569
28.07 489 499 539 579
04.08 489 499 539 579
11.08 479 489 529 569
18.08 349 359 369 409
25.08 299 309 329 369
01.09 199 209 219 349
08.09 149 159 169 209
15.09 109 119 129 179
22.09 79 89 99 129

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз
Патничко осигурување
Kлима (се доплаќа на лице место 5€ на ден)
Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Информации, услови, попусти
Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Превоз

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (недела)

-Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
-Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
-Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45еур по лице
-Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
-Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

-Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
-Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
-Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
-Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
-Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
-Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице
-Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
-Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Yard

Hotel Theme

Best value
Early Booking 2024
Автобуски аранжмани
Грција
Касандра - Халкидики
Лето 2024
Ситонија - Халкидики
Хотели Закуп
Show All

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019