Австрија • Зимување и скијање •

Скијачките центри во Австрија ќе ви го понудат незаборавното задоволство од скијање на одлично подготвените патеки со незаборавен одмор, дружење и забава.
Скијање Австрија.
Зимување и скијање во Австрија

Австрија е светски позната скијачка дестинација, каде што ќе уживате во уредени скијачки патеки, одличен асортиман на хотели, куќи за гости и апартмани, термални бањи, велнес објекти… Покрај тоа, врвни школи за скијање и богата програма за апартмани се на вашето располагање. Сите скијачки центри во Австрија се поделени на три региони: Тирол (Тирол), Корушка (Каринтија) и Салцбург (Салцбург).
Без разлика дали барате поедноставни, широки патеки за побавно возење и долги кривини, или стрмни патеки за минирање по патеката, ќе најдете нешто за вас во овој рај за скијање. Скијачките центри во Австрија нема да ги разочараат ниту оние кои претпочитаат скијање „слободен стил“ во длабок снег.
Сместување во Австрија

Препорачуваме зимување и скијање во Австрија бидејќи Австрија се карактеризира со пространи апартмани, одлични хотели со планински шарм и одлични спа центри. Со оглед на близината на Австрија и европските автопати, многу брзо се стигнува до сите скијачки центри во овој регион. Без разлика дали сте скијач или само сакате да уживате во зимската идила, можете да најдете доволно содржина во богатата понуда за не-пансионирање и традиционалното австриско гостопримство. На оваа страница ќе најдете голем избор на скијачки центри во Австрија каде што можете да го поминете вашиот зимски одмор. Погледнете ја нашата понуда за Bad Klankirchheim, Zell am See, Kaprun, Nasfeld, Kačberg и Matrei.

Апартмани Алекс 2 -Полихроно

На првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, 98км југоисточно од Солун, се наоѓа туристичката дестинација Полихроно, сместена во кристално чистиот залив Торонеос. Полихроно е опкружено со бујна медитеранска вегетација. Го краси долга песочна плитка плажа, што е особено погодно за деца.На местото на денешно Полихроно, во 7 век п.н.е. постоела населбата Неаполи која е уништена […]

Голден Сансет- Фурка

Опис Вила Голден се наоѓа во Фурка на 1минута одалеченост од плажа, или 30метри, Идеална за фамилии со 2 деца, локациски добро поставена од центар и плажа. Вилата располага со 7 апартмана, од кои: 4 едно спални апартмана на приземје 31м2 -со капацитет за 3 возрасни + 1 дете до 11,99год, апп се состои од […]

LAST MINUTE CORNER

  Објавено LAST MINUTE CORNER ПРЕГЛЕД НА СЛОБОДНИ КАПАЦИТЕТИ ГРЦИЈА и АЛБАНИЈА 11.07.2024 Термин Ноќи Објект Локација Тип Цена Линк до понудата 09/07-16/07 7 Армониа Катизма 1/4 60 Еур/ден https://aries.mk/st_hotel/vila-armonia-katizma/ 09/07-16/07 7 Фиоре Парга 1/4 70 Еур/ден https://aries.mk/st_hotel/vila-fiore-parga/ 09/07-16/07 7 Галанос Никиана 1/3 60 Еур/ден https://aries.mk/st_hotel/vila-galanos/ 09/07-16/07 7 Вила Порто Фино Никиана 1/3 60 Еур/ден […]

Хотел Fenal Mar 3* – Лорет де Мар, Шпанија (авионски)

Хотел Fenal Mar 3* Имате се што Ви треба за да уживате во одмор полн со релаксација во средина која Ви нуди беспрекорно уживање. Удобни соби, базен, ресторан со шведска маса со тераса, бар, бесплатен Wi-Fi, сместување за домашните миленичиња и другарчиња… Хотелот Фенал Мар располага со голем број на удобности кои ќе го претворат […]

Хотел Sun Village 4*-Лорет де Мар, Шпанија авионски

Хотелот Sun Village 4*, се наоѓа на 3 минути пешачење од плажа и поседува соби со поглед на море и прекрасна сина гледка кон истото. Хотелот располага со 2 приватни базени и  нуди бесплатно WiFi во внатрешноста на хотелот и во градините надвор. Опис на собите Секоја од собите  е опремена со ТВ, фрижидер, уреден […]

Кипар 23 јуни, авионски

АВИОН 8 дена / 7 ноќевања   КИПАР е островска држава во Средоземното море, а такму влијанитео на средоземната медитеранска клима и неговата местоположба се причина да на Кипар доминираат сончеви денови преку целата година. Територијално островот е поделен помеѓу Турција – Северен Кипар и Грција – Јужен Кипар. Службените јазици се грчки и турски. […]

КИПАР -пакет аранжмани од Солун

КИПАР – Остров со 340 сончеви денови годишно – ПАКЕТ АРАНЖМАНИ   👉Аја Напа е можеби најпопуларен туристички центар на Кипар, со многу сонце, кристално чисто море и предивни пејзажи. Бројните ресторани, барови, дискотеки и тренд клубови работат скоро непрекидно, па се препорачува пред се на помладите, но секако дека има места и за помирен […]

Катерина Апартмани- Неос Мармарас

Неос Мармарас е најголемото приморско село на вториот полуостров на Халкидики, Ситонија. Тоа е најкосмополитното место во Ситонија и секоја година илјадници туристи го посетуваат и уживаат во прекрасните плажи, прекрасната глетка, природата на околните планини, ноќниот живот и романтичните прошетки по улиците со поглед на малиот остров Келифос. Катерина Апартмани се наоѓа на 120 […]

Вила Раниа- Неос Мармарас

Неос Мармарас е најголемото приморско село на вториот полуостров на Халкидики, Ситонија. Тоа е најкосмополитното место во Ситонија и секоја година илјадници туристи го посетуваат и уживаат во прекрасните плажи, прекрасната глетка, природата на околните планини, ноќниот живот и романтичните прошетки по улиците со поглед на малиот остров Келифос. Вила Раниа се наоѓа на 150м […]

Вила Џина- Неос Мармарас

Неос Мармарас е најголемото приморско село на вториот полуостров на Халкидики, Ситонија. Тоа е најкосмополитното место во Ситонија и секоја година илјадници туристи го посетуваат и уживаат во прекрасните плажи, прекрасната глетка, природата на околните планини, ноќниот живот и романтичните прошетки по улиците со поглед на малиот остров Келифос. Вила Џина се наоѓа во централниот […]