Hanioti Melathron 4* – Ханиоти, Касандра, Халкидики

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Hanioti Melathron 4* – Ханиоти, Касандра, Халкидики

 

Хотелот Hanioti Melatron 4* се наоѓа на 80 метри од плажа во близина на центарот на живото грчко селце Ханиоти, кое се наоѓа на 90 километри од Солун. На само 4 минути пешачење туристите можат да уживаат во многу бројните грчки продавници, таверни, бутици и сувенирници. Хотелот нема сопствена плажа со приватни лежалки, но во близина има многубројни барови каде што лежалките се бесплатни доколку нарачате пијалок.

Hanioti Melatron 4* располага со надворешен базен, ресторан, климатизирани соби со балкони со поглед кон базенот, безжичен интернет во заедничките простории. Сите соби се опремени со телевизор, фрижидер и бања опремена со фен за коса и основните козметички производи за хигиена.

 

Hanioti Melathron / 4 stars (A) / Chanioti
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
Капацитет 27.04.21-31.05.21 01.06.21-15.06.21 16.06.21-15.07.21 16.07.21-23.08.21 24.08.21-18.09.21 19.09.21-26.09.21 27.09.21-20.10.21
ДВОКРЕВЕТНА ЕКОНОМИ НА ПРИЗЕМЈЕ
2 Возрасни лица 49.5 73.7 94.6 104.5 81.4 81.4 49.5
3 Возрасни лица 61.6 91.3 117.7 130.9 101.2 101.2 61.6
2Возр+1Дете(0-3,99) 49.5 73.7 94.6 104.5 81.4 81.4 49.5
2Возр+1Дете(4-11,99) 54 80.3 103.4 114.4 89.1 89.1 54
ДВОКРЕВЕТНА СУПЕРИОР
2 Возрасни лица 58.3 85.8 109 127.6 92.4 92.4 58.3
3 Возрасни лица 72.6 107.8 136.4 159.5 115.5 115.5 72.6
2Возр+1Дете(0-3,99) 58.3 85.8 109 127.6 92.4 92.4 58.3
2Возр+1Дете(4-11,99) 63.8 94.6 120 140.8 102.3 102.3 63.8
СВИТ
2 Возрасни лица 115.5 161.7 197 231 184.8 161.7 115.5
3 Возрасни лица 115.5 161.7 197 231 184.8 161.7 115.5
3Возр+1Дете(0-3,99) 115.5 161.7 197 231 184.8 161.7 115.5
3Возр+1Дете(4-11,99) 115.5 161.7 197 231 184.8 161.7 115.5
2Возр+1Дете(0-3,99) 115.5 161.7 197 231 184.8 161.7 115.5
2Возр+1Дете(4-11,99) 115.5 161.7 197 231 184.8 161.7 115.5
4 Возрасни лица 115.5 161.7 197 231 184.8 161.7 115.5
2Возр+2Деца(0-3,99) 115.5 161.7 197 231 184.8 161.7 115.5
2Возр+2деца(0-3,99)(4-11,99) 115.5 161.7 197 231 184.8 161.7 115.5
2Возр+2Деца(4-11) 115.5 161.7 197 231 184.8 161.7 115.5
ЈУНИОР СВИТ
2 Возрасни лица 67.1 100.1 127.6 161.7 110 110 67.1
3 Возрасни лица 84.7 124.3 159.5 202.4 137.5 137.5 84.7
3Возр+1Дете(0-3,99) 84.7 124.3 159.5 202.4 137.5 137.5 84.7
3Возр+1Дете(4-11,99) 91.3 134.2 171.6 218.9 148.5 148.5 91.3
2Возр+1Дете(0-3,99) 67.1 100.1 127.6 161.7 110 110 67.1
2Возр+1Дете(4-11,99) 73.7 110 140.8 178.2 121 121 73.7
4 Возрасни лица 92.4 137.5 174.9 223.3 151.8 151.8 92.4
2Возр+2Деца(0-3,99) 67.1 100.1 127.6 161.7 110 110 67.1
2Возр+2деца(0-3,99)(4-11,99) 73.7 110 140.8 178.2 121 121 73.7
2Возр+2Деца(4-11) 81.4 120 153 194.7 132 132 81.4
Минимум престој 3 3 3 5 3 3 3

 

Во цената е вклучено: Појадок , употреба на надворешен базен.

Бебешко креветче – бесплатно и на барање, сеф – бесплатно

 

Политика на отказ на резервација:

  • Од 14-10 дена пред пристигање – 3 ноќевања пенали
  • Од 9-5 дена пред пристигање – 50% пенали
  • Од 5-1 дена пред пристигање – 100% пенали
  • Не појавување во хотел или порано заминување – 100% пенали.

Туристичка такса по соба на ден, 3еур на ден се плаќа на рецепција.

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Yard
Show All

Hotel Theme

Грција
Лето 2023
Хотели на барање

Rules

Check In 12:00
Check Out 12:00

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019