Вила Лица- Неа Флогита, Грција

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила ,,LITCA-2

– 10% попуст за резервации  до 01.05.2024 за термините во  мај и јуни (попустот важи за сите нови резервации направени од 19.03.2024)

Вила ,,LITCA-2 е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел ”Corfu”, околу 7метри. од плажа.. Вилата располага со ниско приземје,високо приземје, прв кат и втор кат. 

GPS координати 40.258373, 23.214267

Цени за термини за наем на апартмани/студија1/4Апартман

Термини

Бр.ноќевања

1/3 Студио

1/4

Апартман

1/5Апартман

приземје

1/6дуплекс

приземје

24.05.2024

8

160 промо

180 промо

190 промо

220

промо

01.06.2024

7

250

280

290

320

08.06.2024

7

300

340

350

460

15.06.2024

7

349

400

410

480

22.06.2024

7

399

460

470

550

29.06.2024

7

469

510

510

600

06.07.2024

7

489

570

580

640

13.07.2024

7

500

600

610

690

20.07.2024

7

500

600

610

690

27.07.2024

7

510

620

630

710

03.08.2024

7

510

620

630

710

10.08.2024

7

500

600

610

690

17.08.2024

7

500

600

610

690

24.08.2024

7

440

530

540

600

31.08.2024

7

400

470

480

530

07.09.2024

7

370

410

420

480

14.09.2024

7

320

340

350

440

21.09.2024

7

200 промо

230 промо

230 промо

370

промо

 • АПП БР 1– Високо приземје. Располага со 2 простории . Спална соба со брачен кревет и тераса, купатило , дневна соба со два единечни кревети и во истата просторија е кујната одделена со шанк ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) и оваа соба има сопствена тераса.Климата и ТВ се во дневната просторија.
 • АПП бр 2На прв кат. Располага со 2 простории .Спална соба со брачен кревет и тераса, купатило , дневна соба со два единечни кревети и во истата просторија е кујната одделена со шанк ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) и оваа соба има сопствена тераса. Климата и ТВ се во дневната просторија.
 • АПП бр 3 На втор спрат . Располага со 2 простории .Спална со 2 единечни кревети и тераса, купатило, дневна соба со два единечни кревети и во истата просторија е кујната ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) и тераса .Климата и ТВ се во дневната просторија.
 • СТУДИО бр  4 –На втор спрат. Соба со еден дупли кревет и еден единечен кревет во истата просторија е  кујната, купатило, балкон, ТВ и клима .
 • СТУДИО бр 5 –На втор спрат. Соба со еден дупли кревет и еден единечен кревет во истата просторија е  кујната, купатило, балкон (поглед на улица) , ТВ и клима .
 • ДУПЛЕКС бр 6Ниско приземје –Располага со 3 простории :дневна соба и две спални соби.Во дневната соба се наоѓа кујна ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна),два единечни кревети и софа на расклопување, истата излегува во двор кој има поглед на улица.Во едната спална има два единечни кревет и истата излегува во задниот двор додекаа втората спална соба има брачен кревет,купатило.Климата и ТВ се во дневната просторија.

 • АПП БР 7– Ниско приземје. Располага со 2 простории . Дневна соба со два единечни кревети и софа на расклопување и во истата просторија е кујната одделена со шанк ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) истата излегува во двор кој има поглед на улица.Спална соба со брачен кревет и излегува во задниот двор, купатило ,Климата и ТВ се во дневната просторија.

Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин ,попустите не се комбинираат.
 • Доплата на туристичка такса 1,5еур на студио и Апп, 3 еур  за дуплекс од ноќ (се плаќа во објектот )
 • Користењето на клима-уред (БЕСПЛАТНО).
 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО (за јачина на сигнал не гарантираме).

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

  • За возрасни 2.780 мкд. (45евра)
  • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра) 
  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019