Print Friendly, PDF & Email

Церкно

Регион со непроценливо културно наследство, каде алпскиот свет се среќава со Медитеранот.

Со своите заоблени ридови и зелени долини, регионот Церно е одлична дестинација за пешачење и велосипедизам. Во зима можете да се забавувате на снегот на најмодерната скијачка патека во Словенија. Церкно се наоѓа на раседот Идрија, извор на термална вода за единствената словенечка бања на Јулијанските Алпи. Тој е дом на најстариот  на светот и единствена партизанска болница.

Спа и ски-центар Хотел Церкно

Најдобар избор за одмор или викенд одмор во сите годишни времиња. Во Хотел Церкно нема потреба од компромиси, бидејќи на едно место можете да доживеете се. Опуштете се во единствените термални бањи во срцето на Јулијанските Алпи, искористете ја најдобрата почетна точка за активности на отворено, а во зима уживајте во одлично скијање со најубав поглед.

Активности

18 километри уредени скијачки патеки, најсовремена опрема и атрактивно скијање без чекање. Ски центарот Церно веќе седма година е носител на наградата „Најдобар ски-центар во Словенија“.

Покрај атрактивната зимска понуда, Хотел Церкно нуди термални услуги и многу можности за активни одмори на отворено во текот на целата година. Церкно е едно од најатрактивните места за планинарење, велосипедизам, скокање со падобран и риболов.

Одлични скијачки патеки, најсовремени и најбезбедни капацитети за скијање, квалитетна понуда на дополнителни услуги, на чело со алпскиот ресторан Alpska perla на врвот на скијачкиот центар се главните причини за да се биде најдобриот словенечки ски-центар во сезоните 2010/ 11, 2011/12 2012/13, 2016/17, 2017/18 и 2018/19, 2019/20 изгласани од посетителите и слушателите на Радио Словенија и во исто време повторно ја добивме наградата за семејни скијачки центри .

Искуства

Одлична велнес понуда и термални базени кои ќе ги воодушеват и најмладите се само дел од искуството.

Проверете ја локалната кулинарска приказна за хотелот Церно и неговиот ресторан со сместување со алпски бисер.

Дозволете се да бидете инспирирани од природата на Церкно и разгалени од љубезниот персонал во Хотел Церно.

Сместувања

Хотел Церко во центарот на градот и прекрасните апартмани со ресторан Алпска Перла на врвот на ски центарот нудат различни опции за сместување, најубав поглед и богата дополнителна понуда.

Изберете помеѓу семејни соби и помали еднокреветни или двокреветни соби и пространи апартмани со приватни сауни.

Настани

Хотел Церкно и Алпска перла нудат сè идеално за одржување на извонреден MICE настан, бајковита свадба на отворено или банкет за затворени забави.

Допирот на алпското опкружување, мирната природа и автентичната средина со љубезни персонал се наша гаранција за професионално спроведување на настанот.