Хотел Калимера- Амудиа

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend
Print Friendly, PDF & Email

Хотел Калимера се наоѓа во Амудиа на Јонскиот брег, во близина на плажа, скоро реновиран, нуди услуга на ноќевање со појадок во самиот објект.

Хотелот располага со двокреветни и трокреветни соби сите лоцирани на прв спрат, секоја од нив опремена со сопствен тоалет, фен, тв, клима (без доплата) wi-fi, фрижидерче.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

FIRST MINUTE ПОПУСТ -15% ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ СО 30% ДО 31.01.2023, И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.02.2023

 

Опис на регион

Областа Превеза, има толку многу да понуди, од прекрасни плажи, до археолошки локалитети, митолошката река Ахерон по која се стига и низводно, прекрасна бистра река која треба да се види доколку престојувате во овој регион, особено во Амудиа. Тука може да уживате и во рафтинг, јавање на коњи низ реката, таверни покрај реката со одлична морско речна риба, и ќе нагласиме фантастична природа и доживување кое се памети.

 

Опис на програма

Услови за деца и возрасни:

Трето лице (возрасно или дете од 6-12год во трокреветна соба) бесплатно

Четврто лице – (дете од 0-5,99год) исклучиво во трокреветна соба – бесплатно

Дете од 0-5,99год – во Двокреветна соба (дели легло со родители) – бесплатно

 

Капацитет на соби:

Двокреветна – 2+1дете (0-5,99год)

Трокреветна – 3+1дете (0-5,99год)

Датуми 1/2 1/3
24.05-31.05 109 129
31.05-07.06 119 159
07.06-14.06 139 179
14.06-21.06 169 189
21.06-28.06 199 219
28.06-05.07 219 239
05.07-12.07 229 259
12.07-19.07 229 259
19.07-26.07 229 259
26.07-02.08 259 279
02.08-09.08 259 279
09.08-16.08 259 279
16.08-23.08 239 220
23.08-30.08 186 203
30.08-06.09 209 219
06.09-13.09 159 179
13.09-20.09 119 159
20.09-27.09 109 129

 

Автобуски превоз 60 Еур возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци Автобус 55 еур возрасни: Прилеп, Битола. Доплата за превоз 5 Еур Охрид и Струга

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Parking
Restaurant

Hotel Theme

Early Booking 2023
Амудиа
Грција
Јонско Море
Лето 2023
Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Owner

Aries Travel

Member Since 2019