Вила Елени – Никити Ситонија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила Елени е лоцирана во прекрасното гратче Никити, на 200м од плажа, во мирниот дел на градот. Од центарот е оддалечена 500м а на прекрасно уредено шеталиште покрај градската плажа се наоѓаат многубројни продавнички, таверни и кафулиња. Во населбата Никити има три големи супермаркети : (Lidl, Masutis и Marinopoulos), мини маркети, месари,  пекари , слаткарници , лекар , аптека. Објектот располага со 18 сместувачки студија, распоредени на прв и втор кат 10 трокреветни и 8 четворокреветни студија. Секое од студијата е опремено со мини кујна со фрижидер , решо и прибор согласно капацитетот на собата, тоалет со туш, балкон со маси и столици , ТВ, клима (бесплатно), Wi-Fi интернет (бесплатно) и голем двор. За гостите кои патуваат со свое возило, вилата располага со свој приватен паркинг.

 

Вилата Елени е добар избор за фамилијарен одмор поради приватноста на самата куќа но исто така и за млади и секаков тип на гости

 

Цена по лице со вклучен превоз 89 евра

3то и 4то лице плаќа само превоз

ЦЕНИТЕ во табелата се за наем на студио / 7 ноќевања

ТЕРМИН НАЕМ 1/3 стд 1/4 стд
21.05 7 ноќи 170 180
28.05 7 ноќи 200 220
04.06 7 ноќи 260 290
11.06 7 ноќи 340 370
18.06 7 ноќи 400 430
25.06 7 ноќи 430 460
02.07 7 ноќи 460 490
09.07 7 ноќи 490 520
16.07 7 ноќи 540 570
23.07 7 ноќи 540 570
30.07 7 ноќи 540 570
06.08 7 ноќи 540 570
13.08 7 ноќи 540 570 €
20.08 7 ноќи 490 520
27.08 7 ноќи 450 480
03.09 7 ноќи 340 370
10.09 7 ноќи 260 290
17.09 7 ноќи 200 220
24.09 7 ноќи 170 180

 

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).

За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.

Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.

Превземање на собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.

По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

 

Цена за превоз од Скопје:

Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€

деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €

Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

 

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање.

Hotel Theme

Грција
Лето 2023
Ситонија - Халкидики

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019