Хотел Гранит 4* – Охрид

ХОТЕЛ ГРАНИТ 4* – ОХРИД   Хотел Гранит е лоциран на крајбрежјето на Охридското езеро, во месноста Св.Стефан, 5км од центарот на Охрид и 12км од аеродромот во Охрид Хотел Гранит е модерен хотел со четири ѕвезди. Располага со резиденција, ресторан, кафе-бар, големи тераси и сопствена песочна плажа, базен за возрасни и базен за деца. Исто така во склоп на хотелот се и фитнес клубот,салата за пинг-понг,терените за тенис и кошарка. Повеќе фотографии и дополнителни […]

Хотел Лебед 4* – Охрид

Хотел Лебед Охрид Незаборавен поглед… комфорт, топлина и квалитет во стилски и софистициран амбиент се на едно место-Хотел Лебед. Чувство на релаксација… постигнато со неопходното во собите: добро осветлување, супер дизајн и просторност. Хотел Лебед е мал но современ хотел кој се наоѓа на прекрасна локација, пред самото езеро и на 500 м од центарот. Капацитет: Располага со 24 соби, во кој можат да се сместат до 57 лица. Реновиран и проширен во 2011 год. […]

Хотел Нова Ривиера 4* – Охрид

ХОТЕЛ НОВА РИВИЕРА 4* – ОХРИД На самиот Кеј на Охридско Езеро, во срцето на древниот град на светлината-Охрид.Оддалеченост – 5 минути возење од централната автобуска станица, 10 км. од Охридскиот интернационален аеродром. Капацитет. Хотелот располага со 33 двокреветни соби и 6 апартмани,ресторан со 300 седишта,аперитив бар,хотелска тераса со 80 седишта,сали за семинари и сопствен паркинг обезбеден со сигурносни камери. Стандарди. Секоја соба е опремена со ТВ приемник,кабловска програма,интернет конекција,директна телефонска врска,автоматски клима уред,купатила целосно опремени со […]

Хотел Тино 4* – Св. Стефан, Охрид

ХОТЕЛ ТИНО 4* – ОХРИД   Сместен на брегот на Охридското Езеро, хотелот Тино Свети Стефан нуди бесплатен wi-fi, бесплатна климатизација, 24 часновна рецепција, велнес центар и ресторан, бесплатен паркинг за гостите (со претходна резервација), конференциска сала. Хотелот располага и со внатрешен базен, надворешен базен и излез на брегот на Охридското Езеро. Вкусен појадок се служи секое утро во хотелот, а за вечера може да се ужива во ресторанот во куќата. Исто така, достапна е […]

Хотел Аквалина 4* – Св. Стефан, Охрид

ХОТЕЛ АКВАЛИНА 4* – ОХРИД Хотел Аквалина се наога во туристичката населба Св.Стефан оддалечен 6 км од центарот на Охрид на регионалниот патен правец Охрид- Св.Наум.Комплексот на хотелот се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро опкружен со пространство на бистра езерска вода од една страна и бескрајна зелена шума од националниот парк Галичица од друга страна. Ваквата местоположба Ви дава можност да поминете незаборавен одмор во стилот на модерното опкружување. Сместување: 1 Апартман со […]

Хотел Маива 4* – Охрид

ХОТЕЛ МАИВА 4* – ОХРИД   Хотел Маива, категоризиран како Хотел со 4 ѕвезди, е нов објект, кој се наоѓа во туристичката населба Св. Стефан и е на само 50 метри од езерската шир и 150 метри од Хотел Климетица . Претставува објект со современ ентриер – Ви нуди комфор, удобност – прекрасно место за одмор и релаксација, како и споделување пријатни мигови. Хотел Маива располага со 30 луксузни студија, опремени со француски лежај и […]

Хотел Климетица 3* – Охрид

ХОТЕЛ КЛИМЕТИЦА 3* – ОХРИД   Хотел Климетица Ви нуди незаборавни мигови поминати во природен амбиент. Сместен во густа борова шума, во непосредна близина на Охридското Езеро, на само 4км. оддалеченост од градот Охрид во туристичката населба Св. Стефан, Климетица е идеално место за одмор и релаксација. Во непосредна близина на хотелот се наоѓа и пештерската црква Св. Стефан која е раритетен споменик на културата. Атмосферата која ќе ја затекнете, надвор од градската бучава, микс […]

Метропол Езерски Комплекс 3* и 4* – Охрид

Хотелот Метропол беше и остана единствен и неповторлив хотел, меѓу сите други хотели во регионот, со архиктетура што го одделува од сите други конвенционални хотели. Хотелот е изграден и отворен во 1975 г., и е комплетно реновиран во 2018 г. Според законската категоризација хотелот спаѓа во II категорија со 4 ѕвездички.Хотелот е комплетно климатизиран, пет ката над приземјето и две нивоа под основниот спрат. Хотелот “Белви” е отворен во 1989 година, со спроведено комплетно реновирање […]

Хотел СУ 4* – Охрид

ХОТЕЛ СУ 4* – ОХРИД Доживејте го Охрид преку неверојатната глетка од ресторанот која го одзема здивот, чувствувајте се како дома во една од нашите уникатно дизајнирани соби или уживајте во релаксирано попладне во барот со вкусно кафе испечено во нашата сопствена кафе-пржилница. Сместени на идеална локација на самиот брег од Охридското езеро, нашите соби се дизајнирани за да ви обезбедат најголема удобност и уживање во престојот. Доживејте еден поинаков начин на патување и истражете […]

Хотел Тино 4* – Охрид

ХОТЕЛ ТИНО 4* (центар) – ОХРИД   Хотел Тино е нов, модерен и атрактивен хотел кој е дизајниран да ги задоволи сите стандарди и желби на нашите гости. Вистински дом далеку од дома. Дојдете и уживајте во убавината на Охридското езеро и удобноста и услугите на нашиот хотел. Ќе се потрудиме да го направиме Вашиот престој најубав.

Скај Корнер 4* – Охрид

СКАЈ КОРНЕР 4* – ОХРИД „Sky Corner“ го носи светскиот тренд на т.н. „руф топ“ угостителски објекти и е на врвот од истоимениот хотел кој се наоѓа на кружниот дек кај „Охридска Банка“. Од терасата, но и од сите останати делови на двата ката каде е сместен барот и ресторанот се пружа неповторлив поглед на урбаната зона и стариот дел на Охрид со езерото. Погледот на градот посетителите го имаат скор од секој ден на […]

Park Lake Side Hotel 4* – Охрид

PARK LAKE SIDE HOTEL 4* – ОХРИД Park Lake Side Hotel 4* се наоѓа на најубавиот дел од езерскиот брег. Повелете , ако сакате престој во хотел кој се граничи со езерото, кое пак се граничи со небото, а и двете се на граница со Вашите фантазии. Хотелот се наоѓа на само 3 километри од градскиот плоштад, токму доволно за Вашите прекрасни прошетки. Хотелот располага со: * 13 двособни апартмани, * 44 двокреветни соби. Ресторан […]

P&М апартмани Стар Град – Охрид

P&M АПАРТМАНИ СТАР ГРАД – ОХРИД   Во стариот дел од градот Охрид се наоѓаат апартманите „П и М“ кои имаат поглед кон преубавото Охридско Езеро. На 5 минути пешачење до пристаништето и кејот. Опремени се со кујна на секој спрат. Двокреветна соба – 25 евра на ден. Цел спрат од куќата, за максимум 4 лица – 50 евра на ден. Појадок во реномираниот Ресторан НОА – 100 денари по лице. Туристичката такса е вклучена […]

Вила Афродита – Охрид

ВИЛА АФРОДИТА – ОХРИД   Во строгиот центар на Охрид, во близина на стариот чинар, се наоѓа вилата Афродита. На само 5 минути од пристаништето и кејот на Охридското Езеро. Вилата е нова и опремена на високот ниво. Располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни апартмани. Дел од апартманите имаат кујна. За сите што ќе престојуваат во вилата следува појадок во „Бистро Корнер“.  Сите апартмани се на барање и цената се движи околу 75 евра од […]

Вила Луција – Охрид

ВИЛА ЛУЦИЈА – ОХРИД   Во центарот на Охрид, на самото Охридско Езеро, Вила Луција се наоѓа на само 500 м. од Самоиловата Тврдина. Може да се изнајми велосипед, како и да се посетат часови по нуркање. Вила Луција е на само 5 км од автобуската станица, а од Охридскиот аеродром 20 км. На Ваше барање, може да се организираат прошетки до подалечните знаменитости. Погледот кон преубавото Охридско Езеро и шмекот на стариот дел од […]

Хотел Милениум Палас 4* – Охрид

ХОТЕЛ МИЛЕНИУМ ПАЛАС 4* – ОХРИД   Милениум Палас е хотел со четири ѕвезди кој се наоѓа во југозападниот дел од Македонија, на брегот од прекрасното Охридско Езеро. Со самото тоа што е сместен во Охрид, европскиот Ерусалим, ги комбинира предностите на еден модерен град и на место со богато историско минато и културни вредности. Нуди незаборавен поглед на езерото, стариот град и древната Самоилова тврдина. Од стариот дел на градот Ве дели само кратка, […]

B & S апартмани – Охрид

B & S АПАРТМАНИ – ОХРИД   Апартманите се наоѓаат близу до езерото (150 м.), и само 5 минути пешки од центарот. Уникатни апартмани, кои Ви нудат погодност, простор и приватност – за слободни или бизнис патници, кои сакаат да престојуваат во Балканскиот Ерусалим – Охрид. За секој апартман им посебна маса со столици под чадор во градината. 2х Студио за 2 особи со сопсвено купатило и чајна кујна по цена од 25 € од ноќевање […]

Вила Мал Свети Климент – Охрид

ВИЛА МАЛ СВЕТИ КЛИМЕНТ – ОХРИД Ексклузивна вила, приватна, која што нуди ноќевање со појадок, се наоѓа во близина на влезот на стариот град на Охрид кај Долна Порта во мирна уличка далеку од сообраќајот но 50 до 100 м. од езерото и од ексклузивните барови и ресторани. Изградена е во традиционален стил, и опремена е со автентичен мебел со рачна резба. Убава црквичка Мал Свети Климент, по која е крстена ви лата, се наоѓа […]

Хотел Мизо 4* – Охрид

ХОТЕЛ МИЗО 4*- ОХРИД Комплексот Мизо се наоѓа на самиот брег на Охридското Езеро, во близина на старата рибарска населба Канео и на само еден километар од старата охридска чаршија. Комплексот располага со:  отворен базен, приватна плажа, ресторан, приватна марина (платформа), спортски терени (тенис, ракомет, кошарка, мал фудбал) и сопствен паркинг. Трите Депанданси се придружен дел на Хотел Мизо и располагаат со стандардно уредени двокреветни и трокреветни соби. Сопствениот приватен паркинг на хотелот значи поголема […]

Хотел Александрија 4* – Охрид

ХОТЕЛ АЛЕКСАНДРИЈА 4* – ОХРИД Луксузниот Хотел Александрија е на самиот брег на Охридското езеро и нуди елегантно уредени соби со многу удобности и пријатен престој во средината заштитена од УНЕСКО. Собите и апартманите овозможуваат пријатен пријатен престој и заедно со вклучениот појадок, подгответе се одличен ден во Охрид, за работа или за разгледување на знаменитостите. Внимателниот персонал е секогаш подготвен да одговори на Вашите прашања и да Ви даде совети. ТИП НА СОБА 01.06.2020 […]

Хотел Два Бисера 4* – Лагадин, Охрид

ХОТЕЛ ДВА БИСЕРА 1* – ЛАГАДИН, ОХРИД Малиот и интимен (но луксузно опремен) објект се состои од две одделни вили со одличен поглед на Охридското езеро сместени практичниот на самиот брег. Два Бисера е идеално место за Вашиот одмор, за сите кои сакаат мирни плажи и долги прошетки по плажите. Има доволно активности за оние кои сакаат активен одмор и забава, во близина има многу дискотеки, кафе-барови и спортски терени. Соба 1/1 ½ I вила […]

Хотел Десарет 3* – Пештани, Охрид

Хотел Десарет – Пештани, Охрид Хотел Десарет се наоѓа на брегот на брегот на Охридското езеро, во близина на Пештани оддалечен 12 км од Охрид. Изграден е во традиционална Охридска архитектура од 19-тиот век, и има 580 легла во 246 удобни соби, 6 апартмани во хотелот и 18 апартмани во 9 одделни вили во комплексот. Хотелскиот комплекс Десарет му посакува добредојде на секој кој сака да одржи семинар, конференција или бизнис митинг. Локација: На самото […]

Хотел Лаки и Спа 4* – Охрид

Хотел Лаки и Спа Охрид Лаки Хотел и Спа е микс на Западната и Источната хотелска култура и етика, ја спојува безвремената елеганција, комфор, луксуз, дизајниран простор и незаменлив поглед кон Охридското езеро и планинските пејсажи. Модерни Апартмани и Соби 60 соби и апартмани со прекрасен поглед на Охридското езеро и околината Отворен базен и снек бар Во сончеви и топли денови уживајте покрај отворениот базен, бар менито и прекрасниот поглед Ресторанот во Лаки хотел […]

Хотел Белведере 4* – Охрид

Хотел Белведере – Охрид Хотел Белведере е сместен во борова шума во населбата Св. Стефан, на 4 км од Охрид и 100 метри од Охридско Езеро. Хотел Белведере е бренд кој нуди широк опсег на услуги на брегот на Охридското езеро. Со совршената рамнотежа помеѓу елеганцијата и комфорот, нашиот хотел со 4 ѕвезди нуди 89 ново декорирани соби, две сали за семинари, еден модерен ресторан и два традиционални ресторани во центарот на Охрид. 01.06.2020  – […]

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox