fbpx
from 0 €
Check Availability

Viceroy 5* Kopaonik

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

ViceRoy Kopaonik – Копаоник Србија располага со ресторан, фитнес центар, бар и пристап до ски стазата во Копаоник. Со бесплатен Wi-Fi, овој хотел со 5 ѕвезди нуди 24-часовна пред бирото и услуга во соба. Сместувањето нуди детски клуб, консиерж услуга и складирање багаж за гостите.

Во хотелот, сите соби се со работна маса, ТВ со рамен екран и приватна бања. Единиците за сместување во хотелот имаат клима уред и гардероба.

Уживајте во ресторанот Mountain Kitchen кој служи појадок, ручек и вечера или во ски барот Pique кој служи лесни залаци и коктели.

Viceroy Копаоник Србија нуди сместување со 5 ѕвезди со топла када и тераса. Областа е популарна за скијање, а во хотелот е достапно изнајмување ски опрема.

СКИ центарот Копаоник е на неколку чекори од хотелот.  Најблискиот аеродром е Меѓународниот аеродром во Приштина, на 80 км од сместувањето.

Регуларна понуда од Viceroy 5*

VICEROY 5* KOPAONIK                                         www.viceroyhotelsandresorts.com

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Тип на сместување

Лица бр.

01.12-28.12.2021

28.12-08.01.2022

08.1-25.02.2022

25.02-31.03.2022

Без Балкон

Со Балкон

Без Балкон

Со Балкон

Без Балкон

Со Балкон

Без Балкон

Со Балкон

NEST ROOM

2

За проверка на цена исклучиво во агенција!

Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација!

KING ROOM

2

DOUBLE QUEEN

2/4

KOPAONIK SUITE

2/4

KARAMAN SUITE

2/4

Минимум престој

6

7

6

6

Во цената е вклучено:

–       Сместување на база ноќевање со појадок ( ВВ)

–       Користење фитнес центар

–       Користење базени на отворено со топла вода

–       Користење детско катче

–       WI-FI

Доплати:

–       Туристичка такса 1€ за лице на ден, деца од 7 до 15 год. 0.50€ , деца до 7 гратис ( СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА )

–       Доплата за вечера 30€ за лице на денж

–       Доплата за 3-то лице во соба 50€ дневно

Услови за деца :

–       Деца од 0 до 6.99 години на заедничко легло со родители ГРАТИС

–       Деца од 7-14.99 години на заедничко легло со родители ГРАТИС

–       Дополнително легло во соба 50€ дневно ( за деца и за возрасни)

Дополнителни услуги:

–       Хотелска гаража 20€ за возило на ден

Забелешка:

–       За користење на СПА центарот задолжително е закупување на некој од третманите во самиот хотел

–       Користење на СПА центарот без третмани е со предходна резервација и се плаќа на лице местож

–       Хотелот располага со соби за лица со инвалидитет

Прочитај Повеќе

Hotel Theme

Spa i wellnes hoteli
ЗИМА 2021/22
Копаоник
Србија
Хотели на барање

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019