from €0,00
Check Availability

Одмор во Валона во Септември

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Одмор во Валона во септември

Валона прераснува во европска туристичка дестинација, на самата граница помеѓу Јадранското и Јонското море. Се чини, место идеално за летување на просечно македонско семејство. Поефитно од Грција, дури и од Скопје. Официјална валута е „лек “, сепак не е проблем и да платите во евра, но кусурот го добивате во леки. Во секој маркет, ресторан, кафуле – за 1 евро добивате 120 леки. Отприлика 1:2 е соодносот со македонскиот денар.

Хотел Дента 3* Радима/Валона

Сместен во Валона, во областа  Радима, на само 100 метри од сопствена одлично уредена плажа хотелот Дента располага со ресторан, бесплатен сопствен паркинг, бар и градина. Одликувајќи се со семејни соби, и сите погодности за пријатен фамилијарен престој  хотелот им обезбедува на гостите и детско игралиште и мал бар во дворот за гостите . Собите во хотелот се опремени со ТВ  со сателитски канали. Сите единици во хотелот Дента вклучуваат климатизација и биро. Доручек се служи на шведска маса.

Хотели Дента 3* Радима Септември/Октомври
11 18 25 02
Хотел Дента 3* 7НП 7НП 7НП 7НП
1/2 соба (2 лица) 239 239 229 219
1/2 соба+ дете до 6 год 279 279 269 259
1/3 соба 319 319 309 299
Цените се дадени по соба за 7 дена СО ВКЛУЧЕН доручек и лежалки за на плажа.
Дозволено е сместување спрема капацитетот на студио, освен 1 дете до 6 години во кревет со родител.
Апартмани Дента 3* 7 наем 7 наем 7 наем 7 наем
1/2-3 студио 209 209 199 189
1/4 студио 229 229 219 199
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Дозволено е сместување према капацитетот на студио, освен 1 дете до 6 години во кревет со родител.
Автобуски превоз 45 Еур возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци, 40 Еур возрасни – Битола и Прилеп, 30 Еур Охрид/Струга
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена.
Климата е вклучена во цена.
Апартманите се опремени со кујна и во цената НЕ СЕ вклучени лежалки и појадок.
 Важат Општите услови за патување на СКТМ.

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)
23:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
00:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
02.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
03:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
03.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
ВАЖНО : Патувањето за Албанија се реализира преку граничен премин КАФАСАН-Струга со што може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или ПАСОШ. Не е потребен корона тест.

Хотел Дента 3*

Апартмани Дента 3* – 100м од плажа, голем двор со зеленило, паркинг, големи тераси, опремена кујна

View More

Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Restaurant
Yard
Show All

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox