Вила Василис – Пефкохори

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила Василис се наоѓа на 50 метри од плажа, лоцирана во најмонденскиот дел помеѓу Ханиоти и Пефкохори. Вилата има вкупна површина од 150м2 на 3 нивоа. На приземјето е дневениот престој со софа за 2 лица, ТВ, клима уред, комплетно опремена кујна, фрижидер, фурна и машина за садови, тоалет со туш. Во вилата има wifi. Од дневиот престој се излегува на балкон кон приватна градина, опремена со скара и приватен паркинг. На првиот спрат има тоалет со туш, две спални соби со брачни кревети и излез на балкон со директен поглед на море. На вториот кат има тоалет, 3 единечни кревети и излез на балкон со директен поглед на море.

Цените се за наем на студио 8 дена 7 ноќевања

Термин Ноќевања Вила со 3 спални (7 + 2)
21.05 7 450 €
28.05 7 550 €
04.06 7 650 €
11.06 7 750 €
18.06 7 850 €
25.06 7 1050 €
02.07 7 1250 €
09.07 7 1450 €
16.07 7 1750 €
23.07 7 1750 €
30.07 7 1750 €
06.08 7 1750 €
13.08 7 1750 €
20.08 7 1550 €
27.08 7 1250 €
03.09 7 1050 €
10.09 7 850 €
17.09 7 750 €
24.09 7 550 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Клима уред
Брзжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса (0,50 еур на ден, се плаќа во агенцијата).

Информации, услови, попусти
За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.
Превземање на собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.
По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (недела)

-Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
-Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
-Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45еур по лице
-Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
-Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

-Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
-Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
-Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
-Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
-Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
-Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице
-Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
-Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Hotel Theme

Грција
Касандра - Халкидики
Лето 2023

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019