fbpx
from €0,00
Check Availability

Вила Вергина – Ханиоти

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила Вергина – Ханиоти, Касандра, Халкидики

Вила Вергина – се наоѓа на скоро на плажа, во мирниот дел на Ханиоти во близина на бич барот Молос( 200 метри). До најблиската плажа (50м) води мала патека која е веднаш до вилата и каде има можност за слободно поставување на сопствени лежалки и чадори. За лицата кои патуваат со сопствен превоз нема сосптвен паркинг, а се паркира на самата улица каде има доволно места за паркирање. Вилата располага со двокреветни и трокреветни и четворокреветни студија на спрат, четворокреветни мазонети на приземје со прекрасна тераса пред нив, како и апартмани со пространи балкуни за 4 лица лоцирани на прв кат. Сите студија и апартмани  се опремени со мини кујни со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, клима без доплата, ТВ, балкон и  wi-fi.
Објавено: 31.01.2022

ВEРГИНА ХАНИОТИ – делумно реновирана за сезона 2022
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌИ          ПОПУСТИ: 20% за уплата до 31.01.2022     15% за уплата 28.02.2022   10% за уплата до 30.04.2022
Период Ноќ. 1/3 (студио за 3 лица) приземје 1/4 (студио за 4 лица) приземје 1/2 (студио за 2 лица) спрат 1/3 (студио за 3 лица) спрат Апп со една спална (4л) Промо цени на кој не следува попуст
22.05-29.05.2022   7   89 119 79 99 129 Промо цена
29.05-05.06.2022   7   119 129 109 129 189 Промо цена
05.06-12.06.2022   7   159 189 149 169 279
12.06-19.06.2022   7   229 249 219 239 349
19.06-26.06.2022   7   289 309 279 299 379
26.06-03.07.2022   7   309 329 299 319 449
03.07-10.07.2022   7   339 359 329 349 469
10.07-17.07.2022   7   379 399 369 389 509
17.07-24.07.2022   7   419 439 399 429 509
24.07-31.07.2022   7   419 439 399 429 509
31.07-07.08.2022   7   419 439 399 429 509
07.08-14.08.2022   7   419 439 399 429 509
14.08-21.08.2022   7   419 439 399 429 509
21.08-28.08.2022   7   379 399 369 389 449
28.08-04.09.2022   7  339 369 329 359 379
04.09-11.09.2022   7   249 279 249 259 299
11.09-18.09.2022   7   159 179 149 169 189 Промо цена
18.09-25.09.2022   7    99 119 89 109 129 Промо цена

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=62,00мкд

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термина и попуст за рана уплата, истите се резервираат со 30% аконтација.

ГПС Координати: 39°59’56.8″N 23°34’47.8″E

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 50еур по лице
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице
Удово (бензинска пумпа Удово) – 40еур по лице
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон– 40 еур по лице
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 40 еур по лице
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 45еур по лице
Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55 еур
Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45 еур по лице
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45 еур по лице
Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

 

 

Време на поаѓање Скопје – Халкидики:
03:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
05:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
04:00 Скопје (Дрводекор)
04:30 Велес (БП мотел Македонија)
05:00 Неготино (БП Неготино)
05:40 Удово (БП Удово)
06:00 Граничен премин ( БП Шимов)

Време на поаѓање Битола – Халкидики:
04:00 Битола (Автобуска станица Транскоп на перон)
03:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
02:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
02:45 Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
02:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
03:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

 

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:
15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen

Hotel Theme

Early Booking 2022
Грција
Касандра - Халкидики
Лето 2022

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019