• +389 47 224155 | +389 47 224156 | +389 72 228155 | +389 47 224151 |

Хотели Копаоник

Mujen Lux 4* Wellnes & Spa Hotel and apartments – Копаоник, Србија

Hotel Kraljevi Cardaci 4* – Копаоник, Србија

Комплексот Кралеви Чардаци се наоѓа во националниот парк Копаоник, на 1450м надморска височина, првите стази се на 2,5км од неговата локација. Хотелот располага со модерен Спа центар со базен, сауна,  парна бања, Тепидариум, Солена соба, био сауна и масажи со доплата. Хотелот има модерни и комфорни соби кои располагаат со тв, тоалет со бањарки, пешкири и влечки, исто можност за кафе и чај во соба, интернет. ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН […]

Kraljevi cardaci apartmani – Копаоник, Србија

Локација: 43.274844, 20.766590 Локација : Викенд населба Копаоник на главниот пат, 3,4km од првата жичара и 5.8km од центарот на Копаоник Карактеристики : комплекс од 199 апартмани апартхотел е отворен во јануари 2012г. Содржината на Краљеви Чардаци SPA: – SPA & WELLNESS центар кој се протега на 900m² и содржи: затворен базен со димензии 14 x 6m со jacuzzi, отворен базен со димензии 10 x 5m, jacuzzi на отворено, финска сауна, био сауна (руска бања), […]

Hotel Srebrna lisica 3* – стаза Мало Езеро, Копаоник, Србија

  HOTEL SREBRNA LISICA***, стаза Mало Езеро (центар) Цените се изразени во Еur по лице за наведен број на ноќи на база Полупансион Tип на Сместување Mах Лица 16.Дек 23.Дек 23.Дек 30.Дек 30.Дек 03.Jан 03.Jан 10.Jан 10.Jан 17.Jан 17.Jан 31.Jан 31.Jан 14.Фев 14.Фев 07.Мар 07.Мар 14.Mар 14.Mар 21.Aпр 21.Mар 04.Aпр Бр на ноќи 7 7 4 7 7 7 7 7 7 7 7 2+0 Соба 2 180 339 345 332 354 339 535 332 […]

Apartments Junior 3* – Брзече, Копаоник, Србија

Во цената е вклучено: ● Сместување на база Наем,освен за новогодишни пакети каде цената е на Полупансион за наведен број на лица; ● Хотелско осигурување,паркинг,Wi-Fi,Ски Гардеробер,Анимација за деца; Новогодишна вечера за полноплатежни лица е вклучена во цена ● Напомена:Дочек на нова година ќе биде организиран доколку дозволи епидимилошка ситуација.За протоколи и начин на ораганизација гостите ке бидат дополнително известени. Во цената не е вклучено: ● Туристичка Такса по лице:Возрасни 0,86 eur, Деца 7-15 години 0,43 […]

Hotel Olga Dedijer 2* – Копаоник, Србија

Zoned Spa Aparthotel 4* – Туристичка населба, Копаоник, Србија

Zoned Spa Aparthotel 4*-Kопаоник (Туристичка Населба) Ценовник Зима 2020 / 2021 Apart Spa Hotel Zoned 4* Смена:Нед/Нед Студио (1/1, 1/2+1) do 28m2 Студио Лукс (1/1, 1/2+1) do 32m2 Апартман (1/2+2, 1/2+3) do 40m2 Супериор Апартман (1/2+2, 1/2+3) do 55m2 Кралски Апартман (1/4+2) 140m2 29.11.-13.12. HB 38 42 50 55 320 13.12.-20.12. HB 43 46 53 58 350 20.12.-27.12+2 Детска Недела HB 50 55 58 63 380 27.12.-03.01. HB 69 74 85 95 600 03.01.-10.01+2 Детска […]

Angella Hotel & Residence 4* – Kопаоник, Србија

ANGELLA HOTEL & RESIDENCE 4* 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2020 Цените се изразени во € по лице по ноќевање на база Полупансион Цените се изразени во € по лице по ноќевање – КРАТОК ПРЕСТОЈ Помалку број на ноќи од наведените ислучиво на барање Резервација на барање-исклучиво 5 дена пред термин Период Смена Мин.ноќ 1/2, 1/2+1, 1/2+2 1/1 Lux Апартман Краток Престој 1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+1 1/1* Lux Apartman ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН […]

Grand Hotel & Spa 4 – Копаоник, Србија

Grand Hotel & Spa**** Цените се изразени во € по соба,по ноќевање Помал број на ноќи исклучиво на барање! Период Смена Мин.ноќи Услуга Гранд Соби Standard Superior Superior + 1 pax 2 pax 1 pax 2 pax 1 pax 2 pax 03.01 – 10.01 Нед/Нед 7 BB 249 264 272 287 295 310 10.01 – 17.01. Нед/Нед 7 BB 239 254 262 277 285 300 17.01 – 24.01. Нед/Нед 7 BB 228 244 251 267 […]

Hotel Putnik 4* – Копаоник, Србија

Hotel Putnik е лоциран во најубавиот дел на Копаоник, Сончева Долина, на  1.650 m/надморска висина. Комплетно е реновиран и на своите гости им ги овозможува сите оние услови кои би го направиле вашиот одмор незаборавен. Располага со 116 сместувачки капацитети, односно 270 легла, од кои 83 модерни стандардни соби, 13 фамилијарни соби и  6 луксузно опремени апартмани какои Супериор Вила Путник која е склоп во хотелот и располга со 6 фамилијарни и 8 стандардни соби. […]