Вила Афродити – Нидри, Лефкада

Погледни на мапа
Нема ревјуа од 0 ревјуа
0/5
100% oд гостите го препорачуваат

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила Афродити, Нидри, Лефкада

Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој  се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалонија, а со континенталниот дел на Грција е поврзана со подвижен мост. Лефкада со причина ја нарекуваат островот на бојата: белата боја на карпите, школките и песокта по кои го добила и името;  сината боја на морето која може да се спореди со морињата во некои далечни егзотични дестинации; зеленилото на боровите,чемпресите,шаренилото на цвеќињата,маслиновите дрвја.. Големиот број на таверни, барови, ресторани ќе го направат Вашиот одмор уште попријатен. Најпознатите и најубави плажи на островот Порто Кацики, Егремни, Милос, Катисма…со својата убавина никој нема да го остави рамнодушен. Нидри е најголем и најпознат туристички град кој се наоѓа на југоисточниот дел на островот. Сместен е во залив опкружен со малите островчиња Мадури, Меганиси, Скорпио кои се сопственост на Оназис. Ова летовалиште изобилува со продавници, таверни, ресторани, кафулиња и има долга градска плажа. Покрај пристаништето во кое се закотвени бродовите кои крстарат околу островот и превезуваат капачи до другите островчиња, тука се наоѓа и марината за јахти која претставува совршено уточиште на многубројните наутичари и едриличари.

Вила Афродити Б кат. – Нидри – на самиот брег, 300 метри од плажа, во непосредна близина на центарот, многуте таверни и шеталиштето, уреден двор со зеленило и мала пицерија, рецепција, прикладни места за паркирање во близина. Студијата се опремени со мали кујни, тоалет, ТВ, клима ВКЛУЧЕНА во цена, тераси, чистење на апартманите на 3 дена. Студиата се со традиционален дизајн , со различна големина , некои се со поглед на море.

 

ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО КРАЈОТ НА 29.02.2020 – СЛЕДУВА ГРАТИС КРСТАРЕЊЕ НА ЈОНСКИТЕ ОСТРОВИ

Попусти:25% за уплата до 31/12/2019 20% за уплата до 31/01/2020 15% за уплата до 28/02/2020 10% за уплата до 30/04/2020
Вила Афродити Б кат Нидри Maj Јуни Јули Август Септември
26 02 09 16 23 30 07 14 21 28 04 11 18 25 01 08 15 22
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио ( 2лица) 59 69 99 179 219 249 299 339 379 379 379 379 349 319 269 189 99 59
1/3+1 ст. (4 лица) 69 79 109 189 229 259 309 349 399 399 399 399 369 339 289 199 109 69
Коментар промо промо промо / / / / / / / / / / / / / промо промо
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Дозволено е сместување према капацитетот на студио(број на кревети), освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.
Автобуски превоз 45 Еур возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци. Доплата за автобуски превоз 40 Еур возрасни – Битола и Прилеп
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
Климата i Wi-Fi ВКЛУЧЕНИ во цена. За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст.
Термините кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст. Студијата со назнака ЕКО имаат 7% попуст.
Важат Општите услови за патување на СКТМ.

Повратен билет до Лефкада чини:

Скопје – 45€ по лице
Штип – 45€ по лице
Велес- 45€ по лице

Битола – 40€ по лице
Прилеп – 45€ по лице
Струга  – 45€ по лице
Кичево  – 45€ по лице
Охрид – 45€ по лице
Ресен -45€ по лице
Деца до 1,99 години бесплатно

 

Време на поаѓање кон Грција:

01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Главна автобуска станица)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

Време на заминување од Грција:

(времињата се по МК време)

Бус Лефкада

Агиос Никитас 12.30 часот
Нидри 13.00 часот
Никиана 13.30 часот
Канали 14.15 часот

Бус Парга-Врахос

Врахос 13.00 часот
Амудиа 13.15 часот
Парга 13.45 часот

Види повеќе

Објекти

Air Conditioning
Internet – Wifi
Smoking Room

Задолжениа

Најава 14:00
Одјава 09:00

Соби

1/4 четворокреветно студио Афродити

Created with Sketch.
30m2m2

Created with Sketch.
x4

Created with Sketch.
x4

Created with Sketch.
x2

1/2 двокреветно студио Афродити

Created with Sketch.
18m2m2

Created with Sketch.
x2

Created with Sketch.
x2

Created with Sketch.
x1

Мислења

Резултати од мислења

0/5
Нема ревјуа
Based on 0 review

Оценка од патници

Одлично
0
Многу Добро
0
Средно
0
Лошо
0
Ужасно
0

Резиме

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 ревјуа за овај Хотел - Showing 1 to 0

Напишете преглед

Created with Sketch.
avg €37,50 /night

Сопственик

Aries Travel

Member Since 2019

Хотел во близина

Вила Јонио, Катизма, Лефкада

0/5 Нема ревјуа0 review
avg €37,50/night

Вила Порто Фино – Никиана, Лефкада

0/5 Нема ревјуа0 review
avg €0,00/night

Вила Спирос – Агиос Никитас, Лефкада

Created with Sketch. Agios Nikitas, Lefkada
0/5 Нема ревјуа0 review
avg €37,50/night

Добивајте известувања

Дирекно во вашето сандаче