fbpx

Зошто Парга треба да биде ваша следна дестинација?

Парга Грција е прекрасен град во западниот дел на земјата. Она што е фасцинантно за Парга е тоа што иако е град на копното, неговата глетка потсетува на остров! Затоа е популарна дестинација за летни одмори. Опкружена со бујно зеленило и кобалтно море, Парга може да се пофали со уникатен природен амбиент. Градот Парга, кој се наоѓа на падините на еден рид, изгледа како разгледница.

Најдобри плажи во Парга

Надвор од градот лежат бројни плажи во Парга. Валтос, Саракинико и Лихнос се најдобри! Нивните кристално чисти тиркизни води и прекрасниот амбиент никогаш не успеваат да ги воодушеват посетителите! Најлесен начин да се стигне до овие плажи е со брод од пристаништето во Парга. На пристаништето Парга, исто така, ќе имате можност да ги вкусите вкусните локални рецепти, бидејќи е обложена со многу традиционални таверни!

Изглед кој воодушевува

Овој мал град има прекрасен амбиент! Шарени куќи изградени на падините на планина, со неверојатен поглед на морето, егзотични плажи со тиркизни води и природно опкружување, прекрасен природен пејсаж.Првото нешто што ви привлекува внимание додека се приближувате до Парга со траект е бујното зелено островче со бела црква на влезот од пристаништето Парга. На врвот на еден рид над градот Парга се наоѓаат урнати ѕидови на венецијански замок, остаток од венецијанското владеење.

Полн со елегантни двокатни дворци со шарени ѕидови, тој е неверојатно фотогеничен. Градот Парга е туристички развиен, што значи дека има многу хотели, ресторани и објекти во Парга. На врвот на еден рид над градот Парга лежат урнатините на стариот венецијански замок, изграден во 11 век. Вреди да се посети! Друг замок што вреди да се посети е Отоманскиот замок Антуса, кој бил изграден во 19 век од Али Паша.

Активности во Парга и околината

Ако сакате истражување, ќе бидете среќни да знаете дека Парга е совршена основа за екскурзии до блиските Сивота, Превеза и Лефкада. Друга пријатна активност во Парга е планинарењето, особено во изворите на реката Ахерон. Многу стари пешачки патеки го минуваат регионот на Парга и водат до средновековни замоци, планински села, затскриени плажи и ридови со поглед што го одзема здивот. Пешачењето е најдобро во есен и пролет, кога времето не е толку топло. Во лето, долгото пешачење може да биде тивко непријатно. Рафтинг се практикува и во реката Ахерон. Има компании кои организираат рафтинг тури по речната рута од изворите до Јонското Море. Многу центри за водени спортови се наоѓаат и на плажата Амудија и на другите плажи помеѓу Парга и Превеза.

Парга можеби е копнена дестинација, но во својата суштина е островска дестинација! Воодушевувачките тиркизни води, песочните заливи, дивите природни пејзажи и зелените островчиња создаваат идеална средина во која ќе ужива секој посетител!

 

 

ЛЕФКАДА

ЗОШТО ЛЕФКАДА ТРЕБА ДА БИДЕ ВАШАТА СЛЕДНА ДЕСТИНАЦИЈА?

Лефкада е грчки остров кој излегува на Јонско Море. Опкружена со природни бисери и убавини, Лефкада многумина остава без зборови дури и по неколку нејзини посети. Сметајќи се за еден од најубавите и највозбудливите острови во Грција, Лефкада нуди неверојатни искуства и доживувања кои ќе ги паметите до крајот на животот. Островот е одличен избор за сите оние кои бараат дестинација која ќе им овозможи и возбудливи случки и релаксирачки моменти за време на престојот. Епа, потрагата може да заврши бидејќи Лефкада го има сето тоа и повеќе! Бидете спремни вашите очекувања да бидат надминати!

Топ 5 плажи во Лефкада

Pefkouli – Пефкули е една не толку популарна плажа само 10км оддалечена од главниот град Лефкас. Достапна со автомобил, плажата нуди бесплатен паркинг само 50м оддалечен од истата. Пефкули ќе ве магепса со тиркизно-зелената боја и прекрасните зајдисонца кои се едни од многуте уживања кои таа ги нуди.

Milos –  Милос е доста популарна песочна плажа која се наоѓа јужно од селото Агиос Никитас. Многу ја сметаат за најубава плажа на целиот остров и е една од најпосетените во Лефкада. До Милос се стига со брод или пешачење, иако за во блиска иднина се планира и пат кој ќе го поедностави пристапот до  неа. Предизвикот да се стигне до неа, ја прави Милос една од најдискретните и најпосакуваните плажи на островот.

Egremni – Уште една лесно достапна песочна плажа која ќе ве остави без здив! Егремни е една од главните причини зошто треба да ја посетите Лефкада. До земјотресот во 2015, до плажата се слегуваше по фамозните скали, но поради штетата нанесена од непогодата денес до Егремни не стига само со брод.

Kathisma – Често преполна, Катизма е една од најпосетените плажи на островот, и дефинитивно најпосетена од листата. Конвенцијалноста и лесниот пристап до плажата ја прават Катизма избор број еден од странските посетители. Не само што е лесно достижна, туку плажата нуди и голем број на бич барови и таверни, што најмногу ја привлекува младата популација. Во потрага сте по тиркизна вода и добра забава? Тогаш, Катизма е правото место за вас!

Porto Katsiki – Една од најголемите а можеби и најголемат аатракција за крај! Порто Кацики е оправдано избрана за најдобра плажа во Лефкада. Песочна плажа која нуди неверојатен панорамски поглед кој ќе ве воодушеви. До неа се стига со автотомобил или брод. Оддалечена е 36км од Нидри и 30км од Агиос Никитас. Патувањето со автомобил додатно ќе го збогати доживувањето со неверојатни пејсажи кои ја красат Лефкада.

Топ 5 активности за туристи во Лефкада

Лефкада нуди разновиден спектар на активности за секој вкус. Од авантуристички дух, до лежерни прошетки крај островските знаменитости. Ќе издвоиме неколку активности за сечиј вкус, кои ќе го збогатат вашето патување со нови возбудливи искуства.

Nydri Waterfalls – Водопадите во Нидри се одлична опција за анантуристи и планинари кои сакаат да уживаат во поактивен одмор. Патеката која води до водопадите е лесна и исполнета со прекрасни глетки на околната природа. Водопадите создаваат прекрасен природен базен каде може да се разладите после летното пешачење.

Археолошки музеј на Лефкада –  За љубопитните посетители на Лефкада, и оние кои сакаат дел од времето да поминат на “суво “, посета на еден од највпечатливите музеи на островот е совршен избор. Пронајдоци од античките градови во земјата се презентирани токму во овој музеј.

Бродски екскурзии – Голем број од туристичките посетители се одлучуваат за еднодневни тури со брод. Овие екскурзии се препорачуваат за оние кои сакаат во краток временски период да ги посетат најубавите плажи на островот и многу други места карактеристични за Лефкада.

Посета на најдобрите винарии во регионот – Производството на вино во регионов датира уште од античко време. За среќа на љубителите на вино, на островот има три винарии отворени за туристи. Karsanikos и Sifloko на север, и Lefkas Earth Winery на југот од островот. Доживејте едно поинакво искуство исполнето со забава и декустирајте ги најдобрите вина произведени во овој регион.

Mountain Biking – Речиси три четвртини од релјефот на островот е планински и заради тоа е често посетуван од планински бициклисти. Многу ентузијасти доаѓаат со цел да поминат барем ден возејќи по планинските предели на Лефкада. Постојат и компании кои ќе ве снадбат со неопходната опрема за оваа авантуристичка активност што го прави ова искуство лесно достапно за секого.

 

 

 

 

 

 

 

Туристичка визa за Канада

Канада ги дефинира посетителите како луѓе кои сакаат да влезат во Канада со привремена причина, како туристи, привремени странски работници и интернационални студенти. Сите посетители на канада мора да аплицираат и да добијат туристичка виза од Имиграција Канада, освен ако тие не се граѓани на земјите кои се ослободени од виза. Освен тоа, посетителите не треба да имаат криминално досие или да наметнуваат ризик по безбедноста, треба да бидат со добро здравје и треба да имаат доволно средства да се издржаваат самите себе при нивниот престој во Канада.

Туристичка виза е документ издаден од Државјанство и Имиграција и Канада кој покажува дека странскиот поединец ги задоволил барањата за прием како посетител. Поседувањето на важечка туристичка виза не значи дека службеникот на Имиграција Канада на пристаништето на влез ќе му допушти на посетителот да влезе во Канада. Сите посетители мора секогаш да го задоволат службеникот за виза на пристаништето на влез дека целта на нивната посета на Канада има привремена природа.

Туристичките визи можат да бидат за еден влез за повеќекратен влез, или за целите на транзит. Ако е потребно, за туристичката виза мора да се аплицира и да се добие од Виза службата на Имиграција Канада надвор од Канада. Само за продолжување на туристичката виза може да се аплицира во Канада.  Како општо правило, на туристите им се дава виза за период од шест месеци. Привремените странски работници и меѓународни студенти добиваат виза за различни периоди на време како што е одредено од случај до случај.

Туристичките визи за еден влез овозможуваат влез во Канада само еднаш. Меѓутоа, Имиграција канада им дозволува на носителите на туристички визи за еден влез да ја напуштат и повторно да влезат во канада за време на важноста на нивниот туристички статус ако таквото патување е и од САД или Ст. Пјер и Микелон.

Туристичките визи за повеќекратен влез овозможуваат влез во Канада од било која земја повеќе пати. Овие влезови можат да бидат во време пред истекот на турустичкиот статус.

ПОТРЕБНИ ДОКУМЕНТИ ЗА ТУРИСТИЧКА ВИЗА ЗА КАНАДА:

Од гаранторот:

– гарантно писмо (гаранција)

– банковен биланс (документ од банка за примања и заштедевина)

– фотокопија од канадско државјанство и пасош

– извод од матична книга на родени ако сте во сродство

– покана за закажана свадба или друг повод (ако има)

Од поднесителот:

– пасош

– пополнети формулари ( ги спрема и пополнува агенцијата)

 – фотографија во дигитален формат

 – потврда од работа за редовен работен однос (М1М, потврда од кога, каде и на кое работно место работите, како и користење на платен или неплатен одмор

– потврда за висина на примањата ( извештај од банка, чекови од пензија)

– потврда од банка за заштедевина

– за ученици и студенти потврда од училиште или индекс со заверен семестар

– уверенеие за семејна состојба заверено на нотар ( го припремаме во агенција)

– уверение за поседуван имот ( тапии, сообраќајни книшки)

– потврда за неосудуван од МВР

– венчаница ако сте во брак

 – потврда од работа за редовен работен однос од брачниот другар со висина примања

– за лица постари од 70 години лекарско уверение

 – цена на чинење на визата 185 CAD ( се плаќа во денари или кредитна картица)

 – консултации и припрема на документација 4000 денари од пасош

 – документите се испраќаат онлајн ( очекуван одговор 5-15 дена)

 – сите документи треба да се преведени од официјален преведувач на Англиски или Француски јазик

( цена на преведен документ од наша страна 250 денари)

Без разлика дали ќе одберете да отворите или купите бизнис во Канада и да имигрирате во земјата како инвеститор, Cando Canadian Immigration Services може да ви помогне да го направите најсоодветниот и најуспешен избор меѓу различните провинциски и федерални програми понудени за деловна имиграција.

Овие програми се дизајнирани да го промовираат економскиот развој во Канада преку охрабрување на инвестиции, претприемништво и вработување со користење на странски ризичен капитал, бизнис остроумност и претприемачки вештини.

Воведување на WP2PR канадски деловни визи

Работната дозвола за постојан престој (WP2PR) е иновативен процес во повеќе чекори кој им помага на инвеститорите/претприемачите да дојдат во Канада и брзо да се квалификуваат за постојан престој.

Развиена од CanDo Canadian Immigration Services, таа е исклучителна канадска работна виза и опција за постојан престој за поединци кои сакаат да започнат или да работат канадски бизнис.

Иако WP2PR не е широко позната Федерална или провинциска програма за имиграција која лесно ќе ја најдете на владината веб-страница, таа е одлична стратегија за брзо постигнување статус на постојан престој за претприемачите врз основа на тековните правила, регулативи, политики и процедури за имиграција во Канада.
WP2PR е пофлексибилен од Федералната програма за старт-ап виза и Провинциските програми за номинирани за сопственици на бизниси. Тоа е исто така еден од најбрзите начини за добивање постојан престој.

CanDo ќе ја процени вашата подобност, ќе даде препораки за вашите најдобри опции, ќе развие персонализиран стратешки акционен план и ќе објасни како фирмата може да ве претставува во текот на целиот процес.

Предности на канадската деловна виза WP2PR

WP2PR може да биде една од најдобрите опции за имиграција за многу инвеститори/претприемачи и нивните семејства. Според протокот WP2PR, нема комплицирани договори за изведба со владата. Во моментов, не се поставени барања за минимална нето вредност, сепак, треба да имате финансиска можност да започнете и да управувате со бизнис и да се населите во Канада. Треба да можете да комуницирате и на англиски или француски јазик.

Покрај тоа што ќе ви помогнеме со апликациите за имиграција во рамките на WP2PR Canada Business Visa Stream, можеме да ви помогнеме и со:

Идентификување соодветни деловни можности
Воспоставување корпоративни структури
Договарање за помош со корпоративна длабинска анализа
Корпоративна правна администрација
Стекнување финансиски услуги и совети
Упатувања до експерти за помош при деловни преговори, превземања и набавки
Предности

Брзо земете работна дозвола
Почетното време на обработка на работната дозвола често е околу 5 до 7 месеци
Брзо активирајте го вашиот канадски бизнис
Ние ви помагаме да ве водиме при идентификување, започнување или инвестирање во соодветен бизнис
Брз постојан престој
Подобните инвеститори може да можат да аплицираат за односи со јавноста под Express Entry во рок од неколку месеци по започнувањето на бизнисот
Сопружниците можат да работат во Канада
Сопружниците може да добијат отворени работни дозволи, како и придружни издржувани лица
Децата можат да посетуваат канадски јавни училишта бесплатно (основно/средно)
Децата може да добијат студентски визи како придружни издржувани лица
Пристапете до одличниот здравствен систем на Канада
Вашето семејство се квалификува за здравствена заштита во провинција

Програма за привремен странски работници

Категорија на сопственик / оператор

Програмата за привремен странски работници (TFWP) е протокот за канадските работодавци да ангажираат странски работници кои немаат отворена работна дозвола или студиска дозвола. Исто така се користи за сопственици/оператори на бизниси кои сакаат привремено да работат во Канада со бизнис.

Потребна е апликација за проценка на влијанието на пазарот на труд (LMIA) за да се утврди дали на работодавачот му е дозволено да вработи странски работник за да управува со неговиот бизнис. Овие апликации ќе бидат оценети со користење на нормалниот процес за апликациите LMIA.

Сопствениците-оператори мора да ги исполнуваат сите барања за LMIA, како што се рекламирање, валидна понуда за работа и компатибилна плата, претходно отфрлена за оваа категорија работници.

По добивањето на позитивен LMIA, сопственикот/операторот на бизнисот може да аплицира за работна дозвола и, доколку биде одобрен, да започне со работа во Канада.

Без разлика дали сопственикот на бизнисот/операторот одлучи да живее постојано во Канада, можно е да аплицирате за постојан престој. Позитивната LMIA му дава на кандидатот дополнителни поени кога аплицира за постојан престој преку Федерален Експрес Ентри.
Програма за меѓународна мобилност

Категорија на претприемач или самовработени

Програмата за меѓународна мобилност им овозможува на претприемачите или самовработените странци, кои сакаат да отворат нов бизнис во Канада или да купат постоечка, привремено да работат и да работат со бизнисот додека се во Канада без проценка на влијанието на пазарот на трудот (LMIA).

Според категоријата Претприемач или самовработен на ИМП, на квалификуваните апликанти ќе им се одобри двегодишна работна дозвола. Бидејќи ова е привремено овластување за работа во Канада, апликантите мора да ги убедат службениците за имиграција дека ќе ја напуштат земјата на крајот од периодот дозволен за нивниот престој.

Работните дозволи издадени според оваа Програма може да се продолжат под услов претприемачот да исполнува одредени критериуми за да остане во Канада на долг рок.

Апликантите треба да покажат дека нивниот прием во Канада за да го водат својот бизнис ќе генерира значителни економски, социјални или културни придобивки или можности за канадските граѓани или постојаните жители.

Имиграција, бегалци и државјанство Канада (IRCC) ги разгледува следните фактори за да дефинира дали придобивката е значајна:

Работата најверојатно ќе создаде остварлив бизнис од кој ќе имаат корист канадските работници или работниците со постојан престој или ќе обезбеди економски стимул
Апликантот има одредена позадина или вештини кои ќе ја подобрат одржливоста на бизнисот
Постои деловен план кој јасно покажува дека апликантот презел чекори за започнување на нивниот бизнис
Подносителот на барањето презел одредени мерки за да го стави во дело деловниот план, покажувајќи докази дека има финансиска можност да започне бизнис и да ги плати трошоците, изнајмува простор, има кадровски план, добивање деловен број, покажување документи за сопственост или договори итн.
Барања

Апликантите треба да поседуваат најмалку 50% од бизнисот за да се квалификуваат за работна дозвола преку Меѓународната програма за мобилност – категорија претприемач или самовработен.

Доколку претприемачот на крајот одлучи да живее постојано во Канада, потребно е да аплицира за програма за постојан престој.

Програма за старт-ап виза

Дизајнирана за претприемачи со иновативни идеи, вештини и способност за започнување и развој на бизнис во Канада, Програмата за виза за старт-ап е опција за инвестирање во земјата и пат за постојан престој во Канада.

Претприемачите треба да имаат квалификуван бизнис и поддршка од фондови за ризичен капитал, група на ангели инвеститори и/или бизнис инкубатор наведен како назначени организации од Имиграција Канада за да аплицираат за Програмата за виза за стартување.

Задолжително е апликантите и назначената организација заеднички да поседуваат повеќе од 50% од вкупните гласачки права во моментот на поднесување.

Вообичаено, од апликантите се бара да достават деловен план до назначената организација. Целосен, детален и добро разработен деловен план е од суштинско значење во оваа фаза за да се зголемат шансите за успешна апликација.

Една или повеќе организации можат да го разгледаат предлог-деловот и, по сопствена дискреција, да изберат да инвестираат или да поддржат старт-ап бизнис.

За да започнете со работа во Канада, потребна е работна дозвола. По добивањето на сертификат за посветеност и писмо за поддршка од една или повеќе назначени организации, инвеститорот може да аплицира за работна дозвола.

Минималниот јазичен услов за оваа програма е ниво 5 на CLB (канадски јазичен репер) на англиски или француски јазик во сите четири вештини.

И на крај, апликантите треба да обезбедат биометрија, медицински прегледи, полициски уверенија и да докажат дека имаат доволно пари за да си ги дозволат трошоците за да се населат во Канада.

До крајот на процесот на постојан престој, апликантот треба да покаже активно и тековно управување со овој бизнис од Канада, дека бизнисот е инкорпориран во Канада и дека суштински дел од работењето на бизнисот се случува во Канада.
Програма за самовработени лица

Самовработените лица со соодветно искуство во културни активности или атлетика и сакаат постојано да живеат во Канада можат да аплицираат за Програмата за самовработени лица. Апликантот мора да биде подготвен и способен да даде значаен придонес во културниот или спортскиот живот на Канада.

Потребно е најмалку две години искуство, сметајќи го периодот кој започнува пет години пред датумот на поднесување до датумот на донесување одлука за апликацијата.

Кандидатите се оценуваат врз основа на пет критериуми за селекција и систем на бодови со максимален резултат од 100. Моменталната оцена за успех е 35.
Искуство (35 поени)

Образование (25 поени)
Возраст (10 поени)
Јазични способности (24 поени)
Прилагодливост (6 поени)

И на крај, апликантите треба да обезбедат биометрија, медицински прегледи, полициски сертификати и да докажат дека имаат доволно пари за да си ги дозволат трошоците за да се населат во Канада.

Канада е исклучително убава земја со висок квалитет на живот, достапно и достапно здравство и добри услови за работа. Покрај ова, Канада ги прифаќа различностите и мултикултуризмот и има релативно „пријателска“ политика за имиграција. Значи, ако планирате да живеете, студирате, работите или патувате во Канада, МОЖЕТЕ!

Сепак, постојат некои вообичаени грешки на кои би можеле да станете жртва кога се подготвувате да имигрирате во Канада. И Cando Canadian Immigration Services наиде на неколку случаи каде што апликациите за имиграција на кандидатите едноставно не го намалуваат или се соочуваат со отфрлање поради основни грешки.

За да ви помогнеме да ги избегнете овие грешки, составивме листа на најчести грешки што луѓето ги прават кога имигрираат во Канада.

1. Верување дека Канада прифаќа секого како постојан жител
Истражувајте ги вештините, искуството и квалификациите што Канада ги сака кај своите имигранти. Глобалните медиуми ја прикажуваат Канада како рај за секој човек кој сака да мигрира. Во реалноста, иако Канада прима многу имигранти секоја година (со една петтина од населението на Канада е родено во странство), имигрантите што ги признава се стратешки избрани. Канада сака квалификувани имигранти кои ги задоволуваат федералните и провинциските потреби, ги пополнуваат недостигот или кои ја зајакнуваат економијата на земјата.

Приоритетите за имиграција редовно се менуваат како што флуктуираат понудата и побарувачката. Но, тоа не значи дека успехот е надвор од ваша контрола. Има многу што можете да направите за да ги подобрите вашите шанси да бидете прифатени како постојан жител на Канада. На пример, многу програми им даваат приоритет на младите, образовани имигранти со релевантно квалификувано работно искуство, силни француски и, или англиски јазик, и доволно пари за да се издржуваат себеси и нивните зависни лица по пристигнувањето во Канада.

Конечно, вреди да се земе предвид дека привременото живеење во Канада може да им користи на вашите изгледи за имиграција. За претприемачите, клучно е да сте го посетиле градот во кој имате намера да отворите бизнис, на пример. Во меѓувреме, на странските државјани кои поседуваат валидни дозволи како што се привремена работна дозвола за квалификувана работа, дозвола за студирање или отворена работна дозвола од Меѓународното искуство на Канада може да им биде полесно да имигрираат во Канада отколку на оние кои аплицираат надвор од Канада.

2. Не планирање на вашиот имиграциски пат
Планирањето на вашата имиграциска патека што е можно понапред ве подготвува за успех. Општо земено, најдобро е да го планирате вашиот пат за имиграција што е можно порано. Имигрантите кои планираат рано имаат поголеми изгледи за успех и имаат тенденција подобро да се прилагодат на животот по пристигнувањето во Канада.

Ако планирате правилно, ќе знаете каде сакате да живеете, како изгледаат климата, економијата и можностите за вработување во таа област. Раното истражување и планирање ви дава време да ја посетите Канада и регионите во кои можеби сакате да живеете пред да аплицирате за имигрирање. Ова може да ви помогне да изберете локација што ви се допаѓа и каде ви е полесно да напредувате во кариерата, да изградите лична мрежа и генерално да се прилагодите на животот во Канада што е можно побрзо. Имајте на ум; ова може да потрае месеци или дури години.

Дополнително, планирањето на вашата патека за имиграција долго однапред гарантира дека времето е на ваша страна. Во овој случај, поверојатно е дека ќе ги имате потребните информации, заштедени пари и документи потребни за да добиете постојан престој во Канада.

3. Не ставајќи приоритет на вашите јазични вештини
Треба да научите добро да зборувате, читате, слушате и пишувате на англиски, француски или на двата јазика. Многу имигранти ја потценуваат важноста да се има силни јазични вештини на едниот или двата официјални јазици на Канада. Додека Канада ги поздравува имигрантите и ја прифаќа различноста, слабите јазични вештини ќе ве задржат на работа и во вашиот личен живот.

Професионално, силните јазични вештини ќе ви помогнат да оставите силен впечаток кога аплицирате за работа. Оттука, зборувањето, читањето, пишувањето и добро слушањето на англиски или француски (или и двете) може полесно да го импресионирате вашиот шеф и да напредувате во кариерата. Спротивно на тоа, ако немате силни јазични вештини, вашите можности за работа се ограничени.

Лично, ако не можете добро да зборувате или слушате англиски или француски, ќе ви биде потешко да се дружите и да запознавате луѓе. И вашиот секојдневен живот ќе биде потежок. Да се ​​​​добие автобус, да гледате филм, да присуствувате на фитнес час и да одите во самопослуга се попредизвикувачки ако немате силни англиски или француски вештини.

Конечно, знаењата на францускиот јазик се сметаат за вредни од IRCC. Силното познавање на францускиот јазик отвора повеќе патеки за имиграција и ви добива повеќе поени за Експресен влез во Канада. Ако зборувате малку француски, може да биде вредно да работите за да ги подобрите вашите вештини за француски јазик за да имигрирате во Канада.

4. Под претпоставка дека процесот на имиграција е едноставен и јасен
Одвојте време за да разберете колку е сложен процесот на имиграција пред да аплицирате.

Многу надежни имигранти претпоставуваат дека аплицирањето за имигрирање во Канада е едноставно и едноставно. Ова не е често случај.

На пример, водичите и листите за проверка на апликацијата треба внимателно да се прочитаат заедно со сите страници поврзани со таа апликација на веб-локацијата на IRCC. Постојат стотици страници на веб-страницата на IRCC кои содржат детали за аплицирање за односи со јавноста, а многу од овие страници содржат фрагменти од потребните информации. Честопати, треба да кликнете на повеќе страници, од кои некои не се очигледни, за да ги соберете информациите што ви се потребни за да испратите целосен профил.

Дополнително, често има документи или писма кои не се наведени на списокот за проверка на документи што можете да ги прикачите на вашата апликација за да помогне да се обработи брзо и лесно. Само преку искуство можете да дознаете како малите промени во вашата апликација можат да направат процесот да се одвива понепречено.

Конечно, дури и мали грешки на вашата апликација може да предизвикаат таа да биде одбиена или откажана поради тоа што е нецелосна. Ова може да предизвика значителни одложувања во обработката на вашата апликација и може да ги отежни идните апликации.

Побарајте стручна помош ако не сте сигурни што да правите.

5. Избор на консултант за имиграција врз основа на цената
Погрижете се да ангажирате консултант за имиграција врз основа на нивното искуство, а не на нивната цена. Изборот на консултант за имиграција ќе биде една од најважните одлуки што ќе ги донесете. Важно е да се запамети дека најевтиниот консултант обично не е најискусниот или најсигурниот. Гледаме многу евтини консултанти кои се занимаваат со масовна обработка без да го земат предвид времето потребно за да обезбедат приспособени совети и детално внимание на нивните клиенти. Уште полошо, понекогаш гледаме измамници кои се претставуваат како консултанти за имиграција и крадат пари од надежните имигранти.

При изборот на вашиот консултант за имиграција, прво треба да проверите дали тие се наведени како регистриран агент за миграција. Откако ќе го потврдите ова, треба внимателно да обрнете внимание на прегледите на Google, присуството на социјалните мрежи и веб-страницата на компанијата. Уште подобро, разговарајте со консултантот за да добиете чувство дали е некој со кој би сакале да работите во текот на овој долг и застрашувачки процес.

За да ги избегнете овие и други грешки, контактирајте со експертите во Aries Visa Center. Ние сме тим од високо искусни професионалци за имиграција со сета експертиза што ви е потребна во текот на процесот на имиграција. Можете да го потврдите статусот на нашиот претседател и извршен директор Џејми Доула како регистриран консултант за миграција овде; неговиот регистарски број е R507233.

Ние им служиме на клиентите низ Келоун, Камлупс, Салмон Арм, Лејк Кантри, Вернон, Пентиктон, Мерит, Принц Џорџ, Ванкувер, Бурнаби, Ричмонд, Викторија, Торонто, Винипег, Едмонтон, Калгари, Реџина, Саскатун, Отава, Мисисага, Квебек, Монтреал , Шарлоттаун, Фредериктон, Халифакс, Сент Џон и околните области.

Ние исто така служиме низ Бразил, Чиле, Мексико, Хонг Конг, Дубаи, Филипини, Индија, ОАЕ, Јамајка, Гватемала, Колумбија, Виетнам, Нигерија, Франција, Иран, Кореја и САД.

Ако имате какви било прашања во врска со канадската имиграција, би сакале да чуеме од вас. Ве молиме контактирајте не ariesvizacentar@gmail.com

Првична проценка за имиграција

Со пополнување на овој Формулар за претходна проценка за имиграција, ќе ни дадете информации за пристап до вашата подобност да дојдете и да имигрирате во Канада како работник, студент, инвеститор или постојан жител.

Од вас ќе се бара да дадете детали за вашето образование, јазични вештини, работно искуство и други фактори кои ги смета Имиграција Канада за да пристапите до подобноста на кандидатите.

Ја почитуваме вашата приватност. Вашите лични податоци нема да бидат објавени на трета страна. Пред-оценувањето е бесплатно.

Ако ви треба консултација со нашиот консултант за имиграција, постојат трошоци. Ќе ве контактираме преку е-пошта во рок од 3 работни дена откако ќе го поднесете формуларот. Ако не добиете конакт по тој период, ве молиме проверете ги вашите спам-мејлови или ни е-пошта на ariesvizacentar@gmail.com. Со нетрпение очекуваме да ви помогнеме во врска со вашето прашање за имиграција.

Aries Viza Centar -CanDo Канадски имиграциски услуги

Vacation Rental Management

Direct Booker

Велат ако не можете да објасните со 10 зборови што работите,тогаш престанете да се занимавате со тоа.

10 зборови за да се опише Direct Booker се Управување со објекти изнајмување за престој, ИТ компанија со деловен модел за франшизинг.

Приказната за Direct Booker е приказна за локална агенција која станува светски позната марка.

Direct Booker започнува од нула без никаков пример, газејќи го нивниот пат со обиди и грешки до совршенство.

Со обезбедување решенија за изнајмување на објекти за сместување – менаџмент за сопственици на објекти, резервации за патници, софтвер за менаџери на објекти и франшиза за претприемачи, „Direct Booker“ се позиционира како една од најуникатните брендови во индустријата за изнајмување на сместувања.

СОПСТВЕНИЦИ, ЗАРАБОТУВАЈТЕ ПОВЕЌЕ -РАБОТЕТЕ ПОМАЛКУ

Vacation Rental Management

Пакет за Управување

 • Online рекламирање
 • Mенаџирање на приходите
 • Kомуникација со гостите
 • Administration Management
 • Сосптвенички интерфејс
 • Менаџирање на сајтот

Докажан бизнис модел

Cветските топ 10 изнајмувачи

и многу повеќе…

TRAVELERS, BOOK DIRECT WITH PROPERTY MANAGER

Vacation Rental Booking

Пакет за патници

 • Гарантирано најдобри цени
 • Грантирана сигурност за плаќање
 • Потрврдени сместувања
 • Личен пристап
 • Директна комуникација
 • Препораки и помош на локално ниво

Докажан веб сајт за патување

Shortyz – World Best OTA / Online Accommodation Platform 2020

MADE FOR PROFESSIONAL PROPERTY MANAGERS

Vacation Rental Software

Booker Tools PMS package

 • Channel Manager
 • Менаџер за приходи
 • Direct Booking
 • Мобилна апликација
 • Напредни алатки
 • Централен календар
 • Централизирана комуникација
 • Финансиска и бизнис анализа
 • Сосптвенички интерфејс
 • Интегранции

Докажан менаџмент софтвер

Preferred Software Partner by Booking.com, Airbnb, Expedia…

26 франшизи во 12 земји

ENTREPRENEURS, START OR UPGRADE BUSINESS IN YOUR CITY

Vacation Rental Franchise

франшизен пакет

 • Know-How
 • Технологија
 • Бренд
 • Поддршка

Proven Franchise Brand:

World’s Leading Vacation Rental Franchise

Што другите велат за нас…