from €0,00
Check Availability

Вила Олимпија – Лептокарија, Олимписка Ривиера

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Градот сместен во прегратките на планината ОЛИМП, кој сеуште го навраќа сеќавањето на убавите времиња, поминати покрај нејзините плажи. Лептокарија денес е прекрасен град кој изобилува со убави објекти за сместување, изградени според високите стандарди на туризмот. Видно изменетата инфраструктура само го надополнува севкупниот впечаток на нејзината туристичка понуда. Освен со убавата плажа, овој град плени и со големата пешачка зона, големото шеталиште, убавиот парк со прекрасно зеленило…Иако првенствено важи за место за мирен фамилијарен одмор, големиот избор на таверни, кафе-барови, продавници, дискотеки и останати содржини, ќе го направат Лептокарија примамливо место и за оние кои очекуваат нешто подинамичен летен одмор.

Вила ОЛИМПИА „А“ категорија – КОМПЛЕТНО РЕНОВИРАНА, се наоѓа на левата страна од местото, на само 50 м. од главната улица, и 150 м. од прекрасната песочна плажа. Секоја соба е опремена со модерно опремена кујна, ТВЦ, ТВ и клима (вклучена во цената).

15% попуст за направени резервации и целосна уплата до 31.03.2021
10% попуст за направени резервации и целосна уплата до 30.04.2021

термини ноќи 1/2 студио 1/3 студио
22.05.-29.05 7 49 € 69 €
29.05.-05.06 7 89 € 99 €
05.06.-12.06 7 109 € 129 €
12.06.-19.06 7 159 € 169 €
19.06.-26.06 7 189 € 199 €
26.06.-03.07 7 219 € 229 €
03.07.-10.07 7 239 € 249 €
10.07.-17.07 7 259 € 269 €
17.07.-24.07 7 279 € 289 €
24.07.-31.07 7 279 € 289 €
31.07.-07.08 7 279 € 289 €
07.08.-14.08 7 279 € 289 €
14.08.-21.08 7 279 € 289 €
21.08.-28.08 7 269 € 279 €
28.08.-04.09 7 199 € 219 €
04.09.-11.09 7 169 € 189 €
11.09.-18.09 7 119 € 139 €
18.09.-25.09 7 79 € 89 €
25.09.-02.10 7 49 € 59 €

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62.00 Денари. На промо цените не следува попуст.

Напомена:

* Клима уредот Е ВКЛУЧЕН во цената.

* Туристичката такса од 0,5 € на ден – по соба се плаќа на лице место

Локација на вилата

https://www.google.com/maps/place/40%C2%B003’43.8%22N+22%C2%B033’55.0%22E/@40.0626391,22.5610207,15.54z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d40.06217!4d22.56528

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Пиериа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа :

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа :

Битола (Градска Автобуска Станица) – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола –30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола –
35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола –30€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа (секоја Сабота ) :

04:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
05:00 h Скопје (Дрводекор)
05:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
06:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

06:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово

06:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
07:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа :

05:00 h Битола (Градска Автобуска Станица)

04:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола

03.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

03:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола

03:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

04.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “
АРИЕС“.

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Yard
Show All

Hotel Theme

Best value
Budget
Лептокарија
Лето 2021
Олимписка Ревиера

Rules

Check In 13:00 pm
Check Out 09:00 am

Rooms

1/3 трокреветно студио Олимпија

Created with Sketch.
25m2m2

Created with Sketch.
x3

Created with Sketch.
x3

Created with Sketch.
x2

1/2 двокреветно студио Олимпија

Created with Sketch.
25m2m2

Created with Sketch.
x3

Created with Sketch.
x3

Created with Sketch.
x2

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Хотел Вила Атриум – Лептокарија, Олимписка Ривиера

Created with Sketch. Themidos, Leptokarya 600 63, Greece
0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night