Hotel Green Life 4*, Банско, Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Модерен хотел во прекрасно опкружување. Располага со ресторан, бар, конференциски сали, собна услуга, спа услуги. Се наоѓа на самата граница со националниот парк Пирин

Локација: 2км од центарот на Банско, 700м од гондолата

Опис на собите: вкупно 200 соби, опремени со: сат ТВ, мини бар, телефон, интернет, фен, бања, балкон

http://www.greenlifehotel-bansko.bg/en/

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД  61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2019, НЕ ВАЛИДЕН ЗА ПЕРИОД ОД 25.12-25.02.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2019, НЕ ВАЛИДЕН ЗА ПЕРИОД ОД 25.12-25.02.2020

 

GREEN LIFE 4* BANSKO
BED AND BREAKFAST / EUR A
01.12.2019
23.12.2019
B
24.12.2019
26.12.2019
C
27.12.2019
01.01.2020
D
02.01.2020
05.01.2020
E
06.01.2020
30.01.2020
D
31.01.2020
09.02.2020
E
10.02.2020
04.03.2020
A
05.03.2020
31.03.2020
STUDIO MAIN BUILDING СТУДИО ВО ГЛАВНА ЗГРАДА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 Возрасно лице 44 67.76 139.7 80.08 60.72 80.08 60.72 44
2 Возрасни лица 55 84.7 139.7 100.1 75.9 100.1 75.9 55
1 Возр +1 Дете (0-5,99) 44 67.76 139.7 80.08 60.72 80.08 60.72 44
1 Возр +1 Дете (6-11,99) 55 84.7 139.7 100.1 75.9 100.1 75.9 55
1 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99) 55 84.7 139.7 100.1 75.9 100.1 75.9 55
2 Возр +1 Дете (0-17,99) 55 84.7 139.7 100.1 75.9 100.1 75.9 55
DOUBLE SUPERIOR MAIN BUILDING ДВОКРЕВЕТНА СУПЕРИОР ВО ГЛАВНА ЗГРАДА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 Возрасно лице 48.4 71.28 157.3 79.2 63.36 79.2 63.36 48.4
2 Возрасни лица 60.5 89.1 157.3 99 79.2 99 79.2 60.5
1 Возр +1 Дете (0-5,99) 48.4 71.28 157.3 79.2 63.36 79.2 63.36 48.4
1 Возр +1 Дете (6-11,99) 60.5 89.1 157.3 99 79.2 99 79.2 60.5
1-BEDROOM MAIN BUILDING ЕДНОСПАЛЕН АПАРТМАН ВО ГЛАВНА ЗГРАДА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 73.7 119.9 196.9 134.2 101.2 134.2 101.2 73.7
3 Возрасни лица 73.7 119.9 196.9 134.2 101.2 134.2 101.2 73.7
2 Возр +1 дете (0-11,99) 73.7 119.9 196.9 134.2 101.2 134.2 101.2 73.7
2 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99) 73.7 119.9 196.9 134.2 101.2 134.2 101.2 73.7
3 Возр +1 Дете (0-11,99) 73.7 119.9 196.9 134.2 101.2 134.2 101.2 73.7
2-BEDROOM MAIN BUILDING ДВОСПАЛЕН АПАРТМАН ВО ГЛАВНА ЗГРАДА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
4 Возрасни лица 127.6 187 295.9 209 163.9 209 163.9 127.6
5 Возрасни лица 127.6 187 295.9 209 163.9 209 163.9 127.6
4 Возр +1 Дете (0-11,99) 127.6 187 295.9 209 163.9 209 163.9 127.6
4 Возр +2 Дете (0-11,99) (0-11,99) 127.6 187 295.9 209 163.9 209 163.9 127.6
5 Возр +1 Дете (0-11,99) 127.6 187 295.9 209 163.9 209 163.9 127.6
RELEASE DAYS January 13, 1900 7 // 5 16 // 14 7 // 5 5 // 3 7 // 5 5 // 3 5 // 3

 

Во цената е вклучено: употреба на Спа центар(базен, сауна, парна бања, тапидариум) бесплатен паркинг, бесплатен wi-fi, транспорт до гондолата.

Новогодишна вечера и Божиќна вечера се задолжителни (за деца до 11,99год не следува седиште во ресторан, ке бидат сместени во сала наменета за деца со анимација)

Попустот за рана резервација, не е валиден за период од 25.12.2019-25.02.2020

Попустот не е валиден и за доплатата на Полупансион

Бебешко креветче – бесплатно и на барање

 

Доплати:

Полупансион – 14еур возрасно лице, 7еур дете од 6-11,99год, на ден

Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

Новогодишна вечера- 102еур возрасен, 40еур дете од 6-11,99год

 

Политика на отказ на резервација:

До 16 дена пред пристигање – без пенали. Доцен отказ 1 ноќевање пенали

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Банско

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 68 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019