Вила Галанос – Никиана, Лефкада

Nikiana, Lefkada View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила Галанос – Никиана, Лефкада (Б кат) се наоѓа на 30 метри од плажа на самиот влез во местенцето. Песочната плажа веднаш под вилата (преку улица) е беспрекорно чиста и идеална за деца и возрасни.
Сместена е на мало зелено живописно узвишение со цвеќиња и дрвја (маслинки, чемпреси, цвеќиња, зеленички, мирти, круши, калинки и др.) со уникатен поглед од  терасите и поплочени дворови.
Вилата располага со сопствен паркинг за сите гости како и  мало пристаниште е на 50 метри. Вила Галанос се наоѓа на зелен рид на 6.000 квадратни метри од уникатен природен терен и поглед од секаде, веднаш до морето. Вреди да го запознаете само поради разновидноста на дрвја и цвеќиња. Спаѓа во висока категорија и е мало семејно сместување со комфорни, едноставни и секогаш чисти студија. Микроклимата на областа во вилата Галанос (рид до морето со многу дрвја секогаш ви обезбедува свежа средина и во лето). Затоа сопствениците избрале имиња на воздух за да ве запознаат со апартманите и студијата од куќата. Околу вилата има се за вашиот одмор (супер маркет, таверни, пекари, кафулиња, месарници, рурален лекар, автобуска станица, школи за скијање и нуркање, кајак, сурфање итн.).  Студијата се комплетно опремени со кујна, фрижидер, големи тераси (некои со поглед на море), клима (со доплата), како и лице задолжено за сите потреби на гостите.

https://maps.app.goo.gl/iWihbwfbBnKk1Z2e6   

GPS: 38.76108445672136, 20.718902513970786

СПЕЦИЈАЛЕН НЕВЕРОЈАТЕН  ПОПУСТ НА ПРВИТЕ ТЕРМИНИ

( ЗА ПРЕОСТАНАТИ СЛОБОДНИ  СОБИ )

* цените важат  за резервации после 22/04/2024 и целосна уплата со резервација

Лефкада- островот со најубави бои
Попусти за рана уплата : -15% до 31/01/2024      -10% до 28/02/2024
**НОВА ВИЛА НА ЛЕФКАДА**
Вила Галанос Б кат – Никиана 30м од плажа 1/2-3 студио GV 1/2 студио SV Напомена
Термин/Услуга 7 наем 7 наем  
28.05.-04.06.2024 149 89 159 99 ПРОМО
04.06.-11.06.2024 169 99 179 109 ПРОМО
11.06.-18.06.2024 269 228
289 246
ПРОМО
18.06.-25.06.2024 299 319  
25.06.-02.07.2024 359 379  
02.07.-09.07.2024 379 399  
09.07.-16.07.2024 419 439  
16.07.-23.07.2024 469 499  
23.07-30.07.2024 469 499  
30.07-06.08.2024 469 499  
06.08.-13.08.2024 469 499  
13.08-20.08.2024 469 499  
20.08-27.08.2024 429 469  
27.08.-03.09.2024 369 399  
03.09.-10.09.2024 299 319  
10.09.-17.09.2024 229 249 ПРОМО
17.09.-24.09.2024 169 199 ПРОМО
Цените се дадени за наем на студио 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Дозволено е сместување спрема капацитетот на студио (број на кревети)
освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.
Климата е со доплата 10 Еур/ден.
Студио SV – поглед на море. Студио GV – поглед двор
Автобуски превоз 55Еур возрасни Битола и Прилеп.
Доплата за превоз 10 Еур: Струга,Oхрид, Ресен, Скопје, Велес, Дреново, Прилеп.
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст – 10 Евра од редовната цена.
За уплата на 2 или повеќе темини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
Термините обележани со црвено се промо и не подлежат на попуст.
Туристичката такса се плаќа на лице место.
 Важат Општите услови за патување на СКТМ.

 

Време на поаѓање кон Грција:

01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Главна автобуска станица)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Време на заминување од Грција:
Бус Лефкада-Врахос-Парга
(времињата се по ГР време)

Агиос Никитас 13.00 часот
Нидри 14.00 часот
Никиана 14.30 часот
Врахос 15.30 часот
Амудиа 16.00 часот
Парга 16.30 часот

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Parking

Hotel Theme

Best value
Classic
Early Booking 2024
Standard
Грција
Јонско Море
Лето 2024
Остров Лефкада
Show All

Rules

Check In 14:00 pm
Check Out 09:00 am

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019