8ми Март Атина-Пелопонез-Лутраки СПА (07-10 Mарт’24)

***8ми Март ***(Атина-Пелопонез-Лутраки СПА) Атина често пати се нарекува колевка на западната цивилизација. Таа е еден од најстарите светски градови чија историја бележи преку 3400 години. Се семета за зачеток на демократијата. Атина е центар на економскиот, политичкиот и културен живот во Грција, родно место е на Сократ, Перикле, Софокле и други значајни филозофи, писатели […]

Врњачка Бања (16-19 ноември 2023)

16.11.2023 (Четврток)   ОХРИД – ВРЊАЧКА БАЊА Состанок на групата на бензиска пумпа Лукоил во 03.30 часот. Поаѓање за Србија во 04.00 часот. Патот води преку граничниот премин Табановце со кратки попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Врњачка Бања околу пладне и сместување во хотел. Кратко време за одмор и […]

Божиќен маркет со СПА Будимпешта (авион 06-10 декември’23)

Будимпешта-Kралица на Дунав, преполна со култура која освојува и заведува, преполна со романтични мостови и широки булевари, улички со калдрма, живописни куќи… Со спојувањето на трите града- Будим, Обуда и Пешта во 1873 год. настанала единствената Будимпешта, денес град со околу 2 милиони жители, административен, културен, научен, трговски и сообраќаен центар на Унгарија. Будимскиот дворец, […]

Нова Година 2024 Атина-Егина-Пелопонез-Сунион (29.12-02.01.2024)

***Нова Година 2024 *** (Атина-Егина-Пелопонез-Сунион) Атина често пати се нарекува колевка на западната цивилизација. Таа е еден од најстарите светски градови чија историја бележи преку 3400 години. Се семета за зачеток на демократијата. Атина е центар на економскиот, политичкиот и културен живот во Грција, родно место е на Сократ, Перикле, Софокле и други значајни филозофи, […]

Дубровник – Требиње Нова Година 2024 (29.12.2023-01.01.2024)

ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА ВО ДУБРОВНИК !!! Термин: 29.12.2023.-01.01.2024 1 Ден: 29.12.2023 – Планирано поаѓање во 21:00 часот. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности. 2.Ден: 30.12.2023 – Пристигнување во Котор во раните утрински часови разглед на еден од најубавите градови на Црногорското приморје, кој благодарение на своите природни убавини и историско наследство е вклучен […]

Будва Нова Година 2024 (29.12.2023-01.01.2024)

СВ.СТЕФАН-БУДВА-КОТОР-ТИВАТ-ПОРТО МОНТЕНЕГРО- -ДУБРОВНИК 1.Ден 29.12.2023  – Состанок со групата во 23:30 од спортска сала Битола па поаѓање за Будва.  Планирани  поаѓања и од Ресен, Охрид, Струга, Прилеп, Велес и Скопје – сатници на поаѓање информација во Агенција. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности. 2.Ден 30.12.2023  – Пристигнување во Св.Стефан во утринските часови. Oва […]

Нова Година Рим-Неапол (29.12-03.01.2024)

Зошто Рим е толку посебен? „Вечниот град“ изобилува со античка историја, од Колосеумот до пристаништето Остиа Антика, до величествениот Ватикан и Сикстинската капела. Поради неговата историја, уметност, архитектура и убавина – а можеби и поради неверојатно вкусниот сладолед и неодминливата “pasta”…Рим е еден од најпопуларните градови во светот! Што го прави Рим прекрасен град? Овој […]

Нова Година Милано-Торино (29.12-03.01.24)

Главниот град на покраината Ломбардија е економска престолнина на Италија, преку 80 од 200 најголеми претпријатија, корпорации и банки имаат свои седишта во овој регион. Во нејзиниот разноврсен рељеф, во кој преовладува равницата, се плодните долини на најголемите Италијански реки По, Ољо, Ада, Минчо Тичино, но и живописните ограноци на јужните Алпи и преубавите леднички […]

ПРАГА 8 Декември

1 ден:  07.12.2023 СКОПЈЕ – ПРАГА: Состанок на групата на паркингот кај спортски центар Борис Трајковски, во 10:30ч. Поаѓање на автобусот во 11:00 ч. Се патува преку Србија. Ноќно возење со попатни паузи. 2 ден: 08.12.2023  ПРАГА: Пристигнување во Прага во пладневните часови. Факултативно панорамско разгледување на градотсо водич: Горниот град- Храдчани, Катедралата Св. Вито, Златната улица, […]

ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ 8 Декември

Интерхотел САНДАНСКИ 08-10.12.2023 Цените се по соба за 2 ноќевања со појадок 08-10.12.2023 /без превоз/ SGL /еднокреветна соба/ капацитет во соба 08-10.12.2023  1 возрасен 188 €  1 возрасен + 1 дете /4-11,99/ 188 € DBL /двокреветна соба/ капацитет во соба 08-10.12.2023  2 возрасни 240 €  2 возрасни + 1 дете /0-3,99/ 240 €  2 возрасни […]