Therme Grand 5* – Бања Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Therme Grand 5* – Бања Бугарија

 

Селото Бања, каде што се наоѓа Гранд Хотел Терме е во близина на одморалиштето Банско.
Ова ви дава можност да го комбинирате термалното со активен ски одмор.

Хотелски содржини: 

8 Ресторани и барови
Фитнес
Ски шкафче
Аниматори
Собна услуга
Детско катче
Греење
Паркинг
Комплексот има фудбалско игралиште со олимписка големина со природна трева.

СПА (на 3000 м2 – оаза за умот, телото и духот)
Комплексот се снабдува со минерална вода од извор кој се наоѓа на 3 км. од селото Бања.

Минералната вода во Бања има просечна температура од 58°C и има лековити својства, како за надворешна, така и за внатрешна употреба.

СПА центар Внатрешен минерален базен
Надворешен минерален базен-за возрасни
2 Надворешени базени
Лакониум
Билна сауна
Финска сауна
Арома сауна
Арома парна бања
Парна бања со шок базен
Сауна
Цени на ден за соба – услуга по избор – минимум 3 ноќевања

05.02-31.03.2024
01.07-30.11.2024
02.05-07.05.2024 01.04-30.06.2024
Release period 7 days 14 days
Board HB ALL ALL HB ALL
Double Deluxe 196 230 282 174 218
Executive 207 240 292 196 230
Executive premium 207 240 292 196 230
Family 240 285 334 230 263
Family Suite 252 297 344 240 274
One-bedroom apartment (цена за 2 лица) 292 336 398 274 320
Two-bedroom apartment (цена за 4 лица) 353 465 565 375 442
Three Bedroom House 689 801 880 633 745
Four Bedroom House 790 900 1132 734 858

Цените се во €, се плаќа во денари, 1 € = 62 денари

HB – полупансион
ALL – се вклучено
adl – возрасен
chd – дете

 

Доплата по лице на ден
Дете до 5.99 Бесплатно
Дете 6-11.99 35.00 € – HB    /    45.00 € – ALL
Трет возрасен 50.00 € – HB    /    75.00 € – ALL

Во цената е вклучено
Ноќевање,
Избор на услуга-храна,
Користење на главните згради СПА објекти како што се:
Затворен базен со минерална вода 38 степени,
Билна сауна,
Финска сауна,
Арома сауна,
Арома парна бања,
Парна бања со шок базен,
Надворешен  базен само за возрасни со минерална вода 38 степени и
2 други надворешни базени.
Склад за опрема за скијање,

Во цената не е вклучено
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,61 € по лице за ноќ

 

Капацитет во собите
Double Deluxe 2 adl + chd /1,99/
Executive 2 adl
Executive premium 2 adl + chd /5,99/
Family 2 adl + chd /11,99/
Family Suite 2 adl + chd /11,99/
One-bedroom apartment (for 2 persons) 2 adl + 2 chd /5,99 and 11,99/
One-bedroom apartment (for 2 persons) 3 adl ; 3adl + chd /1,99/
Two-bedroom apartment (for 4 persons) 4 adl + chd /5,99/
Three Bedroom House 6 adl
Four Bedroom House 8 adl

 

Доколку се откажете од потврдена резервација се применуваат :
Бесплатно До 14 дена пред датата 0
Од целиот износ 13-7 дена 50%
Од целиот износ 6-0 денови 100%

 

Специфични услови:
Минимум 3 ноќевања за сите периоди.
Хотелот го зачувува своето право да ги менува цените во случај владата/локалните власти да ги променат веќе постоечките даноци, да применат нови или да има значителни поскапувања на економските услуги како вода, струја, гас и друго

HB (полупансион) пакетот вклучува:
Појадок (шведска маса): топли и ладни јадења, солени и слатки закуски, англиски појадок, специјалитети од јајца, разни млечни производи, ладно месо и сирења, избор на пекарски производи, шоу готвач со различни топли палачинки и вафли, житарки и мешунки, свежо сезонско и сушено овошје, избор на џемови од овошје, различни видови преливи, свеж зеленчук, јаткасти плодови, дел за исхрана, мени за бебиња и деца, кафе, чај, сокови

Вечера (шведска маса): избор на свежи витамински салати и супи, богат избор на јадења од бугарската и интернационалната кујна, специјални тематски вечери – бугарски, азиски, италијански, мексикански, медитерански, балкански, вегетаријански и месни јадења, тестенини, избор на пекарски производи, слатко бифе со разновидни десерти, диетален дел, свежо сезонско овошје, бебешко и детско мени, чај, сокови

СЕ ВКЛУЧЕНО пакет вклучува:
Појадок (шведска маса): топли и ладни јадења, солени и слатки закуски, англиски појадок, специјалитети од јајца, разни млечни производи, ладно месо и сирења, избор на пекарски производи, шоу готвач со различни топли палачинки и вафли, житарки и мешунки, свежо сезонско и сушено овошје, избор на џемови од овошје, различни видови преливи, свеж зеленчук, јаткасти плодови, дел за исхрана, мени за бебиња и деца, кафе, чај, сокови

Доцен појадок (шведска маса) – топли и ладни закуски, сендвичи, сезонско овошје, мали слатки, солени, диететски дел

Попладневни закуски (шведска маса) – топли и ладни закуски, сезонско овошје, сендвичи, мали колачи, ѓевреци, слатко шведска маса со домашни десерти, диететски дел

Ручек (шведска маса): избор на свежи витамински салати и супи, богат избор на јадења од бугарската и интернационалната кујна, специјални тематски вечери – бугарски, азиски, италијански, мексикански, медитерански, балкански, вегетаријански и месни јадења, тестенини, избор пекарски производи, слатко бифе со разновидни десерти, диетален дел, свежо сезонско овошје, бебешко и детско мени, чај, сокови

Вечера (шведска маса): избор на свежи витамински салати и супи, богат избор на јадења од бугарската и интернационалната кујна, специјални тематски вечери – бугарски, азиски, италијански, мексикански, медитерански, балкански, вегетаријански и месни јадења, тестенини, избор пекарски производи, слатко бифе со разновидни десерти, диетален дел, свежо сезонско овошје, бебешко и детско мени, чај, сокови.

 

 

Hotel Facilities

Air Conditioning
Airport Transport
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Show All

Hotel Theme

Сандански

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019