Hotel Sithonia Village – Геракини, Ситонија, Халкидики

Хотел Sithonia Village – Геракини -20% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 15.02.2020 -15% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 31.03.2020 -10% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 30.04.2020 Early booking понудата е за определен број на соби Локација Хотелот се наоѓа во Геракини , во пријатно зеленило, оддалечен на само 2минути од плажа. Геракини е едно од најстарите туристички дестинации на Халкидики. На почетокот на вториот крак – […]

Вила Bouzalis -Неа Флогита, Халкидики

Вила Bouzalis -Неа Флогита, Халкидики Во централниот дел на полуостровот Халкидики, на само педесетина километри југоистoчно од Солун  се наоѓа туристичкото место Неа Флогита, препознатливо по централниот парк со фонтаните и зелениот појас со палми. Всушност, тоа е првото што ќе го забележите штом пристигнете во ова туристичко место – дрворедот од над стотина палми во должина од 1.5 километар се  протега се до Дионисос, што е всушност и неговата најголема атракција. Неа Флогита е лоцирана на привилегирана […]

Вила Talassinos – Неа Плагиа, Халкидики

Вила Talassinos – Неа Плагиа, Халкидики Касандра ги има пространите песочни плажи со кристално бистро, чисто и топло море, живописните летувалишта, традиционалните села и богатиот ноќен живот. Близината на Солун му даваат предност пред многу други места за одмор. На самиот влез во Касандра, на само 45 километри од Солун се наоѓа малото туристичко место Неа Плагиа. Има плитка и песочна четири километри долга плажа покрај која се протега убаво уредено шеталиште со многу таверни, слаткарници, […]

Вила Еви 1 – Неа Каликратија, Халкидики

Вила Еви 1 – Неа Каликратија Ново во нашата понуда-Неа Каликратија, првото туристичко место кое ќе Ве сретне на патот кон Касандра оддалечено само 40 километри од Солун. Градот кој живее цела година изобилува со ресторани, таверни, амбуланта, аптеки, маркети, слаткарници, продавници (Lidl, Masutis, Marinopoulos)….Во центарот се наоѓа голем парк со забавни игри за децата и уредена песочната плажа во должина од 800 метри. На само 4 километри од градот се наоѓа познатата плажа „Sahara“, […]

Вила Мариа – Јерисос, Атос, Халкидики

Вила Мариа – Јерисос, Атос, Халкидики Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики, на третиот крак Атос. Градот во кој живеат повеќе од 3000 жители се наоѓа покрај морето и има долга, песочна плажа која има Сино Знаме за чистота. Пред плажата е големо шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. На крајот од шеталиштето во Јерисос се наоѓа старата Ветерница во која е сместен Музејот на историја, а на самото […]

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox