Австрија • Зимување и скијање •

Скијачките центри во Австрија ќе ви го понудат незаборавното задоволство од скијање на одлично подготвените патеки со незаборавен одмор, дружење и забава.
Скијање Австрија.
Зимување и скијање во Австрија

Австрија е светски позната скијачка дестинација, каде што ќе уживате во уредени скијачки патеки, одличен асортиман на хотели, куќи за гости и апартмани, термални бањи, велнес објекти… Покрај тоа, врвни школи за скијање и богата програма за апартмани се на вашето располагање. Сите скијачки центри во Австрија се поделени на три региони: Тирол (Тирол), Корушка (Каринтија) и Салцбург (Салцбург).
Без разлика дали барате поедноставни, широки патеки за побавно возење и долги кривини, или стрмни патеки за минирање по патеката, ќе најдете нешто за вас во овој рај за скијање. Скијачките центри во Австрија нема да ги разочараат ниту оние кои претпочитаат скијање „слободен стил“ во длабок снег.
Сместување во Австрија

Препорачуваме зимување и скијање во Австрија бидејќи Австрија се карактеризира со пространи апартмани, одлични хотели со планински шарм и одлични спа центри. Со оглед на близината на Австрија и европските автопати, многу брзо се стигнува до сите скијачки центри во овој регион. Без разлика дали сте скијач или само сакате да уживате во зимската идила, можете да најдете доволно содржина во богатата понуда за не-пансионирање и традиционалното австриско гостопримство. На оваа страница ќе најдете голем избор на скијачки центри во Австрија каде што можете да го поминете вашиот зимски одмор. Погледнете ја нашата понуда за Bad Klankirchheim, Zell am See, Kaprun, Nasfeld, Kačberg и Matrei.