fbpx

Агенцијата во своето портфолио на работење може да се пофали во повеќе сегменти. Кај нас можете да обезбедите повеќе типови на визи, изнајмете возила, изнајмете апартмани и станови, обезбедите туристички водичи, организирате големи настани и семинари, како и продажба на недвижности во земјата и странство.

Визи

Со самиот факт дека агенцијата е основана и работи во Битола уште од 1999 година, кој впрочем е еден од најпечалбарските региони, уште од самиот почеток веќе 23 години вршиме услуги за посредување и припрема на многу типови визи. Голем број на наши задоволни  клиенти ги користеле нашите конаслтинг услуги и најбрзо и најлесно дошле до некаков тип на виза или останати услуги во врска со документација за пасоши, странски пензии, посредување при имотно правни [...]

Balkan Booker Macedonia

Факти и анализиДали знаевте? Најновите истражувања за трендовите на патувања во 2021 година од страна на „Букинг“ открија дека 42% од гостите повеќе сакаат да останат во приватно сместување, отколку во хотел. Дозволете ни да ви помогнеме да бидете подготвени за нив! Direct Booker, водечка компанија во Европа, во обезбедувањето услуги и технолошки решенија за управување со имот во туризмот, конечно е во Македонија Direct Booker доби неколку награди и рангиран во 10-те најдобри компании [...]

Автобуски превоз

AllАвтобуски линииАвтобуски ПревозAll          Автобуски линии          Автобуски Превоз          

Изнајмување на минибуси

TA Ариес располага со неколку видови на возила за потребите на агенциското работење. За сите ваши патувања одеберете тип на возило кое ви одговара како најбрзо,најудобно и најбезбедно  да пристигнете од/до бараната дестинација. Возилата се нови, со сите удобности на новите возила, опремени со клима уреди, голем багажен простор, видео/аудио опрема, како и  сите се лиценцирани со специфичните лиценци за превоз на патници, а управувани од професионални лиценцирани возачи кои разговараат повеќе светски јазици. Располагаме [...]

Rent a car

 Викенд пакет   Викендот е време за патување. Сами, со Вашите пријатели или со Вашето семејство – сами одлучете. Hertz Македонија Ви обезбедува возило со коеВашето патување ќе биде комфорно и безгрижно.Проверете ги нашите специјални цени за возило од мала, средна или висока класа, како и минибус со 9 седишта. Класа на возило  Тип на возило  Викенд цена  B  Fiat Panda или слично  110 EUR  C  Fiat Grande Punto 3dr или слично  130 EUR  D [...]

Апартмани во Битола

Stone Bridge Apartments BitolaLocated in Bitola, 32 km from Florina, Stone Bridge Apartments provides a terrace and free WiFi. Every unit features a private bathroom and bath or shower, air conditioning, a flat-screen TV and a fridge. A bicycle rental service is available at the apartment. Business travellers particularly like the location — they rated it 9.9 for a work-related trip. We speak your language! Stone Bridge Apartments has been welcoming Booking.com guests since 6 [...]