Банско e рекреативен скијачки центар во Пирин, ситуиран на надморска височина од 925 м. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Банско бил домаќин на трки во алпско скијање на Светскиот куп на ФИС. Бил домаќин на машкиот велеслалом во февруари 2012 година и на Светскиот куп на ФИС за жени во спуст и супер Г, и велеслалом и слалом за мажи. Редовно се одржуваат натпревари во алпско скијање и биатлон.

Interhotel 4*, Сандански, Бугарија

Цени Интерхотел Сандански 2024 Цени 01.02-20.12.2024 Цените се по СОБА на ДЕН за услуга: ноќевање со појадок SGL /еднокреветна соба/ капацитет во соба недела-четврток петок и сабота 1 adl 83 100 1 adl+1 chd /4-11,99/ 83 100 DBL /двокреветна соба/ капацитет во соба недела-четврток петок и сабота 2 adl 106 130 2 adl+1 chd /0-3,99/ […]

Grand Hotel Bansko 4*

Гранд Хотел Банско ви нуди уникатна атмосфера на луксуз, кој само хотел со 5 ѕвезди го може. Уживајте во луксузен одмор или службено патување во модерен ентериер со првокласна услуга и широк спектар на услуги. Во Гранд Хотел Банско ќе најдете се што ви треба за да избегате од секојдневниот стрес. Меѓу услугите што ги […]

REGNUM HOTEL & SPA 5* BANSKO

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2021 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2021 15% ПОПУСТ 7=6, 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.12 ДО 27.12.2021 И ОД 03.01 ДО 16.04.2022 (ВАЖИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ПОСЛЕ 27.11.2021) *Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД Одличен хотел за релаксација и одмор, каде […]

Hotel St. George Ski & Spa 4* – Банско, Бугарија

St George & Spa Hotel е лукзузен и модерен 4* хотел, на само 600м од гондолата и 1000м од центарот на Банско. Хотелот располага со апартмани и студија кои се опремени со wifi, сателитска, модерни тоалети, додека апартманите располагаат и со чајна кујна. Еден од најголемите базени во Банско се наоѓа баш во овој хотел, […]

Hotel Maria Antoaneta 3*, Банско, Бугарија

Хотел лоциран во живописниот предел на Банско, во подножјето на планината, во близина на гондолата. Идеален за семејни и ски одмори, за романтично бегство од секојдневието. Нуди можност за рекреација и спортување. Располага со перфектно опремени апартмани и балкони со прекрасен поглед. Во склоп на хотелот има ресторан, лоби, паркинг, ски гардеробер. СПА Центар: внатрешен […]

MPM Hotel Sport 4*, Банско, Бугарија

Хотелот се наоѓа веднаш до Ски теренот во Банско, неговата позиција е погодна за влез и излез на скии. На располагање на гостите е главниот ресторан, лоби бар, уникатниот спорт ресторан, релакс зона со финска сауна, римска бања, сауна, џакузи и базен со детска секција. Исто така хотелот располага со внатрешен паркинг од 50 места, […]

Hotel Perun Lodge 4*, Банско, Бугарија

Четириѕвездниот  апарт хотел “Перун Лоџ”, се наоѓа во срцето на еден од најпознатите модерно опремените скијачки  центри во Источна Европа – Банско. Само на 3 минути пешачење од станицата на жичарница. Позициониран во најатрактивниот дел на бугарското скијачко  и голф одморалиште Банско. Повеќето пентхаус студиа и апартмани  имаат балкон. Сите располагаат со комплетно опремена кујна. Можете […]

Hotel Lucky 5*, Банско, Бугарија

Хотелот се наоѓа на 450 m од центарот на Банско, и 1.5 km од гондолата. Нуди бесплатен превоз до гондолата. Опис на соби: Хотелот има 127 соби: Studio Luxury (25 – 30 m2), Apartman Luxury (~ 35 – 40 m2), Apartman Deluxe (50 – 55 m2), Apartman Executive (60 – 65 m2), Apartmani со 2 соби (82 – 85 m2). Studio Lux: Една соба со француски лежај […]

Rimska Banja 4*

Цени за соба на ден – полупансион сместување во собата лица балкон петок и сабота недела-четврток Еднокреветна соба 1 да 66 55 Еднокреветна соба 1 не 61 50 Двокреветна соба 2 да 112 92 Двокреветна соба 2 не 108 87 Студио 2 да 118 97 Студио 2 не 112 92 Апартман со 1 спална 2 […]

Hotel Murite 4* – Разлог, Бугарија

Хотел Мурите се наоѓа во областа на Разлог, на 8км од Банско, располага со 3 згради, од кој зградата Камелија и Орхидеа не се поврзани со топла врска. Хотелот располага со СПА центар: базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес. Хотелот располага со детски клуб, ресторани, надворешен паркинг, и обезбедува превоз до гондолата.   Начало ЦЕНИТЕ […]