КРИТ – ЛЕТО 2023

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Секој петок од 7-ми јули – Крит со авион
Крит, најголемиот грчки остров, нуди прекрасни плажи, кристално чисто море и богатство на историски и културни локалитети, што го прави идеален одмор за секого.

8 дена – 7 ноќи – Ultra All Inclusive
Со Ultra All Inclusive пакетот, ќе можете да уживате во храна и пијалоци во текот на целиот престој, вклучувајќи и традиционални грчки специјалитети, и се тоа со комфорот на чартер летот од Солун со вклучен бесплатен паркинг.

Директен авио лет
Летаме со Sky Express секој ПЕТОК од Солун
Вклучени трансфери Аеродром – Хотел – Аеродром на КРИТ
Вклучен рачен и чекиран багаж
Бесплатен паркинг во Солун или можност за организација на превоз (со доплата)

Хотели со 4 и 5 ѕвезди
Одличниот избор на хотели со 4 и 5 ѕвезди ќе Ви овозможи идеален одмор

Ultra All Inclusive, All Inclusive и Полупансион опции

Сите термини имаат иста цена! Побрзајте и резервирајте го оној кој најмногу Ви одговара!

Секој петок од 7-ми јули – Крит со авион

Крит, најголемиот грчки остров, нуди прекрасни плажи, кристално чисто море и богатство на историски и културни локалитети, што го прави идеален одмор за секого.

Директен авио лет

Летаме со Sky Express секој ПЕТОК од Солун

Вклучени трансфери Аеродром – Хотел – Аеродром на КРИТ

Вклучен рачен и чекиран багаж

Бесплатен паркинг во Солун или можност за организација на превоз (со доплата)

Хотели со 4 и 5 ѕвезди

Одличниот избор на хотели со 4 и 5 ѕвезди ќе Ви овозможи идеален одмор

Ultra All Inclusive, All Inclusive и Полупансион опции

AzulEcoHotel 4*  (Rethymno)

Пакет Возрасен 1-во дете 2-ро дете 3 возрасен
 

Ultra All Inclusive
(ултра се вклучено)

 

770 €

 

455 €

 

615 €

 

670 €

Опис на хотелот: Реновиран во 2022 година, Azul Eco Hotel 4* нуди одлично сместување со базени и одличен квалитет на храна. Плажата е оддалечена 170 метри, а автобуската станица е на само 50 метри од хотелот, нудејќи одличен пристап до стариот град Ретимно за само 15 минути.

 

Секој петок од 7-ми јули – Крит со авион
Крит, најголемиот грчки остров, нуди прекрасни плажи, кристално чисто море и богатство на историски и културни локалитети, што го прави идеален одмор за секого.

8 дена – 7 ноќи – Ultra All Inclusive
Со Ultra All Inclusive пакетот, ќе можете да уживате во храна и пијалоци во текот на целиот престој, вклучувајќи и традиционални грчки специјалитети, и се тоа со комфорот на чартер летот од Солун со вклучен бесплатен паркинг.

Директен авио лет
Летаме со Sky Express секој ПЕТОК од Солун
Вклучени трансфери Аеродром – Хотел – Аеродром на КРИТ
Вклучен рачен и чекиран багаж
Бесплатен паркинг во Солун или можност за организација на превоз (со доплата)

Хотели со 4 и 5 ѕвезди
Одличниот избор на хотели со 4 и 5 ѕвезди ќе Ви овозможи идеален одмор

Ultra All Inclusive, All Inclusive и Полупансион опции

Harmony Rethymno Beach 4* (Ретимно)

Пакет Возрасен 1-во дете 2-ро дете 3 возрасен
 

All Inclusive
(се вклучено)

 

945 €

 

505 €

 

790 €

 

795 €

Опис на хотелот: Harmony Rethymno Beach Hotel 4* е прекрасен хотел, веднаш на плажа. Нуди удобен престој со базени и храна со одличен квалитет. Автобуската станица е на само 50 метри од хотелот и нуди одличен пристап до стариот град Ретимно за само 15 минути

.

Creta Star 4* Adults Only

Пакет Возрасен 3 возрасен
 

All Inclusive
(се вклучено)

 

1.165 €

 

955 €

Опис на хотелот: Creta Star Hotel – Adults Only е All Inclusive хотел на прекрасната плажа на Скалета. Овој хотел со 4 ѕвезди нуди квалитетно сместување и одлични капацитети на прекрасна локација, како и бесплатен Wi-Fi во сите области. Creta Star Hotel – Adults Only има прекрасни градини кои водат до приватната плажа долга 400 метри. Градот Ретимно е 12 километри.

Creta Royal 5* Adults Only

Пакет Возрасен 3 возрасен
 

Полупансион

 

1.165 €

 

955 €

Опис на хотелот : Creta Royal е хотел само за возрасни, изграден покрај 400 метри песочна плажа, на само 15 минути од стариот град Ретимно. Нуди прекрасно сместување со 5* во своите сосема нови реновирани соби со поглед на море и полупансион. Хотелот е во областа Скалета, 65 км од аеродромот Ираклион и 70 км од аеродромот Ханија.

Hotel Theme

Грција
Лето 2023
Остров Крит
Хотели Закуп

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019