from €0,00
Check Availability

Вила Дина – Амудиа, Јонско Море

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила Дина, Амудиа, Јонско Море

 

Аmmoudia  е мало рибарско место во општина Fanari областа Епир во Грција. Ова место се наоѓа на брегот на Јонското Море, 9 км југоисточно од Parga и на 6 километри од познатото туристичко место Врахос. Устието на митската река Acheron опеана во Хомеровите поеми се наоѓа во ова рибарско место. Ammoudia е мирно место сестено во залив и располага со прекрасна голема плажа со бела песок. Во ова место можете да најдете прекрасни таверни кои служат свежа морска риба уловена од локалните рибари. Исто така местото има кеј за вечерни прошетки, а локалните рибари нудат можност за прошетки со бротчиња низ митската река Acheron. Оваа дестинација ја препорачуваме за мирен фамилијарен одмор.

Вила Дина се наоѓа на 90m од плажа, на 4 мин пешачење. Се наоѓа на почетокот на Амудиа, во мирно опкружување. Вилата се состои од студиа за 3 лица и двоспaлни апартмани, опремени со сопствена кујна (опремена со прибор за готвење и јадење) тоалет, ТВ, клима со доплата од 4еур (на лице место) за студиа и 6 еур ( на лице место) за Апартман, студиата и апартманите се наоѓаат на приземје, од самата соба се излегува на сопствена тераса

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

термини ноќи 1/3 студио  за 3 лица 2/4   апартман  за 4 лица
25.05-01.06 7 83 95
01.06-08.06 7 107 120
08.06-15.06 7 131 153
15.06-22.06 7 175 219
22.06-29.06 7 274 296
29.06-06.07 7 329 351
06.07-13.07 7 373 406
13.07-20.07 7 419 439
20.07-27.07 7 450 483
27.07-03.08 7 450 483
03.08-10.08 7 450 483
10.08-17.08 7 450 483
17.08-24.08 7 450 483
24.08-31.08 7 384 417
31.08-07.09 7 329 362
07.09-14.09 7 285 318
14.09-21.09 7 153 230
21.09-28.09 7 120 167

 

Повратен билет до Амудиа чини:

Скопје – 45€ по лице
Штип  – 45€ по лице
Велес –  45€ по лице

Битола – 40€ по лице
Прилеп – 45€ по лице
Струга  – 45€ по лице
Кичево  – 45€ по лице
Охрид – 45€ по лице
Ресен -45€ по лице
Деца до 1,99 години бесплатно

 

Време на поаѓање кон Грција:

01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Главна автобуска станица)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

Време на заминување од Грција:

(времињата се по МК време)

Бус Лефкада

Агиос Никитас 12.30 часот
Нидри 13.00 часот
Никиана 13.30 часот
Канали 14.15 часот

Бус Парга-Врахос

Врахос 13.00 часот
Амудиа 13.15 часот
Парга 13.45 часот

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Yard

Hotel Theme

Амудиа
Амудиа
Грција
Јонско Море
Лето 2021

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Вила Фиоре – Парга, Jонско море

Created with Sketch. Riga Ferou 10, Parga
0/5 Not Rated0 review
avg €30,00/night